اندیکاتور چیست؟ معرفی ۴ مورد از معروف ترین اندیکاتور های ارز دیجیتال

اندیکاتور

اندیکاتور


اندیکاتور که معادل  فارسی آن شاخص می باشد. یک سری توابع ریاضی اند که کاربرد آن ها در تحلیل نمودار و سنجش دقیق شرایط بازار استفاده می شود. یک تعریف دیگر که در معرفی اندیکاتور می توان به کار برد در واقع ابزار یا به نوعی وسیله کارسرمایه گزاران دیجیتال وتمام افرادی که با ارز دیجیتال کار می کنند وبه نوعی ارتباط دارند است. اندیکاتور ارز دیجیتال را نیز می توان اینگونه معرفی کرد یک ابزار یا وسیله سود آور در بازار دیجیتال می باشد وبرای جلوگیری از ضرر مالی کار بران بسیار کارایی دارد.

کانال تحلیل بیت کوین با بررسی دقیق و کامل بازار ارزهای دیجیتال، سیگنال های دقیق خرید و فروش بیت کوین را به شما ارائه می دهد که شما با کمک این سیگنال ها می توانید به سود دلخواه خود برسید. درواقع بیت کوین سیگنال با گردآوری بهترین تحلیلگران بازار ارزهای دیجیتالی به تاسیس کانالی برای ارائه تحلیل ها پرداخته که شما میتوانید با عضویت در آن از سیگنال های پرسود کانال بهره مند شوید.

 

معروف ترین اندیکاتورهای ارز دیجیتال حال در سراسر جهان

شاخص ومقاومت نسبی باند های بولینگر میانگین متحرک این سه نوع  از معروف ترین اندیکاتور ها بودند. خب بیاید با این سه نوع معروف بیشتر آشنا شویم:

  1. نوسان گر ها
  2. حجمی
  3. روندنماها

 

نوسان گر

این نوع معمولا برای مشخص کردن مناطقی که بیشترین خرید وبیشرین فروش رادارد به کار برده می شوند.

حجمی

تنها کارایی این نوع در برآورد وسنجش حجم معاملات است.

روندنماها

این نوع معمولا روند معاملات را براساس نمودار نمایش م یدهند.

 

مهمترین کار برد اندیکاتور ارز دیجیتال چیست؟

مهمترین کار برد اندیکاتور ارز دیجیتال

اندیکاتور یک ابزار است که معمولا به معامله کنند گان این امکان را میدهد تا ارزیابی بهتری درمورد سرمایه ودارایی خود داشته باشند. وهمین طوروضعیت بازار را در وضع کنونی تشخیص داده و آینده را در این مورد پیش بینی می کند و فرصتهای تردید را در کوتاه مدت وهمچنین بلند مدت به معامله کنندگان معرفی می کند. همچنین به طور معمول  از کنار هم قرار دادن اسیلاتور واندیکاتور برای تایید ورود وخروج سهم استفاده می کنند.

تازه واردان دنیای ارزهای دیجیتال ممکن است تحت اصطلاحات ارز دیجیتال گیج شوند ، چرا HODL؟ نهنگ چیست؟ اما وحشت نکنید ، برای همه تعریف ساده­ای وجود دارد. وقتی صحبت از صنایعی می شود که برای مردم روزمره گیج کننده هستند ، بازارهای سهام و دنیای برنامه نویسی رایانه می­توانند در این لیست قرار گیرند. ارز دیجیتال این دو را با هم ترکیب می­کند، همه تفاوت های ظریف تجارت در بخش مالی ، در پیچیدگی زبان کامپیوتر انجام می­شود.

مطلب پیشنهادی پرطرفدار:  کیف پول اتریوم به همراه معرفی بهترین کیف پول های اتریوم

 

مورد اطمینان ترین اندیکاتورهای ارز دیجیتال کدام اند؟

بعضی از مهم ترین اندیکاتورهای ارز دیجیتال:

  1. قدرت نسبی در تحلیل تکنیکال
  2. میانگین متحرک
  3. مک دی در تحلیل تکنیکال
  4. بولینگرباند

 

قدرت نسبی درتحلیل تکنیکال

این نوعد معمولا برای تشخیص قدرت خرید کاربران اعم از خریدار وفروشنده به کار می رود. وهم چنین در یک بازده زمانی مشخص با در نظر گرفتن قیمت بسته شده قدرت نسبی بازار را نمایش می دهد.

میانگین متحرک

این نوع معمولا به راحتی روند قیمت را مشخص می کند ودر یک بازده زمانی مشخص قیمت های اصلاح شده را نمایش می دهد.

 مک دی در تحلیل تکنیکار

 این نوع از اندیکاتور هم نیز یکی دیگر از مدل های است که برای تشخیص روند کار بازار ارز دیجیتال مورد استفاده قرار می گیرد. دو خط اصلی تشکیل دهنده این شاخص شامل خط مک دی وخط سیگنال می باشد.  همچنین در این نوع از هیستوگرام نیز استفاده می شود مهم ترین کارایی این نوع، نمایش تقاطع دو خط میانگین متحرک است.

بولینگر باند

برای اندازه گیری نوسانات بازار معمولا از این نوع اندیکاتور استفاده می شود.اجزا مهم تشکیل دهنده این نوع از سه نوع خط می باشد که شامل خط میانی ویک خط در بالا ویک خط در پایین می باشد.

 

شاخص های فنی یک اندیکاتور ارز دیجیتال چیست؟

شاخص های فنی یک اندیکاتور ارز دیجیتال

استفاده ازیک سری ابزاربرای کمک به یک تاجر برای نظارت بر متغیرهای ترجیحی خود ضروری است. اینجاست که شاخص های فنی وارد عمل می شوند.

اساساً ، شاخص های فنی نمایش گرافیکی فرمول یا عملکردی است که بسته به نیاز سازنده ساخته شده است. قرار دادن همه متغیرها و متغیرها در یک شاخص و نمایش آنها در یک نمودار ، تقریباً غیرممکن است.

به همین دلیل دقیق، این توضیح می دهد که چرا بسیاری از شاخص های فنی ارزهای رمزنگاری شده وجود دارد که معامله گران می توانند به عنوان بخشی از استراتژی خود ادغام کنند.

مطلب پیشنهادی پرطرفدار:  نحوه استفاده و وارد نمودن کلید خصوصی بیت کوین را بیاموزید

به عنوان یک قانون نانوشته ، یک معامله گر نباید سعی کند همه شاخص ها را در یک نمودار جای دهد. غالباً ، بیشتر افراد تمایل دارند از همان مجموعه داده استفاده کنند، این امر باعث تقلید می شود و نمودار را بهم می ریزد زیرا سیگنال های متناقض می توانند معامله گر را گیج کنند.

برای مقابله با این مسئله و ایجاد تطابق ، توصیه می شود که یک تاجر فقط از بهترین شاخص فنی رمز ارز استفاده کند.

ماهیت تکامل یافته و سریع بازار ارزهای رمزنگاری بدان معناست که مخترعین مجبور شده اند برای تهیه برخی از بهترین شاخص های فنی ارز رمزنگاری شده به جدول استفاده کنند که دارای کاربردی آسان ، جامع از نظر تعداد متغیرهای یکپارچه بوده و حتی برای یک کشور قابل درک باشند.

 

کاربرد شاخص های فنی در اندیکاتور های ارز دیجیتال

تجارت موفقیت آمیز در بازار ارزهای رمزپایه بدون کمک شاخص های فنی به ندرت امکان پذیر است. می توانید آنها را در اکثر مبادلات رمزنگاری بزرگ تعبیه کنید، اما کاربرد آنها اغلب تازه کار را گیج می کند. درک شاخص ها و اندیکاتور کار دشواری نیست. کافی است درک کنید که چه شاخصی منعکس می کند و چه چیزی برای آن لازم است. معامله گر با درک هدف حداقل شاخص کلیدی، قادر خواهد بود قسمت اصلی معاملات خود را آگاهانه منعقد کند، و درک هدف هر معامله مبنای تجارت موفق است.

 

چگونه شاخص های فنی در اندیکاتور ارز دیجیتال استفاده می شوند

شاخص های فنی در اندیکاتور

شاخص های فنی اگرچه پیش شرط موفقیت در تجارت نیستد ، اما به معامله گران ارزهای رمزپایه ابزارهای ارزآوری معاملاتی رمزنگاری را ارائه می دهند تا هنگام ارزیابی دارایی ها و بازارها از آنها استفاده کنند. به این دلیل که از شاخص های فنی می توان برای شناسایی فرصت های تجاری کوتاه مدت و بلند مدت استفاده کرد. بسیاری از سیستم عامل های تجاری دسترسی به شاخص های فنی محبوب را فراهم می کنند ، سپس می توانند به عنوان مبنای تجارت استفاده شوند ، زیرا به شناسایی سیگنال های خرید و فروش کمک می کنند.

گرچه طیف گسترده ای از شاخص های فنی  و اندیکاتور ارز دیجیتال در دسترس است، ولی باید توجه داشته باشید که هیچ راه حلی برای همه موارد وجود ندارد. انتخاب شاخص های مناسب بستگی زیادی به استراتژی ها و تجزیه و تحلیل های تجاری شما دارد. در همین راستا، تجارت موفق می تواند بدون استفاده از شاخص ها نیز اتفاق بیفتد

مطلب پیشنهادی پرطرفدار:  شناخت کامل معاملات مارجین در ارزهای دیجیتال

با این اوصاف ، شاخص هایی وجود دارد که جذابیت گسترده ای دارند ، به لطف ابزار پیش بینی و درک ماهیت آنها. برخی از بهترین شاخص ها برای اندیکاتور ارز دیجیلتا شامل موارد زیر است:

شاخص مقاومت نسبی

 نشان می دهد که ممکن است یک دارایی بیش از حد خریداری شده باشد و این نشان دهنده یک فرصت فروش احتمالی است. هنگامی که RSI به زیر ۳۰ کاهش می یابد ، این نشان می دهد که دارایی بیش از حد فروخته می شود و این نشان دهنده یک فرصت خرید احتمالی است.

گروههای بولینگر

باندهای بولینگر در بین معامله گران ارزهای رمزپایه محبوب هستند زیرا یک نقطه مرجع بصری برای شناسایی شرایط خرید بیش از حد و فروش بیش از حد ارائه می دهند.

خرید / فروش ثابت.

خرید / فروش ثابت. این ابزاری بسیار اساسی و در عین حال محبوب است که به معامله گران امکان می دهد نقاط قیمتی ثابت را برای ورود یا خارج شدن از موقعیت های ارز رمزنگاری شده خود تعریف کنند. خرید و فروش ثابت اغلب در معاملات الگوریتمی گنجانده می شود.

در بهترین روش های موجود در کانال تحلیل ارز دیجیتال (تکنیکال)، جمله های بسیار زیادی ب کار میرود مانند: (گذشته چراغ راه آینده است) برای باز کردن و مفهوم این جمله می‌توان گفت: سرمایه ‌گذارانی که از روش تحلیل تکنیکال برای ارزیابی و قیمت ‌بیت ‌کوین استفاده می ‌کند به این باور و اعتقاد رسیدن که  با بررسی روند نوسانات قیمت ارز دیجیتال در گذشته می ‌توان آینده را پیش ‌بینی کرد.

 

آیا شاخص ها ی اندیکاتور ارز دیجیتال می توانند با دقت ۱۰۰٪ آینده را پیش بینی کنند؟

نه ، شاخص ها نمی توانند آینده را با دقت زیادی پیش بینی کنند. با این حال ، آنها می توانند به یک معامله گر کمک کنند تا روندها را ارزیابی کند تا جهت و قدرت آنها را ارزیابی کند. منطق شاخص ها شبیه به فیزیک نیوتن است.

۱
۲
۳
۴
۵
میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *