از سیر تا پیاز عرضه اولیه + مزایا، معایب و عملکرد عرضه اولیه

عرضه اولیه ارز دیجیتال بیت کوین

عرضه اولیه همانطور که از نامش پیداست، اولین فروش عمومی سهام یک شرکت به تعداد نامحدودی از افراد در چارچوب معاملات مبادله­ای است. در واقع زمانی که شرکت­ها تصمیم می­گیرند از این طریق به صورت عمومی منتشر شوند!

 

عرضه اولیه چیست؟

IPO یا به عبارت فارسی : عرضه اولیه

از نظر مالی عملیاتی است که توسط یک شرکت، یک گروه مالی یا یک موسسه خصوصی دیگر، در قالب پیشنهادی که برای خرید، مبادله یا فروش تعدادی از اوراق بهادار یک شرکت در چارچوب قانونی به مردم ارائه شده ، راه اندازی شده است. روشهای دقیق ، تنظیم شده و تحت نظارت مقامات بورس اوراق بهادار، به ویژه در مورد اطلاعات مالی که باید به مردم ارائه شود، مورد بررسی و اطلاع عموم قرار می­گیرد. تجربه نشان می­دهد که بیشتر عرضه‌های اولیه‌ای که در بورس انجام می‌‌شوند برای متقاضیان سودآور هستند. نکته قابل توجه این است که عرضه اولیه یک شرکت در بورس به این معنا نبوده که شرکت مربوطه ، تازه کار خودش را شروع کرده است. بلکه به این معنا است که اجازه خرید و فروش سهام برای آن شرکت صادر شده است.

شرکت ها با فهرست بندی سهام در مبادلات عمومی از طریق عرضه اولیه پول جمع آوری میکنند.  هنگامی که شرکت ها تصمیم می گیرند از طریق عرضه اولیه به صورت عمومی منتشر شوند ، سهام جدیدی ایجاد می کنند. پذیره نویسان (معمولاً بانک های بزرگ) در تعیین قیمت سهام در حال فروش حرفی دارند. آنها همچنین پشتیبانی و تخصص ارزشمندی را با الزامات قانونی ارائه می دهند و حتی سهام موجود را از شرکت ها می­خرند و سپس آنها را از طریق شبکه های خود (بانک های سرمایه گذاری ، صندوق های سرمایه گذاری ، شرکت های بیمه و غیره) به سرمایه گذاران می فروشند. شرکت هایی که قصد دارند در معرض دید عموم قرار گیرند می توانند به دلایل متعددی مانند منابع ناکافی برای پرداخت حق بیمه پذیره نویسان یا تلاش برای جلوگیری از معاملات بالقوه پرهزینه با بانک ها سهام را مستقیماً به مردم بفروشند ، بدون واسطه و بدون ایجاد سهام جدید. سرمایه گذاران ، مروج و حتی کارکنان فردی که سهام شرکت را در اختیار دارند می توانند سهام خود را به مردم بفروشند ، از جمله شما!

 

عملکرد عرضه اولیه

مقاله عرضه اولیه بیت کوین سیگنال

هنگامی که یک شرکت در مرحله رشد به بلوغ می­رسد، شروع به تبلیغ علاقه خود برای عرضه عمومی می کند. به طور معمول ، این مرحله از رشد زمانی اتفاق می افتد که یک شرکت به ارزش خصوصی تقریباً معینی برسد. با این حال ، شرکت های خصوصی با ارزش های مختلف با مبانی قوی و پتانسیل سودآوری ثابت شده نیز می توانند بسته به رقابت بازار و توانایی آنها در برآوردن الزامات لازم، واجد شرایط عرضه اولیه شوند.

مطلب پیشنهادی پرطرفدار:  تله خرسی چیست؟ تازه واردان تله خرسی را پگونه شناسایی کنند؟

عرضه اولیه یک گام بزرگ برای یک شرکت است زیرا به شرکت دسترسی به جمع آوری پول زیاد را می دهد. این به شرکت توانایی بیشتری برای رشد و توسعه می دهد. افزایش شفافیت و اعتبار فهرست سهام نیز می تواند عاملی برای کمک به آن برای به دست آوردن شرایط بهتر هنگام جستجوی وام های قرض گرفته شده باشد.

سهام عرضه اولیه یک شرکت از طریق پذیره نویسی با دقت بالا قیمت گذاری می شود . هنگامی که یک شرکت عمومی می­شود و سهام سهامداران خصوصی موجود، ارزش قیمت معاملات عمومی را پیدا می کند. در همین حال ، بازار عمومی فرصت عظیمی را برای میلیون ها سرمایه گذار ایجاد می کند تا سهام شرکت را خریداری کرده و سرمایه خود را به حقوق صاحبان سهام یک شرکت اختصاص دهند . عموم مردم شامل هر سرمایه گذار فردی یا نهادی هستند که علاقه مند به سرمایه گذاری در شرکت است.

فیشینگ (Phishing) جرم فریب مردم برای به اشتراک گذاشتن اطلاعات محرمانه مانند رمزهای عبور و شماره کارت اعتباری است. فیشینگ همانند ماهیگیری، بیش از یک روش برای گرفتن قربانی دارد. در میان همه روش ها، فیشینگ یک روش رایج تر و پرکاربرد تر است. برای کسب اطلاعات کامل در مورد فیشینگ و روش های جلوگیری از این حمله، مقاله تخصصی و جامع بیت کوین سیگنال را مطالعه نمایید.

 

مزایای عرضه اولیه چیست؟

IPO یا عرضه اولیه سهام و ارز دیجیتال

اول از همه، پول دریافت شده از فروش، در توسعه شرکت سرمایه گذاری می شود، در حالی که ارزش بازار سهام یک شاخص نسبتاً دقیق، از سرمایه واقعی کسب و کار است. در آماده سازی عرضه اولیه، کیفیت حاکم بر شرکت در حال بهبود است و نیاز به شفاف سازی شرکت تا حد ممکن، مستلزم گزارش های دقیق تر و الزامات افشا برای شرکت است که به طور کلی شهرت تجاری آن را افزایش می دهد.

 

چندین هدف اصلی عرضه اولیه وجود دارد که اهمیت آنها ممکن است در موارد مختلف متفاوت باشد:

  1. افزایش سرمایه برای یک شرکت: انجام عرضه اولیه به شرکت اجازه می دهد تا از طیف وسیع تری از سرمایه گذاران به سرمایه دسترسی پیدا کند.
  2. وجود سهام معامله شده در بازار سرمایه عینی ترین ارزیابی ارزش شرکت را ارائه می دهد ، که می تواند به عنوان ابزاری برای ارزیابی عملکرد و انگیزه مدیران یا به عنوان معیاری برای ادغام و تملک مورد استفاده قرار گیرد.
  3. سهامداران شرکت این فرصت را دارند که تمام یا قسمتی از سهام خود را بفروشند و از این طریق درآمد مورد انتظار آینده شرکت را سرمایه گذاری کنند.
  4. نقدینگی سرمایه سهامداران پس از عرضه اولیه سهام نیز به شدت افزایش می یابد ، به عنوان مثال ،بانک ها تمایل بیشتری برای وام های تضمین شده توسط سهام شرکت های بورسی (دولتی) نسبت به شرکت های بسته (خصوصی) دارند.
مطلب پیشنهادی پرطرفدار:  اندیکاتور چیست؟ معرفی 4 مورد از معروف ترین اندیکاتور های ارز دیجیتال

شما اغلب بیت کوین را به نام شبکه “نظیر به نظیر” می شناسید ، به این معنی که غیرمتمرکز است و برای اطمینان از استفاده عادلانه آن شخص ثالثی لازم نیست. این امر به دلیل استفاده از فول نود یا گره های کاملاً معتبر امکان پذیر است. اطلاعات دقیق تر در مورد نود های شبکه را در مقاله فول نود چیست مطالعه نمایید.

 

معایب عرضه اولیه

  1. شرکت ملزم به افشای اطلاعات مالی ، حسابداری ، مالیاتی و سایر اطلاعات تجاری می شود.در طی این افشاگری ها ، ممکن است مجبور شود اسرار و روش های تجاری را که می تواند به رقبا کمک کند ، به طور علنی فاش کند.
  2. هزینه های حقوقی ، حسابداری و بازاریابی قابل توجهی ایجاد می شود که بسیاری از آنها ادامه دارد.
  3. از دست دادن کنترل و مشکلات نمایندگی به دلیل سهامداران جدید که دارایحق رای هستند و می توانند تصمیمات شرکت را از طریق هیئت مدیره به طور موثرکنترل کنند.
  4. نوسانات قیمت سهام یک شرکت می تواند برای مدیریت مزاحم.
  5. رهبری وحاکمیت  دقیق توسط هیئت مدیره می تواند حفظ مدیران خوب مایل به ریسک را دشوارتر کند.
  6. استراتژی هایی که برای افزایش ارزش سهام یک شرکت دولتی استفاده می شود ، مانند استفاده از بدهی بیش از حد برایخرید مجدد سهام ، می تواند ریسک و بی ثباتی را در شرکت افزایش دهد.

 

چهار زمینه اصلی که باید در این مسیر را طی کرد

تفکر یک اموجی در مورد عرضه اولیه

فرآیند پذیره نویسی

در عرضه اولیه ، شرکت ها سهام را به پذیره نویسان می فروشند ، و سپس آنها را به سرمایه گذاران می فروشند. علاوه بر این ، این واسطه ها برنامه ریزی کرده و در جلسات سرمایه گذاران شرکت می کنند. از همه مهمتر ، آنها کمیسیون فروش سهام پس از عرضه اولیه دریافت می کنند.

 

توزیع اشتراک گذاری

هنگامی که عرضه اولیه راه اندازی می کنند، شرکت ها سهام جدیدی را برای افزایش سرمایه برای اهداف مختلف از جمله توسعه، تحقیق، توسعه و موارد دیگر منتشر می کنند.

مطلب پیشنهادی پرطرفدار:  مرحله به مرحله ساخت قرارداد اتریوم + عکس و توضیحات کامل

 

قیمت گذاری سهام

طی ارائه­ی یک عرضه اولیه ، سرمایه گذاران می توانند سهام را با قیمت تعیین شده توسط شرکت خریداری کنند. همچنین ، مشاغلی که عرضه اولیه را انتخاب می کنند دارای دوره های قفل هستند که در آن سهامداران فعلی نمی توانند سهام خود را در بازار عمومی بفروشند. این امر مانع عرضه بیش از حد زیاد در بازار می شود که قیمت سهام را کاهش می دهد.

 

عرضه اولیه کوین ها به وسیله توکن های ایردراپی و...

 

راهنمای سرمایه گذاران

در این روند، شرکت ها مسیری که باید طی شود را سازماندهی می­کنند بدین صورت که سهام خود را برای سرمایه گذاران نهادی تبلیغ می­کنند تا علاقه ایجاد کنند و بازارها را هیجان زده کنند. با این حال ، آنها نمی توانند به دلیل نگرانی از مسئولیت هیچ راهنمای مالی ارائه دهند ، اما تحلیلگران تحقیق می توانند به آموزش سرمایه گذاران کمک کنند.

 

نتیجه گیری

فروش سهام عرضه اولیه در بازارهای سهام منبع درآمد اکثر مشاغل کوچک است. عرضه اولیه سهام منجر به دو نتیجه مالی عمده برای شرکت می شود. یکی از آنها افزایش سرمایه برای عملیات و گسترش آن است. نتیجه دیگر این است که تعداد زیادی از سهامداران، سهام شرکت را خریداری می کنند.

 

تله خرسی یک شاخص تکنیکال کاذب حاکی از تغییر جهت قیمت از نزولی به سمت صعودی است که می تواند سرمایه گذار و تریدر را به اشتباه اندازد. سرمایه گذاری و ترید شغل دشواری است و ترفندها و تله های زیادی در آن وجود دارد که افراد کم تجربه چه بسا در آن‌ها فرو افتند. تله خرسی یکی از آنهاست. تله خرس همانطور که از تعریف آن بر می آید، یک الگوی تکنیکال فریبنده است و زمانی اتفاق می افتد که عملکرد سهام ، شاخص یا سایر ابزارهای مالی به طور نادرست نشان دهنده برگشت روند صعودی قیمت باشد.

بیت کوین سیگنال با بررسی دقیق بازارهای ارزهای دیجیتالی بهترین سیگنال های خرید و فروش بیت کوین و آلت کوین هارا ارائه مینماید؛ این سیگنال ها توسط متخصصین و تحلیل گران حرفه ای بازرهای رمز ارزها تهیه شده و به صورت تخصصی از کانال بیت کوین سیگنال ارائه میگردد. شما عزیزان میتوانید با پیوستن به تیم قدرتمند و تحلیلگر بیت سیگنال به بهترین و جدیدترین اخبار روز بازار بیت کوین دسترسی داشته باشید؛ ارائه سیگنال ترید آلت کوین رایگان نیز در این کانال قرار گرفته که میتوانید از آنها بهره ببرید.

۱
۲
۳
۴
۵
میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *