صفر تا صد به همراه تاریخچه ارز دیجیتال تتر

ارز دیجیتال تتر

ارز دیجیتال تتر


یکی از گزینه های بسیار مناسب برای سرمایه گذاری در سال ۲۰۲۰، ارزهای دیجیتال رمز پایه هستند،در سال های اخیر ارزهای دیجیتال رمز پایه  به سبب مزایای بیشماری که در مقایسه با پول های سنتی ارائه می دهند سرمایه گذارن زیادی را به خود جذب کرده اند، درمیان ارزهای دیجیتال، ارز دیجیتال تتر محیوبیت زیادی کسب کرده است.

بیت کوین یک ارز دیجیتالی است که در ژانویه ۲۰۰۹ پس از سقوط بازار مسکن ایجاد شد. این ایده را ساتوشی ناکاموتو مرموز و مستعار در یک مقاله بیان میکند. هویت شخص یا افرادی که این فناوری را ایجاد کرده اند هنوز یک معما است. بیت کوین نوید هزینه های معامله کمتر از مکانیزم های پرداخت آنلاین سنتی را می دهد و برخلاف ارزهای صادرشده توسط دولت، توسط یک مرجع غیرمتمرکز اداره می شود.

بیت کوین سیگنال با بررسی دقیق بازارهای ارزهای دیجیتالی بهترین سیگنال های خرید و فروش بیت کوین و آلت کوین هارا ارائه مینماید؛ این سیگنال ها توسط متخصصین و تحلیل گران حرفه ای بازرهای رمز ارزها تهیه شده و به صورت تخصصی از کانال بیت کوین سیگنال ارائه میگردد. شما عزیزان میتوانید با پیوستن به تیم قدرتمند و تحلیلگر بیت سیگنال به بهترین و جدیدترین اخبار روز بازار بیت کوین دسترسی داشته باشید؛ ارائه سیگنال ترید آلت کوین رایگان نیز در این کانال قرار گرفته که میتوانید از آنها بهره ببرید.

 

ارز دیجیتال تتر(USDT) چیست؟

ارز دیجیتال تتر(USDT) یک ارز رمز پایه و ثابت است که با نسبت ۱:۱ بوسیله دلار آمریکا پشتیبانی می شود یا به عبارتی دیگر یک تتر برابر با یک دلار آمریکا است. Tether USDT نام دیگر ارزدیجیتالی تتر است که در بازارها با نماد USDT معامله می شود. از آنجایی که قیمت ارز دیجیتال تتر در یک دلار ثابت است، این ارز دیجیتال در رده سکه های ثابت قرار دارد و از آن به عنوان یک سکه پایدار یاد می شود.

شرکت Tether Ltd مالک ارز دیجیتال تتر‌ در هنگ کنگ واقع شده است و یک دفتر در سویس نیز هست. در تاریخ ۲۴ سمپتامبر ۲۰۲۰ ارزش بازار ارز دیجیتال تتر حدودا ۱۵ میلیارد و ۳۰۰ میلیون دلار بوده است. اگر چه USDT ارزش دلاری دارد اما شرکت Tether Ltd مالک ارز دیجیتال تتر تضمینی برای مبادله USDTبا پول واقعی ارائه نداده است.

مطلب پیشنهادی پرطرفدار:  ترونیکس یا ارز دیجیتال ترون چیست؟ هدف ترون چه میباشد؟

ارز دیجیتال تتر در چه تاریخی به وجود آمده است؟

ارز دیجیتال تتر‌ در مقایسه با ارزهای رمز پایه دیگر قدمت بیشتری دارد، پول رمز نگاری شده ای که در سال ۲۰۱۴ با نام Real  coin به بازار عرضه شد، در سال ۲۰۱۵ وارد مرحله بازسازی نام تجاری خود شد و نام فعلی خود یعنی  Tether USDT   را به خود گرفت.

هدف از ایجاد و روی کار آمدن ارز دیجیتال تتر چیست؟

به طور کلی ارز دیجیتال تتر ابزاری است که سبب آسان تر کردن تجارت دلار در بازارهای ارز رمز پایه می شود.علاوه بر این ارز دیجیتال تتر سرمایه گذاران و معامله گران را از نوسانات ارزی موجود در بازار دور نگه می دارد.

مزایای ارز دیجیتال تتر

ارز دیجیتال تتر یک ارز رمز پایه با پشتوانه پول است و مزایای زیادی دارد که در ادامه آنها را بیان می کنیم. اولین و مهم ترین مزیت ارز دیجیتال تتر از آنجایی  که یک واحد ارز تتر با یک دلار برابر است، انجام کلیه نقل و انتقالات به دلار با ارز دیجیتال تتر، هزینه پرداخت انتقال پول اضافی نخواهد داشت و این مهم ترین مزیت ارز دیجیتال تتر است.

Tether در حال حاضر بیشتر در زنجیره بلوک Ethereum مورد استفاده قرار می گیرد و وجود ERC-20 در این بلاکچین یک مزیت برای ارز دیجیتال تتر محسوب می شود. ارز تتر همچنین توانایی استفاده در مبادلات غیر متمرکز مبتنی بر Ethereum را نیز دارد.

به طور کلی می توان گفت ارز دیجیتال تتر تقریبا هیچ نوسان قیمتی را تجربه نمی کند زیرا ذخایر واقعی پول شرکت ارز دیجیتال تتر اجازه می دهد تا همیشه این ارز برابری خود را با یک دلار حفظ کند. بنابراین در مبادلات Tether مشکلاتی از قبیل سقوط یا افزایش قیمت وجود ندارد.

معایب ارز دیجیتال تتر

در قسمت بالا نکات مثبت زیادی زیادی در مورد تتر‌ بیان کردیم، اما ممکن است شرایطی نیز وجود داشته باشد که این ارز منفی تلقی  شود. اگر چه این ارز دیجیتال یک پول رمزنگاری مدیریت شده و مستقل به نظر می آید اما بسته به افراد و موسسات موجود در بازار می تواند مفهومی متفاوت داشته باشد. شرکت Tether Ltd همواره اعلام کرده است که به ازای هر واحد ارز دیجیتال تتر یک دلار در صندوق خود نگه می دارد، اما در واقعیت تحولات گیج کننده ای در این بین وجود دارد. در سال ۲۰۱۸، شرکت Tether Ltd اعتراف کرد که ذخایر دلار این شرکت تنها ۷۵ درصد از USDT را تامین می کند، همیشه فقدان یک کنرل جامع، شفاف و حرفه ای بر دارایی های ارز دیجیتال تتر وجود داشته است.

مطلب پیشنهادی پرطرفدار:  آلت کوین چیست؟ بهترین آلت کوین های 2021 جهت سرمایه گذاری

علاوه بر این هر چند ادعا می شود که ارز دیجیتال تتر‌ غیر متمرکز است، اما در این مورد نیز موارد بحث بر انگیزی زیادی وجود دارد. در واقع کل شبکه  ارز دیجیتال تتر به ثابت نگه داشتن یک واحد ارز تتر‌ در برابر با یک دلار بستگی دارد و اگر این برابری از بین برود، احتمال پدیدار شدن مشکلات زیادی وجود دارد.

قابل ذکر است که ارز دیجیتال تتر همانند سایر ارزهای رمزنگار، سیستم استخراج ندارد، بنابراین استخراج ارز دیجیتال تتر امکان پذیر نیست و شرکت Tether Ltd هر ارز دیجیتال تتر‌ را با قیمت یک دلار در بازارهای ارز رمز پایه ارائه می کند.

 

چگونه ارز دیجیتال تتر بخریم؟

برای خرید ارز تتر‌ باید انتخاب کنید که مبادله ارز را در کدام سایت مرتبط با ارز دیجیتال تتر مایل هستید انجام دهید.

کیف پول تتر‌

هر فرد باید یرای اینکه بتواند از طریق ارز دیجیتال تتر معامله و تجارت کند باید یک کیف پول مجازی داشته باشد. با استفاده از کیف پول مجازی می توان به تجارت و معامله ارزهای رمز پایه پرداخت.

در بالا بیان کردیک که ارز دیجیتال تتر به طور غالب در شبکه Ethereum استفاده می شود، و با وجود ERC-20 افراد می توانند ارزهای دیجیتال تتر مبتنی بر ERC-20را در هر کیف پول Ethereum خود ذخیره کنند. ارز دیجیتال تتر را می توان در کیف پول سخت افزاری، کیف پول رومیزی و یا کیف پول موبایل خود ذخیره کنند.

رایج ترین کیف پول های سخت افزاری، کیف پول سخت افزاری تولید شده توسط لجر و ترزور است همچنین می توان Big Pay  و Electrum  را به عنوان نمونه کیف پول های رومیزی  ذکر کرد. این در حالی است که کیف پول های موبایل تنوع بسیار زیادی دارند.  BRD،Bit Pay  و Myceliumm  از رایج ترین کیف پول های موبایل هستند.

مطلب پیشنهادی پرطرفدار:  0 تا 100 تاریخچه، خالق، ویژگی و مزیت های دوج کوین (Dogecoin)

بر اساس پیش بینی های بازار، ارز دیجیتال تتر یک سرمایه گذاری پر سود است و طی ۳ تا ۵ سال سود بسیار خوبی را ارائه می دهد، بنابراین طبق این پیش بینی ها می توان گفت که ارز دیجیتال تتر یک سرمایه گذاری بلند مدت است و اگر شما به دنبال یک دارایی ثابت و پایدار برای ذخیره ارزش و یک سرمایه گذاری با ارزش هستید، ارز دیجیتال تتر یکی از بهترین ارز پایه های موجود در بازار است.

دوج کوین ارز رمزنگاری شده ای است که به نام سگ ژاپنی شناخته می شود. آرم این ارز شامل تصویری از سگ محبوب DOGE است ، از این رو نام آن دوج کوین نام گرفته است. هنگامی که دوج کوین در ابتدا ،توسعه یافت حتی بنیانگذاران آن نیز انتظار نداشتند که محبوبیت این ارز به سرعت زیاد شود. در حقیقت ، بنیانگذار اصلی این ارز ، جکسون پالمر ، هنگامی که در مورد توسعه دوج کوین توییت کرد ، این توییت را فقط برای شوخی می نوشت، البته خود سکه دوج کوین یکی از قدیمی ترین ارزهای رمزپایه موجود در بازار است.

تریدر ها می توانند با شناخت مجموعه های ارزهای دیجیتالی جدید و تحلیل الگوها و نمودارها از میزان سود و بهره وری آن باخبر شوند و با ارائه این دانش به بازدهی افراد کمک کنند. به زبان ساده تر تریدرها می گویند که کدام ارز دیجیتالی در کدام زمان را با قیمتی مناسب می توان خرید و آن را در چه زمانی و با چه قیمتی می توان فروخت تا به سود آن دست یافت. کانال سیگنال بیت کوین منبعی برای ارائه آموزش های تریدینگ و تحلیل قیمتی میباشد که با ورود به آن میتوانید به بهترین آموزش های تحلیل و خرید و فروش دست پیدا کنید.

۱
۲
۳
۴
۵
میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *