مهمترین مفهوم و اصطلاحات ارز دیجیتال در حوزه کریپتو کارنسی

مفاهیم و اصطلاحات ارز دیجیتال

تازه واردان دنیای ارزهای دیجیتال ممکن است تحت اصطلاحات ارز دیجیتال گیج شوند ، چرا HODL؟ نهنگ چیست؟ اما وحشت نکنید ، برای همه تعریف ساده­ای وجود دارد. وقتی صحبت از صنایعی می شود که برای مردم روزمره گیج کننده هستند ، بازارهای سهام و دنیای برنامه نویسی رایانه می­توانند در این لیست قرار گیرند. ارز دیجیتال این دو را با هم ترکیب می­کند، همه تفاوت های ظریف تجارت در بخش مالی ، در پیچیدگی زبان کامپیوتر انجام می­شود. و این درک اصطلاحات و فرآیندهای پشت این پدیده جدید شگفت انگیز را دوچندان می­کند. برای کمک به راحتی در این چشم انداز ، ما آخرین واژه نامه اصطلاحات ارز دیجیتال را ایجاد کرده­ایم. این نه تنها به شما یک نمای کلی از اصطلاحات ارز دیجیتال داشته باشید که روزمره در دنیای ارزهای رمزپایه به کار می­روند بلکه برای توضیح اهمیت آن­ها و مکانی که آن­ها در مکالمه جای می­گیرند عمیق تر می­شود. ادامه مطلب را بخوانید و اجازه دهید ترس از شما دور شود.

 

مفاهیم و اصطلاحات ارز دیجیتال

اصطلاحات و مفاهیم ارز دیجیتالی موارد بسیار گشترده ای از آشنایی و شروع کسب و کار در حوزه ارز های دیجیتالی را به خود اختصاص داده است؛ برای آشنایی با این بازار ابتدا لازم است تا در این اصطلاحات به طور کامل خبره شوید تا بتوانید برای شروع فعالیت اقدام نمایید.

بیت کوین سیگنال با بررسی دقیق بازارهای ارزهای دیجیتالی بهترین سیگنال های خرید و فروش بیت کوین و آلت کوین هارا ارائه مینماید؛ این سیگنال ها توسط متخصصین و تحلیل گران حرفه ای بازرهای رمز ارزها تهیه شده و به صورت تخصصی از کانال بیت کوین سیگنال ارائه میگردد. شما عزیزان میتوانید با پیوستن به تیم قدرتمند و تحلیلگر بیت سیگنال به بهترین و جدیدترین اخبار روز بازار بیت کوین دسترسی داشته باشید؛ ارائه سیگنال ترید آلت کوین رایگان نیز در این کانال قرار گرفته که میتوانید از آنها بهره ببرید.

 

آلت کوین

اگر مدام درباره altcoin می­شنوید ، اما نمی­توانید قیمت معاملاتی پیدا کنید ، به این دلیل است Altcoin  که موجود نیست و  به سادگی یک کلمه ترکیبی است که از “alternative” و “coin” گرفته شده است ، و به هر ارز دیجیتالی که بیت کوین نیست اشاره دارد.

بیت کوین

بیت کوین بزرگ ، ساخته شده توسط “Satoshi Nakamoto” مرموز ، در سال ۲۰۰۸. حتی در حال حاضر ، با وجود افزایش تعداد زیادی از altcoins ، هنوز هم ارزی است که اخبار را به خود جلب می­کند.

بیت کوین پول نقد

در آگوست ۲۰۱۷ ، بیت کوین اولین چنگال خود را تجربه کرد و به بیت کوین و بیت کوین پول نقد تقسیم شد، اکنون آنها دو ارز کاملاً جداگانه هستند.

بلاک و بلاکچین

بلاک یک بسته داده معامله ثبت شده دائمی است. پس از اتمام ، وارد یک بلاکچین می­شود که به عنوان یک پایگاه داده دائمی از تمام بلوک های داده قبلی عمل می­کند. سپس یک بلوک جدید برای ذخیره سازی اطلاعات جدید ایجاد می­شود. هر بلوک همچنین شامل یک معمای ریاضی با یک جواب منحصر به فرد است و بلوک های جدید را نمی­توان بدون جواب به زنجیره بلوک ارسال کرد. این پاسخ همان چیزی است که استخراج کنندگانارز رمزنگاری شده به دنبال آن هستند.

مطلب پیشنهادی پرطرفدار:  مرحله به مرحله ساخت قرارداد اتریوم + عکس و توضیحات کامل

تائیدیه

به طور متوسط ​​هر ۱۰ دقیقه یک بلاک جدید از طریق استخراج به زنجیره بلوک اضافه می­شود. این بلوک هر معامله جدید را تأیید می­کند ، فرآیندی که به عنوان تأیید شناخته می­شود. بسته به اندازه معامله ، برخی از فروشندگان به چندین تأیید از بلوک های مختلف احتیاج دارند.

پول بدون پشتوانه

ارز فیات پول قانونی است که ارزش آن را دولتی که آن را صادر کرده است تأمین می کند ، مانند دلار آمریکا یا پوند انگلیس.

گاو نر ، سرسخت

یکی از اصطلاحات ارز دیجیتال است وبه این اشاره دارد که اگر یک تاجر معتقد باشد که ارزش یک دارایی افزایش می یابد ، او یک “گاو نر” است. وقتی یک سرمایه گذار این انتظار خوش بینانه از گاو آینده دارایی را داشته باشد ، این چارچوب ذهنی صعودی توصیف می­شود.

چنگال

یک چنگال نسخه های متناوب زنجیره بلوک را ایجاد می­کند و سپس بلاک چین اسپلیت به طور همزمان در قسمت های مختلف شبکه اجرا می­شود. یک “هارد فورک” معاملات نامعتبر قبلی را معتبر می­کند و بالعکس. یک “نرم چنگال” معاملات معتبر قبلی را فاقد اعتبار می کند ، اما معکوس نیست.

FUD

نام اختصاری ترس ، عدم اطمینان و تردید . به ویژه در مجامع ارزهای رمزپایه به عنوان جایگزینی برای افرادی که “دوباره FUD را گسترش می دهند” استفاده می­شود.

کیف پول سخت افزار

یک دستگاه فیزیکی طراحی شده برای ذخیره ارز رمزنگاری شده شما با خیال راحت از رایانه شما ، اساساً مانند یک USB بسیار پیچیده است.

هش کردن

یکی از اصطلاحات ارز دیجیتال است که به روشی با استفاده از توابع هش رمزنگاری ، بیت کوین یا ارز رمزنگاری شده مشابه آن را استخراج می­کنید.

هودل

در اصل یک اشتباه تایپی در یک فروم ارز رمزنگاری شده است ، وقتی کسی به جای HOLD، HODL را تایپ می­کند. این تفسیر به عنوان نگه داشتن زندگی عزیز، تبدیل به نبرد سرمایه گذاران ارز رمزنگاری شده است که معتقدند سرمایه گذاری روزی خوب خواهد شد.

ICO

یکی دیگر از اصطلاحات ارز دیجیتال است که نام اختصاری پیشنهاد اولیه سکه است : روشی محبوب و معمولاً غیرقانونی برای جمع آوری پول نقد برای مشاغل جدید ارزهای دیجیتال. درصدی از ارز جدید به عنوان “توکن” بلاک چین در ازای ارزهای رمزپایه تثبیت شده به حامیان فروخته می­شود.

معدن

روند یافتن بیت کوین های جدید ، که شامل جمع آوری معاملات اخیر به بلاک ها و تلاش برای حل یک معمای دشوار محاسباتی از طریق هش کردن است.

دکل معدن

رایانه­ای که مخصوص استخراج ارزهای دیجیتال طراحی شده است.

گره

به هر رایانه ای که به شبکه بیت کوین متصل باشد گره گفته می­شود. این گره ها هنگام دریافت نسخه ای از بلاکچین کامل ، تراکنش ها را تأیید و رله می­کنند.

مطلب پیشنهادی پرطرفدار:  چند نکته طلایی جهت خرید ارز دیجیتال از صرافی های داخل کشور

کلید عمومی ، کلید خصوصی

یک کد رمزنگاری شده که به کاربر امکان می­دهد ارزهای رمزنگاری شده را در یک حساب کاربری دریافت کند. کلید عمومی از طریق فهرست راهنمای عمومی در دسترس همه قرار می گیرد و کلید خصوصی برای مالک مربوطه محرمانه باقی می­ماند. از آنجا که جفت کلید از نظر ریاضی با هم مرتبط است ، هر آنچه با یک کلید عمومی رمزگذاری شده باشد فقط ممکن است توسط کلید خصوصی مربوطه رمزگشایی شود.

کلید عمومی ، کلید خصوصی

کلید خصوصی بیت کوین در حقیقت کلید کیف پول دیجیتال یک رمزی و مخفی است. این کلید به عنوان رمز عبور کار می کند و مالکیت دارایی رمزنگاری شده را تعیین می کند، و به کلام دیگر، امکان گشوده شدن قفل و ارسال بیت کوین را فراهم می کند. یعنی شما برای پرداخت با بیتکوین، احتیاج به این کلید دارید.

ساتس یا ساتوشی

کوچکترین کسر بیت کوین “satoshi” یا “sat” نامیده می­شود. این یک صدمیمین بیت کوین را نشان می­دهد و به نام Satoshi Nakamoto نامگذاری شده است.

کیف پول نرم افزار

کیف پول جایی است که شما بیت کوین یا ارز دیجیتال شده دیگر خود را در آن ذخیره می کنید ، یا به عبارت دقیق تر ، در آن کلیدهای خصوصی استفاده شده برای دسترسی به آدرس بیت کوین عمومی و ثبت نام در معاملات را ذخیره می کنید. ترکیبی از کلید عمومی گیرنده و کلید خصوصی شما چیزی است که معامله بیت کوین را امکان پذیر می کند. یک کیف پول نرم افزاری این موارد را در سرور شخص ثالث ذخیره می­کند یا می­توانید آن­ها را در کیف پول رومیزی بارگیری شده در رایانه خود ذخیره کنید. گزینه جایگزین یک کیف پول سخت افزاری متخصص است.

نشانه

وقتی ارز دیجیتال جدیدی از طریق ICO ایجاد می شود، به سرمایه گذاران در ازای دریافت پول نقد مایع یا رمزنگاری مایع ، رمز ارز جدید داده می شود. این توکن ها در صورت تحقق اهداف جدید ارزی و راه اندازی آن ، به واحد ارزی تبدیل می­شوند.

نهنگ

یکی از اصطلاحات ارز دیجیتال است ، همانطور که از نامش پیداست ، نهنگ ها بزرگترین شناگران حوض ارز دیجیتال هستند. معامله گران و دلالان ارزهای رمزپایه از این اصطلاح برای توصیف بازیکنانی که مقادیر زیادی بیت کوین در اختیار دارند ، استفاده می­کنند. از این رو تعجب آور نیست که Satoshi Nakamoto بزرگترین نهنگ از همه است. این نهنگ ها در هنگام خرید یا فروش توانایی تأثیرگذاری چشمگیر در بازارها را دارند ، بنابراین سایر بازرگانان علائم حرکات خود را تماشا می­کنند.

نشانی

در ارز دیجیتال ، آدرس اساساً مقصدی است که کاربر ارز دیجیتال را برای آن ارسال و دریافت می کند. به نوعی شبیه حساب بانکی است. این آدرس ها معمولاً شامل یک سری طولانی از حروف و اعداد است.

مطلب پیشنهادی پرطرفدار:  آموزش رایگان تحلیل بیت کوین در روش های به روز

ATH

“ATH” مخفف “بالاترین زمان” است. دانستن این اصطلاح می­تواند برای ردیابی بازارهای ارز دیجیتال کاملاً مفید باشد. این دارایی ها بسیار بی ثبات هستند ، بنابراین نگه داشتن ATH آنها می­تواند ارزشمند باشد. یک ارز دیجیتال می­تواند قبل از رسیدن به یک بالاترین قیمت جدید ، به چندین بالاترین قیمت محلی برسد.

بلوک می­کند

در بسیاری از ارزهای دیجیتال از بلاک ها استفاده می­شود که شامل تراکنش هایی است که تأیید شده و سپس با هم ترکیب شده اند.

خرس

خرس­ها معتقدند که یک دارایی ، به عنوان مثال یک ارز دیجیتال ، از نظر ارزش کاهش می­یابد. روش دیگر برای قرار دادن این موضوع این است که اگر یک معامله گر فکر می­کند ارز رمزنگاری شده کاهش می­یابد، احساسات او در مورد دارایی دیجیتال نزولی است. در بسیاری از شرایط ، معامله گران با قرار دادن موقعیتی کوتاه در مورد یک دارایی ، از این انتظار استفاده می­کنند ، بدین معنی که در صورت افت ارزش دارایی مورد نظر ، شرط بندی می­کنند که نتیجه می­دهند.

فیشینگ (Phishing)

فیشینگ (Phishing) جرم فریب مردم برای به اشتراک گذاشتن اطلاعات محرمانه مانند رمزهای عبور و شماره کارت اعتباری است. فیشینگ همانند ماهیگیری، بیش از یک روش برای گرفتن قربانی دارد. در میان همه روش ها، فیشینگ یک روش رایج تر و پرکاربرد تر است. برای کسب اطلاعات کامل در مورد فیشینگ و روش های جلوگیری از این حمله، مقاله تخصصی و جامع بیت کوین سیگنال را مطالعه نمایید.

فول نود (Full Node)

شما اغلب بیت کوین را به نام شبکه “نظیر به نظیر” می شناسید ، به این معنی که غیرمتمرکز است و برای اطمینان از استفاده عادلانه آن شخص ثالثی لازم نیست. این امر به دلیل استفاده از فول نود یا گره های کاملاً معتبر امکان پذیر است. اطلاعات دقیق تر در مورد نود های شبکه را در مقاله فول نود چیست مطالعه نمایید.

 

بیت کوین ارزشمندترین ارز دیجیتال در بین سایر رمز ارزها می باشد.  و سرمایه گذاران زیادی نیز بر روی این ارز حساب باز کرده و به دنبال کسب درآمد از طریق بیت کوین هستند. اما طی سال های اخیر میزان بالا و پایین شدن قیمت آن بسیار زیاد بوده و ممکن است افراد در زمان های خاص دچار سود زیاد یا خسارت های جبران ناپذیری شده اند. به همین خاطر کارشناسان اعتقاد دارند افرادی که می خواهند در این بازار موفق باشند باید از دانش تحلیل رفتار بیت کوین برخوردار شوند. اما تحلیل رفتار دقیقا چیست و از چه طریقی می توان دست به تحلیل رفتار بیت کوین زد، سوالاتی است که در ذهن بسیاری از افراد وجود دارد؛ به همین علت نگارش موضوع بالا را برای شما شرح انجام داده‌ایم تا اطلاعات دقیقی از این رفتار به دست آورید.

۱
۲
۳
۴
۵
میانگین امتیازات ۳ از ۵
از مجموع ۳ رای

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *