بررسی صفر تا صدی ارز های دیجیتال به همراه معرفی کام

cryptocurrency

همه ی مردم و حتی بانک ها از مشکلاتی چون از دست دادن تجارت و سرمایه ی خود هراس دارند. اینجاست که اهمیت به وجود آمدن ارز دیجیتال و یا ارز رمز نگاری شده مشخص می شود.

می دانیم که ارزهای رمز نگاری و یا دیجیتال امروزه توجه بسیاری از مردم در سراسر جهان را به خود معطوف کرده اند و افراد زیادی به دنبال شناخت هر چه بیشتر این نوع از ارزها هستند. کسب درآمد از طریق استخراج و یا خرید و فروش ارز رمز ها این روزها ذهن بسیاری از مردم را درگیر خود کرده است. به همین دلیل تصمیم گرفتیم در این مقاله شما را با ارزهای رمز نگاری شده بیشتر آشنا کنیم و اطلاعات لازم را برای ورود به بازار ارز دیجیتال ارائه دهیم.

در بهترین روش های موجود در کانال تحلیل ارز دیجیتال (تکنیکال)، جمله های بسیار زیادی ب کار میرود مانند: (گذشته چراغ راه آینده است) برای باز کردن و مفهوم این جمله می‌توان گفت: سرمایه ‌گذارانی که از روش تحلیل تکنیکال برای ارزیابی و قیمت ‌بیت ‌کوین استفاده می ‌کند به این باور و اعتقاد رسیدن که  با بررسی روند نوسانات قیمت ارز دیجیتال در گذشته می ‌توان آینده را پیش ‌بینی کرد.

 

ارز دیجیتال چیست؟

جمعی ارز ارزهای رمز نگاری شده

بیایید قبل از هر چیز ابتدا به این سوال مهم پاسخ دهیم که اصلا ارز دیجیتال چیست؟

ارز دیجیتال، ارزی است که به عنوان آینده بانک های مرکزی به شمار می رود که معاملات آن نیز می تواند بدون بانک انجام شود. در واقع  می تواند یک خطر جدی برای ادامه کار بانک ها محسوب شود. بحث در مورد پول بانک مرکزی دیجیتال در کشورها بسیار رایج است و از نوع خبرهای دست اول به حساب می آید.

بانک مرکزی برای تکمیل پول نقد روی یک ارز رمز نگاری شده یا دیجیتال کار می کند، این پول دیجیتال به منظور سهولت و بالا تر از همه پرداخت سریعتر در اینترنت است.

در واقع، بانک ها بیش از هر چیزی از اینکه از تسلط بر قسمت بزرگی از سپرده مشتریان خود سلب شوند، ترس دارند. این امر به ویژه می تواند سرعت آن ها را در پذیرش ارز رمز ها کاهش دهد.

بیت کوین یک ارز دیجیتالی است که در ژانویه ۲۰۰۹ پس از سقوط بازار مسکن ایجاد شد. این ایده را ساتوشی ناکاموتو مرموز و مستعار در یک مقاله بیان میکند. هویت شخص یا افرادی که این فناوری را ایجاد کرده اند هنوز یک معما است. بیت کوین نوید هزینه های معامله کمتر از مکانیزم های پرداخت آنلاین سنتی را می دهد و برخلاف ارزهای صادرشده توسط دولت، توسط یک مرجع غیرمتمرکز اداره می شود.

 

یکی از مسائل جالب و مورد مطالعه در ارز دیجیتال این است که :

افراد به طور مستقیم در بانک مرکزی اروپا می توانند کیف پول الکترونیکی داشته و از طریق آن پرداخت های خود را انجام دهند و به حساب ارزهای رمز نگاری خود دسترسی داشته باشند داشته باشند، این امر عواقب جدی برای بخش بانکی در منطقه به همراه خواهد داشت.

مطلب پیشنهادی پرطرفدار:  ترونیکس یا ارز دیجیتال ترون چیست؟ هدف ترون چه میباشد؟

مشکل اصلی ارز دیجیتال بانک مرکزی دور زدن بانک های تجاری و سلب بخش عمده ای از مشاغل و فعالیت های آن ها خواهد بود.

 

ارز دیجیتال برای چه کشورهایی است؟

ارز دیجیتال خیلی مهم بیت کوین

این ارز تنها محدود به کشورهای اروپایی نمی شود، بلکه ایالات متحده امریکا، کانادا، چین، سوئد و… نیز روی پیشرفت  ارز های رمز نگاری و دیجیتال خود به طور مکرر کار می کنند.

سوئد پروژه آزمایشی پذیرش ارز رمز نگاری شده ی خود را بیش از چهار سال است که آغاز کرده است، با این حال این کشور هنوز به مرحله آزمایش نرسیده است.

برنامه اصلی بانک مرکزی سوئد برای صادرات ارزهای دیجیتال از سال ۲۰۱۸ منسوخ شده است که این بانک اکنون اعلام کرده است که مرحله آزمایشات را دوباره تمدید کرده است.

افراد در بانک ها نه نتها به سرعت بلکه، به ناشناس ماندن هنگام استفاده از ارز رمز نگاری شده علاقه مند هستند.

تقریبا نیمی از شرکت کنندگان در یک نظر سنجی بانک مرکزی دوست دارند که از حریم خصوصی آن ها تا حد امکان محافظت شود.

دوج کوین ارز رمزنگاری شده ای است که به نام سگ ژاپنی شناخته می شود. آرم این ارز شامل تصویری از سگ محبوب DOGE است ، از این رو نام آن دوج کوین نام گرفته است. هنگامی که دوج کوین در ابتدا ،توسعه یافت حتی بنیانگذاران آن نیز انتظار نداشتند که محبوبیت این ارز به سرعت زیاد شود. در حقیقت ، بنیانگذار اصلی این ارز ، جکسون پالمر ، هنگامی که در مورد توسعه دوج کوین توییت کرد ، این توییت را فقط برای شوخی می نوشت، البته خود سکه دوج کوین یکی از قدیمی ترین ارزهای رمزپایه موجود در بازار است.

 

انتقال پول در چند ثانیه توسط ارز های دیجیتال

انتقال پول در چند ثانیه در سراسر جهان یکی از امید هایی است که آن را ارز های دیجیتال یا بیت کوین باید برآورده کنند. با این حساب هنوز هم یک راه طولانی برای بانک های مرکزی به ویژه بانک مرکزی اروپا وجود دارد.

کریستین لاگارد، رئیس بانک مرکزی  اروپا  در ژانویه۲۰۲۱، گفت:

هنوز زمان مشخصی برای معرفی ارز دیجیتال یا یوروی دیجیتال وجود ندارد، با این حال  او حساب می کند که یک گروه ویژه بانک مرکزی اروپا که فقط به همین منظور تشکیل شده است برای ” روشن کردن جنبه های نهادی، قانونی و عملی ایجاد ارز و یورو دیجیتال ” به پنج سال زمان نیاز دارد.

مطلب پیشنهادی پرطرفدار:  0 تا 100 تاریخچه، خالق، ویژگی و مزیت های دوج کوین (Dogecoin)

بعضی از اقتصاد دانان بزرگ نیز می گویند کـه معرفی ارزهای رمز نگاری شده یا دیجیتال تا سال ۲۰۲۵ بسیار بلند پروازانه است و آزمایشات در اروپا و ایالات متحده امریکا یا کانادا و چین در حال انجام است.

 

اهمیت پول نقد در دنیای امروز

ارز های دیجیتال در حال انتقال پول فیزیکی به دنیای دیجیتال هستند و در واقع با ‌کمک آن ها دیگر جایی برای پول نقد در دنیای جدید باقی نخواهد ماند. کمیسیون اتحادیه اروپا و بانک مرکزی اروپا اعلام کرده اند کـه اهمیت پول نقد به تدریج کاهش می یابد و تقریبا همه موسسات ارز های دیجیتال را به عنوان گزینه ای جایگزین برای پرداخت و پس انداز در نظر می گیرند.

درحال حاضر بانک مرکزی می تواند با خیال راحت به مردم معرفی شود بسیاری از نکات

هنوز هم کاملا مشخص نشده اند به عنوان مثال هنوز به طور دقیق مشخص نیست که آیا ارز های دیجیتال  فقط به بانک های مرکزی ارائه می شود یا برای استفاده عمومی است.

 

آیا ارز دیجیتال یک سیستم یا پایگاه داده معمولی است؟

ارز دیجیتال خارجکی

از طرف دیگر، این توافق وجود دارد که یک ارز دیجیتالی احتمالی به هیچ وجه نباید جای پول نقد رابگیرد. این ارز های رمز نگاری شده  پایدار مبتنی بر بلاکچین نیاز دارد که به شکل یک اپلیکیشن گوشی هوشمند طراحی شوند.

بانک مرکزی اروپا از نهاد مرکزی تا رئیس یک سیستم بلاک چین کشیده می شود که به آن امکان می دهد که تمام معاملات و دارایی ها را بازیابی کند. با این حال، اگر ارز های دیجیتال معتبر نباشند، بانک مرکزی اروپا اجازه نمی دهد که معامله ناشناس انجام گیرد و احتمالا در پاسخ به اسکن خروجی، باتری را به صورت ارزهای رمز پایه به صورت رو در رو بر می گرداند و تعریفی از منحنی دیجیتال در کاوش گر های خود ارائه میدهد.

با ارائه ارز های رمز نگاری و دیجیتالی استفاده از ابزارهای پرداخت دیجیتال مسلماً بیشتر و بیشتر می شود، گرچه نرخ بسیاری از ارزهای به اصطلاح رمزنگاری به طور قابل توجهی نوسان پیدا می کند. بنابراین می توان ادعا کرد که آنها برای استفاده خصوصی بیش از حد ایمن نیستند. با این وجود، مردم برای انجام آن دست و پا می زنند و بازار معاملات آن حسابی داغ است.

 معرفی ارز مجازی اروپا به سرمایه گذاران خصوصی گزینه پایدار تر و بهتری را ارائه می دهد، زیرا یک به یک با ارز مرتبط خواهد شد. این بدان معنی است که افراد به این زودی ها خطر از دست دادن قسمت زیادی از پس انداز خود را ندارند.

مطلب پیشنهادی پرطرفدار:  آلت کوین چیست؟ بهترین آلت کوین های 2021 جهت سرمایه گذاری

صادقانه بگوییم، بازار پرداخت الکترونیکی و زیرساخت های دیجیتالی آن بسیار خوب کار می کنند. این به نوبه خود نشان می دهد که بانک مرکزی اروپا لزوماً نیازی به مداخله در این بازار ندارد. تا آن زمان، هنوز باید بسیاری از چالش های فنی نظارتی، اداری و رسمی، مانند معرفی حساب های دیجیتال برای همه طرف های علاقه مند به بازار ارزهای دیجیتال و معاملات آن ها حل کند. درست است که تحقق این امر ممکن است بسیار پیچیده باشد، اما عملی است.

 

اهمیت حاکمیت بانک مرکزی اروپا بر ارز دیجیتال

بیت کوین یک ارز دیجیتال بسیار قدرتمند

ممکن است برای شما هم سوال باشد، اینکه بانک مرکزی اروپا بر یک ارز رمز نگاری شده یا دیجیتال حاکمیت دارد چه فایده ای دارد؟

وقتی بانک مرکزی اروپا یا سایر بانک های مرکزی ارزهای دیجیتال خود را ایجاد می کنند و گردش آنها را تنظیم می کنند، چارچوبی را نیز برای این کار تعیین می کنند. با این کار، آن ها بر رقابت بین معامله گران و تاجران خصوصی نیز تأثیر می گذارند و معاملات آنان را کنترل می کنند. با این روش معامله گران دیگر نمی توانند از مقررات فرار کنند، و این امر دست آخر موجب آن می شود که دست کلاه برداران و سود جویان از سرمایه های بازار ارز دیجیتال کوتاه شود؛ البته تا کنون بانک های مرکزی تأثیر کمی بر بازار ارز رمزنگاری داشته اند.

 

سخن پایانی

همانطور که می دانید ارزهای دیجیتال در حال گسترش روز افزون هستند و روزانه به مخاطبان و کاربران این نوع ارزها جمع کثیری اضافه می شود. ارزهای دیجیتال مزایای بسیاری دارند و ممکن است در آینده ای نه چندان دور تمام مبادلات بازار های جهانی را در دست بگیرند. با توجه به این موضوع اهمیت شناخت آن ها برای ما مشخص می شود. بنابراین برای هر فردی که می خواهد در دنیای امروز از پیشرفت فناوری و تکنولوژی عقب نماند داشتن آگاهی کافی در این زمینه ضروری است.

بیت کوین سیگنال با بررسی دقیق بازارهای ارزهای دیجیتالی بهترین سیگنال های خرید و فروش بیت کوین و آلت کوین هارا ارائه مینماید؛ این سیگنال ها توسط متخصصین و تحلیل گران حرفه ای بازرهای رمز ارزها تهیه شده و به صورت تخصصی از کانال بیت کوین سیگنال ارائه میگردد. شما عزیزان میتوانید با پیوستن به تیم قدرتمند و تحلیلگر بیت سیگنال به بهترین و جدیدترین اخبار روز بازار بیت کوین دسترسی داشته باشید؛ ارائه سیگنال ترید آلت کوین رایگان نیز در این کانال قرار گرفته که میتوانید از آنها بهره ببرید.

۱
۲
۳
۴
۵
میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۲ رای

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *