۰ تا ۱۰۰ تاریخچه، خالق، ویژگی و مزیت های دوج کوین (Dogecoin)

تاریخچه، خالق، ویژگی و مزیت های دوج کوین (Dogecoin)

تاریخچه، خالق، ویژگی و مزیت های دوج کوین (Dogecoin)


دوج کوین ارز رمزنگاری شده ای است که به نام سگ ژاپنی شناخته می شود. آرم این ارز شامل تصویری از سگ محبوب DOGE است ، از این رو نام آن دوج کوین نام گرفته است. هنگامی که دوج کوین در ابتدا ،توسعه یافت حتی بنیانگذاران آن نیز انتظار نداشتند که محبوبیت این ارز به سرعت زیاد شود. در حقیقت ، بنیانگذار اصلی این ارز ، جکسون پالمر ، هنگامی که در مورد توسعه دوج کوین توییت کرد ، این توییت را فقط برای شوخی می نوشت، البته خود سکه دوج کوین یکی از قدیمی ترین ارزهای رمزپایه موجود در بازار است.

بیت کوین یک ارز دیجیتالی است که در ژانویه ۲۰۰۹ پس از سقوط بازار مسکن ایجاد شد. این ایده را ساتوشی ناکاموتو مرموز و مستعار در یک مقاله بیان میکند. هویت شخص یا افرادی که این فناوری را ایجاد کرده اند هنوز یک معما است. بیت کوین نوید هزینه های معامله کمتر از مکانیزم های پرداخت آنلاین سنتی را می دهد و برخلاف ارزهای صادرشده توسط دولت، توسط یک مرجع غیرمتمرکز اداره می شود.

 

تاریخچه دوج کوین

دوج کوین کار خود را به عنوان رفتاری در فروم هایی مانند Reddit یا ۴chan آغاز کرد و به سرعت از طریق این انجمن ها محبوبیت زیادی کسب کرده بود. در فضای اینترنت مردم تصاویری از سگی عمدتا از نژاد  Shiba Inu ژاپنی را با زیرنویس های خنده دار قرار می دادند. این الگوی رفتاری در سال ۲۰۱۳ محبوبیت بیشتری پیدا کرد و انجمن ها مملو از این الگوهای رفتاری بودند . در همان سال یعنی ۲۰۱۳ بود که برنامه نویس بیلی مارکوس فرصت خود را در روند صعودی تشخیص داد. او با جکسون پالمر که توسعه دهنده بود کار کرد تا دوج کوین ، ارز رمزنگاری شده واقعی مبتنی بر الگوی رفتاری Doge که در بالا ذکر شد ، ایجاد کند. در اواخر سال ۲۰۱۳ ، جکسون پالمر ، نماینده بازاریابی Adobe Systems ، دامنه dogecoin.com را خریداری کرد.

اولین در پست توییتر

وب سایت با یک پست توییتر که جکسون پالمر که به عنوان یک شوخی قرار داده بود ، نمایان شد، که او در دوج کوین سرمایه گذاری خواهد کرد. با این حال ، دوستانش این ایده را دوست داشتند و پیشنهاد کردند که او در واقع دوج کوین را به یک محصول واقعی تبدیل کند. یک شب ، وقتی جکسون پالمر ایده دیگری نداشت ، کار بر روی نسخه اول سیستم عامل خود را آغاز کرد.

دوج کوین در ابتدا چگونه بود

در ابتدا dogecoin.com فقط یک صفحه فلش با تصویری از آرم دوج کوین و چند پاراگراف در Comic Sans را نشان می داد . این یک شوخی به نظر می رسید که مردم آن را جدی نمی گرفتند زیرا همه اینها براساس یک الگوی رفتاری اینترنتی بود. با این حال ، پس از سال ها کار ، Dogecoin.com یک وب سایت کاملاً کاربردی ایجاد کرده و حتی به وضعیت فرقه نیز دست یافته است.

مطلب پیشنهادی پرطرفدار:  بررسی صفر تا صدی ارز های دیجیتال به همراه معرفی کام

 

خالق سکه دوج کوین

خود سکه توسط برنامه نویس بیلی مارکوس ، توسعه دهنده نرم افزار در IBM ، طراحی شده است. قبل از اینکه وب سایت dogecoin.com راه اندازی شود ، بیلی مارکوس در حال کار بر روی پروژه خود با نام  Bells بود. ایده این پروژه از بازی ویدیویی  Animal Crossing  است که در آن از بلز به عنوان ارز اصلی استفاده می شود.

تسخیر سایت دوج کوین

پس از چند هفته ، بیلی مارکوس متوجه وب سایت تازه ایجاد شده شد و تصمیم گرفت آرم سکه را به علامتی که در وب سایت استفاده شده تغییر دهد. وی همچنین نام خود را به Dogecoin تغییر داد. وی سپس با جکسون پالمر تماس گرفت و آنها با هم پروژه را خاتمه دادند. وقتی مطمئن شدند Dogecoin به درستی کار می کند ، سکه را آزاد کردند.

 

انتشار رسمی دوج کوین

انتشار رسمی دوج کوین

به طور رسمی دوج کوین در ۶ دسامبر سال ۲۰۱۳ منتشر شد. دو هفته پس از انتشار ، قیمت Dogecoin در طی مدت سه روز تقریبا ۳۰۰ درصد افزایش یافت. با این حال ، سه روز بعد ، اولین سقوط ۸۰٪ خود را تجربه کرد. این سقوط به دلیل تصمیم چین در ممنوعیت سرمایه گذاری بانک های چینی در ارزهای رمزپایه بود. دلیل دیگر این واقعیت بود که استخرهای بزرگ استخراج از فرصت استفاده کردند و از قدرت محاسباتی بسیار کمی برای استخراج Dogecoin استفاده کردند.

تازه واردان دنیای ارزهای دیجیتال ممکن است تحت اصطلاحات ارز دیجیتال گیج شوند ، چرا HODL؟ نهنگ چیست؟ اما وحشت نکنید ، برای همه تعریف ساده­ای وجود دارد. وقتی صحبت از صنایعی می شود که برای مردم روزمره گیج کننده هستند ، بازارهای سهام و دنیای برنامه نویسی رایانه می­توانند در این لیست قرار گیرند. ارز دیجیتال این دو را با هم ترکیب می­کند، همه تفاوت های ظریف تجارت در بخش مالی ، در پیچیدگی زبان کامپیوتر انجام می­شود.

 

ویژگی دوج کوین

هر دو، بیلی مارکوس و جکسون پالمر کار در Dogecoin را به عنوان یک پروژه جانبی سرگرم کننده آغاز کردند. در مراحل اولیه ، آنها هرگز باور نداشتند که Dogecoin به این محبوبیت تبدیل خواهد شد. آلت کوین های مختلفی در سال ۲۰۱۳ به بازار عرضه شدند. آلت کوین ها سکه های رمزنگاری شده هستند که شبیه بیت کوین هستند و دوج کوین یکی از آنها است . لازم به ذکر است که Dogecoin در بسیاری از پروژه های خیریه از جمله سازمان های خیریه مختلف در آفریقا و آمریکای جنوبی مورد استفاده قرار می گیرد.

مطلب پیشنهادی پرطرفدار:  آلت کوین چیست؟ بهترین آلت کوین های 2021 جهت سرمایه گذاری

محبوبیت دوج کوین

بنیانگذاران انتظار نداشتند فضای اینترنت به سکه و سگ Shiba Inu (کابوسو) که از آنها به عنوان طلسم استفاده می کردند ، علاقه پیدا کند. به لطف الگوی رفتاری که استفاده کردند ، Dogecoin به سرعت به یکی از محبوب ترین ارزهای رمزپایه تبدیل شد. پس از آنکه سکه به سرعت محبوبیت یافت ، بیلی و جکسون کشف کردند که افراد مختلفی که به طور معمول هیچ ارتباطی با ارزهای رمزپایه ندارند ، علاقه مند  این ارز هستند. انجمن های مختلفی به طور خاص برای Dogecoin و جامعه آن ایجاد شده است. این جامعه به سرعت به یکی از بزرگترین اجتماعات ارزهای رمزپایه موجود در بازار تبدیل شد. این مجمع مکانی مناسب برای مبتدیان برای جمع آوری اطلاعات در مورد نحوه خرید ، فروش و تجارت ارزهای رمزپایه بود. آنها همچنین از انجمن ها برای کمک به یکدیگر در یادگیری و انطباق با ارز رمزپایه استفاده کردند. به دلیل همین محبوبیت ، بنیانگذاران Dogecoin تا به امروز همچنان روی این پروژه کار می کنند.

 

چرا باید از دوج کوین استفاده کرد؟

در اوایل دوج کوین بیشتر برای راهنمایی افراد در اینترنت برای نظرات خنده دار ، هوشمندانه یا مفید استفاده می شد. با گذشت زمان  Dogetipbot برای تالار گفتمان Reddit ایجاد شد تا روند جاسوسی سایر افراد در اینترنت را ساده کند. جامعه Dogecoin به لطف همه نکات و انگیزه های خیریه ای که با این پروژه آغاز شده است ، که به اصطلاح جامعه خوب نیز شناخته می شود. در ادامه برخی از نمونه های موسسات خیریه مورد حمایت انجمن این پروژه را آورده ایم :

  1. پول جمع کنید تا تیم Bobsleigh جامائیکا بتواند در بازی های المپیک زمستانی ۲۰۱۴ شرکت کند.
  2.  ۴۰،۰۰۰،۰۰۰ Dogecoins (در حال حاضر ۳۰،۰۰۰ $) برای ساخت چاه در حوضه رودخانه تانا در کنیا جمع آوری شد.
  3. در سال ۲۰۱۴ جامعه دوج کوین مبلغ کافی برای حمایت مالی راننده NASCAR جاش ویز جمع آوری کرد. پس از جمع آوری کمک مالی ، جاش با تشکر از حمایت آنان ، یک ماشین حامی Dogecoin / Reddit با آرم نقاشی شده رانندگی کرد.

این ارز در چندین صرافی ذکر شده است و وجود دارد ، اغلب به دلیل کم هزینه بودن برای ارسال مقادیر از یک کیف پول به کیف پول دیگر استفاده می شود.

مطلب پیشنهادی پرطرفدار:  ترونیکس یا ارز دیجیتال ترون چیست؟ هدف ترون چه میباشد؟

 

ارز و کیف پول دوج کوین

اگر می خواهید دوج کوین بخرید یا در ارز اینترنتی دیگر سرمایه گذاری کنید ، کیف پول لازم است. پس از خرید ارز رمزنگاری شده ، سکه های خریداری شده به کیف پول منتقل می شوند و تا زمان فروش یا استفاده در آنجا مدیریت می شوند. روش های مختلفی وجود دارد که کاربران می توانند کیف پول را اجرا کنند. می توانید کیف پول آنلاین یا آفلاین را انتخاب کنید همچنین به عنوان ذخیره  گرم  یا  سرد  شناخته می شود. کیف پول آنلاین اغلب حتی از طریق سیستم عامل هایی که کاربران Dogecoin خریداری می کنند ارائه می شود.

مزیت دوج کوین

 به سرعت قابل تحویل هستند و بیشتر رایگان هستند. از آنجا که آنها برای انتقال سکه ها بلافاصله به اینترنت دسترسی پیدا می کنند ، البته هکرها می توانند از آسیب پذیری های احتمالی سواستفاده کرده و کیف پول را بشکنند و سکه ها را بدزدند. در گذشته گزارش های رسانه ای مبنی بر سکه های سرقت شده به میلیون ها دلار گزارش شده است. گزینه جایگزین کیف پول آفلاین است. این موارد به صورت کیف پول سخت افزاری یا کاغذی در دسترس هستند. به دلیل عدم اتصال به اینترنت ، امنیت بیشتری را ارائه می دهند و بنابراین برای مقادیر بیشتری رمزنگاری مناسب هستند.

سیگنال کریپتو کارنسی پیشنهادات تجاری یا ایده هایی برای خرید یا فروش یک سکه خاص با زمان و قیمت مشخص است. این موارد به صورت دستی یا به عبارتی از طریق تحلیل های که توسط یک تاجر حرفه ای تولید  می شوند و به صورت خودکار با استفاده از ربات ها و الگوریتم های دارای سیستم اطلاع رسانی خودکار در دسترس قرار می گیرند.

بیت کوین سیگنال با بررسی دقیق بازارهای ارزهای دیجیتالی بهترین سیگنال های خرید و فروش بیت کوین و آلت کوین هارا ارائه مینماید؛ این سیگنال ها توسط متخصصین و تحلیل گران حرفه ای بازرهای رمز ارزها تهیه شده و به صورت تخصصی از کانال بیت کوین سیگنال ارائه میگردد. شما عزیزان میتوانید با پیوستن به تیم قدرتمند و تحلیلگر بیت سیگنال به بهترین و جدیدترین اخبار روز بازار بیت کوین دسترسی داشته باشید؛ ارائه سیگنال ترید آلت کوین رایگان نیز در این کانال قرار گرفته که میتوانید از آنها بهره ببرید.

۱
۲
۳
۴
۵
میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *