آموزش رایگان تحلیل بیت کوین در روش های به روز

آموزش رایگان تحلیل بیت کوین در روش های به روز


در هنگام تحلیل بیت کوین، سرمایه گذاران می‌ توانند از روش‌ های تحلیل فاندامنتال (Fundamental) یا بنیادین، تحلیل فنی یا تکنیکال و تحلیل‌ احساسی استفاده کنند.سرمایه گذاران همچنین باید بیشتر با اقتصاد بیت کوین یا عوامل مختلفی که بر تقاضا و عرضه ی این رمز ارز اثر می‌ گذارند، آشنا شوند. این متغیر ها مهم هستند چرا که قیمت، تابعی از تقاضا و عرضه است. امروزه شما به راحتی می توانید با استفاده از سایت های مختلف به صورت آنلاین آموزش رایگان تحلیل بیت کوین را دریافت کنید.

ترید بیت کوین و ارز دیجیتال یک فرصت سرمایه گذاری بسیار بزرگ است و در سراسر دنیا افرادی هستند که سودهای کلانی کسب کرده اند. و برای دانستن نحوه تجارت ارزهای دیجیتال ، دو مرحله اصلی وجود دارد؛ این دو مرحله مهم به همراه ۴ نکته طلایی آموزش ترید ارز دیجیتال بیت کوین را میتوانید در مقاله‌ای که برای شما تهیه نموده ایم مطالعه نمایید تا بتوانید تریدی موفق را تجربه نمایید.

 

روش تحلیل بیت کوین

بسیاری از سرمایه گذاران  مبتدی بیت کوین اطلاعات زیادی در مورد روش تحلیل بیت کوین ندارند. این در حالیست که داشتن علم کافی در خصوص انجام معاملات نیازی اساسی برای کسب سود بیشتر و ادامه دار از حوزه رمز ارز بیت کوین است. با آنکه کسب سود های اتفاقی می‌تواند در کوتاه مدت تریدر ها را به هیجان آورد، اما تبدیل کردن یک اتفاق به فرآیندی مستمر نیاز به کسب مهارت لازم و صرف زمان زیادی دارد. یادگیری مطالب عنوان شده در این مقاله می‌تواند به شما کمک کند تا درک بهتری از تحلیل های بیت کوین داشته باشید.

 

انواع روش های تجزیه و تحلیل بیت کوین چیست؟

انواع روش های تجزیه و تحلیل بیت کوین

سرمایه گذاران علاقه ‌مند به ارز دیجیتال بیت کوین باید در نظر داشته باشند که سه نوع روش کلی برای تحلیل بیت کوین و بازار ارزهای دیجیتال وجود دارد: تحلیل فاندامنتال یا بنیادی، تحلیل تکنیکال یا فنی و تحلیل احساسی.

 

۱-تحلیل فاندامنتال یا بنیادی بیت کوین

تحلیل فاندامنتال متغیرهایی را که بر عرضه و تقاضای ارز دیجیتال تأثیر می‌ گذارند، بررسی می ‌کند. این یک رویکرد منطقی است، زیرا قیمت یک دارایی تابعی از عرضه و تقاضای آن در بازار است.

به طور مثال با کاهش عرضه بیت کوین و افزایش تقاضا برای خرید بیت کوین می ‌توان نتیجه گرفت که این رمز ارز روندی صعودی خواهد داشت. تحلیلگران در تحلیل فاندامنتال بنیادی قیمت را به وسیله چارت‌ ها پیش بینی می ‌کنند. در نظر داشته باشید که تحلیل فاندامنتال یا بنیادی در بازار ارزهای دیجیتال به دلیل دارا بودن شرایطی خاص، متفاوت ‌تر از دیگر بازارها است. در این بازار می ‌بایست به اصول و ویژگی توکن‌ ها از قبیل مدل فنی و میزان عرضه آنها تسلط کافی داشت تا بتوان تحلیل کاملا درستی انجام داد.

مطلب پیشنهادی پرطرفدار:  3 دلیل تغییرات نوسان که در کانال سیگنال بیت کوین به کمک شما می آید

در روش آموزش رایگان تحلیل بیت کوین به صورت فاندامنتال، به اخبار مرتبط با ارزهای دیجیتال ، بررسی تکنولوژی، فاندامنتال رمز ارز  و همچنین تاثیر بازارهای مالی بر بیت کوین توجه می ‌شود.

 

۲-تحلیل تکنیکال یا فنی بیت کوین

تجزیه و تحلیل فنی و تکنیکال شامل بررسی داده های بازار است. با بررسی حجم  و قیمت معاملات به منظور درک بهتر شرایط می بایست قدم اول را برداشت. با بررسی این اطلاعات تحلیل گران فنی یا تکنیکال امیدوار هستند که بتوانند درک بهتری از اقدامات پیش رو در بازار ارز دیجیتال داشته باشند.

تحلیلگر تکنیکال با استفاده از داده ها در نمودار قیمت نقاط مناسب برای خرید و فروش بیت کوین را پیدا می کند. چارلز داو اولین شخصی بود که از تحلیل تکنیکال استفاده کرد. تحلیل گران با استفاده از این تحلیل بازه های زمانی که تقاضای بیت کوین افزایش یا کاهش داشته است را استخراج کرده قیمت را را به طور نسبی پیش بینی می کنند. همچنین با توافق جمعی از این تحلیل گران با تحلیل تکنیکال یا فنی  به یک نقطه مشترک قیمتی می رسند که در نقطه ای به نام حمایت شروع به خرید ارز بیت کوین کرده و در قیمتی بالاتر به نام مقاومت اقدام به فروش ارز می کنند.

 

۳-تحلیل احساسی بیت کوین چگونه است؟

آموزش رایگان تحلیل بیت کوین احساسی شامل درک بهتر ذهنیت تریدر ها است. بازار متشکل از سرمایه گذارانی هست که در مجموع باعث تغییر قیمت ارز ها می شوند. اگر یک سرمایه گذار بتواند بینشی درست در مورد آنچه که فکر می کند به دست آورد ممکن است بتواند تصمیمات درست تر و آگاهانه تری را اتخاذ کند. یک روش عملی برای درک بهتر احساسات پیرامون ارز دیجیتالی مانند بیت کوین بررسی داده های کوتاه مدت و بلند مدت موجود است. به عنوان مثال یکی از منابع اصلی اطلاعات، داده های گوگل است که می تواند اطلاعاتی راجع به علاقه جستجو برای کلمات کلیدی مانند “بیت کوین” فراهم کند.

اساسی ترین ابزار یک معامله گر و سرمایه گذار دانشی است که از تحلیل بورس و سرمایه گذاری به دست می آورد. یادگیری و آموزش تحلیل بیت کوین ممکن است به نظر سخت و دلهره آور باشد اما یادگیری آن به موفقیت و سود دهی  فعالیت هایتان کمک می کند؛ پس به شما پیشنهاد میکنیم تا مقاله تخصصی بیت کوین سیگنال را با دقت مطالعه نمایید تا به یک معامله گر خبره بدل شوید.

مطلب پیشنهادی پرطرفدار:  جرم فیشینگ یا حمله فیشینگ (Phishing) در ارز دیجیتال چیست؟

 

روش تحلیل فاندامنتال بیت کوین

روش تحلیل فاندامنتال بیت کوین

هنگام ارزیابی قیمت بیت کوین یا تحلیل بیت کوین ، روش ‌های زیادی وجود دارد که می ‌توانید آنها را در تحلیل خود به کار بگیرید. همانند حوزه‌ های مالی سنتی، تحلیل فاندامنتال می‌تواند اصلی ترین عامل برای کشف ارزش واقعی بیت کوین در بازار ارزهای دیجیتال باشد. بنابراین باید بدانیم که چه اصول فاندامنتالی بر بیت کوین اثرگذار هستند و روی آنها تمرکز کنیم. در زیر ۵ عامل مرسوم را که بر قیمت تأثیر گذار هستند را مورد بررسی قرار می دهیم.

 

۱-فعالیت های نهنگ های بیت کوین

نهنگ ‌های بیت کوین همان سرمایه گذاران اصلی بازار ارز دیجیتال هستند که دارایی زیادی را در اختیار دارند و قادر به تغییر قیمت  بیت کوین و همچنین کل بازار ارزهای دیجیتال بوده و اغلب نوسانات زیادی را در بازار ارز دیجیتال ایجاد می ‌کنند.

 

۲-معیار نرخ هش

معیار نرخ هش بیت کوین نشان می‌دهد کار ماینر های بیت کوین در استخراج این رمز ارز چه اندازه سخت است. در واقع این معیار به قدرت محاسباتی کل ماینر هایی که در اعتبار سنجی بلاکچین  بیت کوین مشارکت دارند، اشاره می ‌کند.هرچه توان محاسباتی به کار گرفته شده در بلاکچین  بیت کوین بیشتر باشد، این شبکه از امنیت بیشتری برخوردار خواهد بود.

 

۳-نصف شدن پاداش استخراج بیت کوین

یکی از عوامل مهم در آموزش رایگان تحلیل بیت کوین هاوینگ یا نصف شدن پاداش استخراج  بیت کوین این است که هر  چهار سال یک بار اتفاق می‌ افتد. آخرین هاوینگ در ماه می سال ۲۰۲۰ اتفاق افتاد که باعث شد پاداش استخراج بلاک از ۱۲٫۵ به ۶٫۲۵ بیت کوین کاهش یابد. این قانون میزان عرضه  بیت کوین جدید به شبکه را کاهش می‌دهد.

 

۴-زیاد شدن قیمت تتر

مانند سایر دارایی ‌های سنتی، بیت کوین نیز به دلار قیمت گذاری می‌ شود و در حال حاضر اکثر صرافی ‌های ارز دیجیتال از مبادلات تتر با بیت کوین پشتیبانی می‌ کنند. تتر یک استیبل کوین  یا ارز پشتوانه دار است که حدوداً ارزشی معادل یک دلار دارد. به نسبت زیاد شدن یا کم شدن قیمت تتر نسبت به دلار آمریکا، در اصطلاح پرمیوم  گفته می ‌شود. ایجاد پرمیوم مثبت تتر می‌تواند نشان دهنده زیاد شدن قیمت بیت کوین  و پرمیوم منفی نیز می‌تواند انعکاس دهنده کاهش قیمت بیت کوین در آینده باشد.

مطلب پیشنهادی پرطرفدار:  بهترین و قوی ترین کانال تحلیل بیت کوین در سال 2021

 

یادگیری و آموزش روش تحلیل بیت کوین

مراحل ساده معاملات در بیت کوین به این صورت است که در ابتدا بدانید چه چیزهایی قیمت بیت کوین را تغییر می دهد. سپس استراتژی معاملاتی در بازار بیت کوین خود را انتخاب کنید. تصمیم بگیرید که چطور وارد بازار معاملات بیت کوین می شوید.

آیا قصد شما شروع به استخراج است یا از صرافی بیت کوین خریداری می کنید. تصمیم بگیرید قصد ماندن طولانی مدت در این بازار ارز دیجیتال را دارید یا با هدف کسب سود در کوتاه مدت وارد این بازار می شوید. روی بازار تمرکز کافی داشته و همواره بر معاملات نظارت داشته باشید. البته برای انجام تمام این کارها نیازمند کسب اطلاعات و مطالعه روش تحلیل ها و یا شاید نیاز به رفتن به کلاس های آموزشی  ارز دیجیتال داشته باشید.

 

پیش بینی قیمت بیت کوین با استفاده از تحلیل ها

قیمت بیت کوین یک روز زیاد می شود و روز دیگر کاهش می یابد. یا بهتر است بگوییم در طول یک ساعت ممکن است چندین نقطه صعودی و نزولی را در همین یک ساعت تجربه کند. بنابراین پیش بینی آن در کوتاه مدت کار بسیار دشواری است.سرمایه گذاران با قیمت هایی که مرتباً در نوسانند اغلب می توانند  بیت کوین را با قیمت پایین بخرند و سپس آن را با قیمت بسیار بالاتری در زمان بهتری بفروشند. اما این روش دارای ریسک بسیار زیادی است. به همین دلیل می بایست ابتدا با تحلیل تکنیکال وارد شد و از این نوسان های قیمتی سود های خوبی را بدست آورد. نمودارهای آموزش رایگان تحلیل بیت کوین معمولاً افزایش قیمت را با استفاده از کندل ها نشان می دهند. هر کندل نشان می دهد که یک بازه زمانی خاص است و محدوده قیمت در آن بازه زمانی به خوبی نشان داده می شود.

بیت کوین سیگنال با بررسی دقیق بازارهای ارزهای دیجیتالی بهترین سیگنال های خرید و فروش بیت کوین و آلت کوین هارا ارائه مینماید؛ این سیگنال ها توسط متخصصین و تحلیل گران حرفه ای بازرهای رمز ارزها تهیه شده و به صورت تخصصی از کانال بیت کوین سیگنال ارائه میگردد. شما عزیزان میتوانید با پیوستن به تیم قدرتمند و تحلیلگر بیت سیگنال به بهترین و جدیدترین اخبار روز بازار بیت کوین دسترسی داشته باشید؛ ارائه سیگنال ترید آلت کوین رایگان نیز در این کانال قرار گرفته که میتوانید از آنها بهره ببرید.

۱
۲
۳
۴
۵
میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *