مرحله به مرحله ساخت قرارداد اتریوم + عکس و توضیحات کامل

مرحله به مرحله ساخت قرارداد اتریوم

مرحله به مرحله ساخت قرارداد اتریوم


اتریوم در حال حاضر محبوب ترین پلتفرم بلاکچین ست. اجازه دهید ببینیم  ساخت قرارداد اتریوم  به چه صورت است و چگونه راه اندازی میشود. ما برای این کار از پلتفرم آنلاین Remix IDE و همچنین  دو برنامه کامپیوتری Ganache و MyEtherWallet استفاده خواهیم کرد.

تازه واردان دنیای ارزهای دیجیتال ممکن است تحت اصطلاحات ارز دیجیتال گیج شوند ، چرا HODL؟ نهنگ چیست؟ اما وحشت نکنید ، برای همه تعریف ساده­ای وجود دارد. وقتی صحبت از صنایعی می شود که برای مردم روزمره گیج کننده هستند ، بازارهای سهام و دنیای برنامه نویسی رایانه می­توانند در این لیست قرار گیرند. ارز دیجیتال این دو را با هم ترکیب می­کند، همه تفاوت های ظریف تجارت در بخش مالی ، در پیچیدگی زبان کامپیوتر انجام می­شود.

 

آماده کردن مقدمات کار

برای ساخت قرارداد اتریوم اول باید دو برنامه Ganache (تلفظ آن گاناش است) و MyEtherWallet  را از لینک های زیر دانلود و روی کامپیوتر دسکتاپ یا لپتاپ خود نصب کنید.

http://truffleframework.com/ganache

https://github.com/kvhnuke/etherwallet/releases

مای اتروالت یک کیف پول آنلاین، و یک رابط سمت کاربر است که می‌تواند با بلاکچین اتریوم تعامل داشته، و عملیلات روی بلاکچین را انجام دهد. بنابر این، غیر از نسخه دانلودی، نسخه وب و افزونه مرورگر کروم هم دارد.

ولی ما در اینجا می‌خواهیم از بلاکچین خصوصی و محلی خود استفاده کنیم، که نسخه های آنلاین به آن دسترسی ندارند. بنابراین  نسخه وب و افزونه کروم به کار ما نمی آیند، و حتماً باید از نسخه دانلودی مای اتروالت استفاده کنیم. جدیدترین ورژن (release) آنرا باید از دومین لینکی که در بالا آمده دانلود و آنزیپ کرده

آنزیپ کردن قرارداد اتریوم

و پس از آنزیپ کردن آن، فایل index.html درونش را با دابل کلیک باز کنید.

اما در مورد نصب گاناش، فایل نصبی این اپلیکیشن به جای پسوند exe. دارای پسوند appx. است که فقط در ویندوز ۱۰ قابل اجرا است، اما برای نصب آن بر روی ویندوز ۱۰ هم باید تغییراتی را در بخش تنظیمات ویندوز اعمال کرد.

کلید های ویندوز و s را بطور همزمان روی کیبورد فشار دهید تا پنجره سرچ ویندوز باز شود. سپس عبارت developer settings را در آن تایپ و کلید enter را بزنید تا وارد Developer settings شوید.

مطلب پیشنهادی پرطرفدار:  علت اصلی سرمایه گذاری در ارزهای دیجیتالی چیست؟

داخل دایره کنار Sideload apps را تیک بزنید تا Microsoft Store apps از پیشفرض تنها منبع نصب اپ خارج شده، و قادر باشید از سورس های دیگر هم اپ نصب کنید. اگر از شما تأیید خواست، Yes را کلیک کنید. حالا می‌توانید فایل نصبی گاناش را اجرا و آنرا نصب کنید.

بعد از نصب، گاناش را که باز کنید با چنین پنجره ای روبرو خواهید شد:

یکی از مراحل ساخت قرارداد اتریوم

در اینجا می توانید فهرستی از حساب ها را به همراه آدرس، موجودی و سایر اطلاعات آنها مشاهده کنید. در نوارعنوان پنجره گاناش، می توانید بلاک ها، اطلاعات تراکنش و غیره را مشاهده کنید. به آیتم

RPC SERVER Address دقت کنید؛ از طریق این آدرس است که شما با بلاکچین تعامل خواهید داشت.

 

Remix IDE

ریمیکس یک محیط توسعه یکپارچه (IDE) برای زبان سالیدیتی است، که می توان از طریق https://remix.ethereum.org بصورت آنلاین به آن دسترسی داشت.  ما از آن برای نوشتن و تدوین (کامپایل کردن) کد قرارداد هوشمند در ساخت قرارداد  اتریوم خود استفاده خواهیم کرد.

 

یکی دیگر از مراحل ساخت قراردادهای اتریوم

 

نوشتن قرارداد هوشمند اتریوم

سالیدیتی یک زبان سطح بالای قرارداد محور است که بر روی ماشین مجازی اتریوم (EVM) اجرا می شود. البته ما در این آموزش از هیچ کد پیچیده ای استفاده نمی کنیم، اما پس از مسلط شدن به کار، شما طبعا خود به دنبال ایجاد و اعمال کد های پیچیده‌تر و شخصی تر خواهید رفت. حالا ببینیم کدی که قرار است بنویسیم چیست. در اینجا قصد داریم یک ماشین حساب ایجاد کنیم که قادر به انجام عملیات جمع و تفریق باشد.

خط اول در هر برنامه سالیدیتی، نسخه زبان مورد نظر را به کامپایلر می گوید. در خط دوم، از آنجا که  سالیدیتی یک زبان قرارداد محور است، برای تعریف قرارداد از کلید واژه قرارداد استفاده می شود.

قراردادها شامل زمینه ها و عملکرد به همراه اصلاح کننده دسترسی است که مانند هر زبان دیگر برای آنها اعمال می شود. در این کد، ما در همه جا از int استفاده کرده ایم ، اما سالیدیتی دارای یک زبان غنی و سیستمی دارای بسیاری از انواع خاص قرارداد، و همچنین آدرس، بالانس و غیره است.

مطلب پیشنهادی پرطرفدار:  تحلیل رفتار بیت کوین و روش های طبیعی و محیطی

 

pragma solidity ^0.4.24;

contract Calculator {

int private lastValue = 0;

function Add(int a, int b) public returns (int) {

lastValue = a + b;

return lastValue;

}

function Subtract(int a, int b) public returns (int) {

lastValue = a – b;

return lastValue;

}

function LastOperation() public constant returns (int) {

return lastValue;

}

}

 

در کد بالا می بینید که یک فیلد lastValue وجود دارد که آخرین عملیات انجام شده را ذخیره می کند. در اینجا lastOperation یک کلمه کلیدی ثابت دارد، اما Add وSubtract فاقد آن هستند.

حالا Remix IDE را از طریق لینکی که در بالا آمد روی مرورگر وب خود باز کنید. ابتدا خواهید دید که از قبل کدی داخل آن وجود دارد. کد موجود را پاک کرده و آنرا با کد بالا جایگزین کنید. سپس برای شروع کامپایل روی Start کلیک کنید و وقتی با موفقیت کامپایل شد، می توانید نام قرارداد خود را (که ما در این کد نام Calculator را برای آن تعریف کرده ایم) داخل کادر سبز، زیر دکمه details مشاهده کنید. با کلیک بر روی دکمه details  می توانید تمام داده های مربوط به قرارداد وارد شده، از جمله کد بایت تولید شده را ببینید، که بعدا از آنها استفاده خواهیم کرد.

کد شما با موفقیت کامپایل شده، حالا اجازه دهید آن را اجرا کنیم.

پیاده سازی قرارداد هوشمند در بلاکچین خصوصی اتریوم

گاناش را باز کرده و آدرس RPC Server را بدست آورید.

اینم که مشخصا یکی دیگر از مراحل ساخت قراردادهای اتریوم

اکنون فایل index.html متعلق به مای اتریوم والت دانلودی را که آنزیپ کرده بودید، باز کنید تا به این بلاکچین متصل شوید. برای اینکار، مانند تصویر زیر روی نوار ابزار کشویی کلیک کرده و گزینه

Add Custom Network/Node را انتخاب کنید.

اینم که مشخصا یکی دیگر از مراحل ساخت قراردادهای اتریوم را میتوانید مشاهده کنید

به Node یک نام اختصاص داده، URL و پورتی را که از Ganache کپی کرده اید، وارد نموده و Save & Use Custom Node را بزنید.

پیام موفقیت را در پایین صفحه خواهید دید.

نصب و راه اندازی قرارداد اتریوم

اکنون به تب Contracts موجود در منو رفته و سپس  روی Deploy Contract کلیک کنید. در اینجا  شما به Byte Code قرارداد هوشمند اتریوم خود برای اجرای آن نیاز خواهید داشت، که آنرا از دیتیل قرارداد در Remix IDE دریافت خواهید کرد.

مطلب پیشنهادی پرطرفدار:  فول نود بیت کوین چیست؟ اهمیت فول نود در شبکه چقدر است؟

نصب و راه اندازی قرارداد اتریوم

به Remix IDE برگردید و روی Details کلیک و سپس بایت کد خود را کپی کنید.

نهمین مرحله از مراحل ساخت قراردادهای اتریوم در پلتفرم

دهمین مرحله از مراحل ساخت قراردادهای اتریوم در پلتفرم

محتوای فیلد object را باید کپی کرده، و دوباره به مای اتر والت رفته و در کادر بایت کد مربوط به Deploy Contract پیست کنید. به محض پیست کردن بایت کد، Gas Limit باید ظاهر شود.

یازدهمین مراحل از مراحل سخت قرارداد اتریوم

برای دسترسی به کیف پول شما، MyEtherWallet به یک کلید خصوصی نیاز دارد. همانطور که قبلا توضیح داده شد، Ganache به طور پیش فرض چند حساب ایجاد کرده است. محلی که اطلاعات مربوط به حساب ذخیره می شود به عنوان کیف پول نامیده می شود. ما از یکی از همین حساب ها استفاده خواهیم کرد.

Ganache را باز کنید و کلید یکی از کیف پول ها را کپی، و از آن در مرحله فوق الذکراستفاده، و سپس Unblock را کلیک کنید.

یکی دیگر از سخت ترین مراحل ساخت قرارداد اتریوم

پس از افزودن بایت کد و دادن دسترسی به کیف پول، دکمه Sign Transaction را بزنید، این کار تراکنش را تأیید می کند. اکنون دکمه Deploy Contract ظاهر می شود، آن را زده و معامله را برای استقرار قرارداد هوشمند خود در بلاکچین تأیید کنید.

یکی دیگر از سخت ترین مراحل ساخت قرارداد اتریوم

شاید باورتون نشه ولی بازم مراحل ساختن قراردادهای اتریوم بر بستر بلاک چین

حالا باید در Ganache بررسی کنیم که آیا قرارداد ما با موفقیت اجرا شده است یا خیر. برای این کار به تب Transactions در Ganache می رویم، در آنجا باید مشاهده کنیم که یک آدرس قرارداد در یک بلاک ایجاد شده. تبریک می گویم، ساخت قرارداد اتریوم شما با موفقیت انجام شد.

آخرین مراحل قرارداد اتریوم رو بسازید جمع کنیم بریم دیگه خدا وکیلی

بیت کوین سیگنال با بررسی دقیق بازارهای ارزهای دیجیتالی بهترین سیگنال های خرید و فروش بیت کوین و آلت کوین هارا ارائه مینماید؛ این سیگنال ها توسط متخصصین و تحلیل گران حرفه ای بازرهای رمز ارزها تهیه شده و به صورت تخصصی از کانال بیت کوین سیگنال ارائه میگردد. شما عزیزان میتوانید با پیوستن به تیم قدرتمند و تحلیلگر بیت سیگنال به بهترین و جدیدترین اخبار روز بازار بیت کوین دسترسی داشته باشید؛ ارائه سیگنال ترید آلت کوین رایگان نیز در این کانال قرار گرفته که میتوانید از آنها بهره ببرید.

۱
۲
۳
۴
۵
میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۲ رای

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *