نحوه استفاده و وارد نمودن کلید خصوصی بیت کوین را بیاموزید

کلید خصوصی بیتکوین چیست؟

کلید خصوصی بیتکوین چیست؟


برای درک اینکه ارز رمزپایه چگونه ویژگی های امنیتی خود را به دست می آورد ، ابتدا باید مفهوم کلیدهای عمومی و خصوصی را بدانیم. بیت کوین در کیف پول های دیجیتال ذخیره می شود. این کیف پول‌ها در حقیقت نوعی برنامه نرم افزاری، و دارای یک کلید عمومی و یک کلید خصوصی بیت کوین را دارد. کیف پول بیت کوین مانند یک حساب بانکی آنلاین است که در آن بیت کوین خود را نگهداری می کنید.

بیت کوین سیگنال با بررسی دقیق بازارهای ارزهای دیجیتالی بهترین سیگنال های خرید و فروش بیت کوین و آلت کوین هارا ارائه مینماید؛ این سیگنال ها توسط متخصصین و تحلیل گران حرفه ای بازرهای رمز ارزها تهیه شده و به صورت تخصصی از کانال بیت کوین سیگنال ارائه میگردد. شما عزیزان میتوانید با پیوستن به تیم قدرتمند و تحلیلگر بیت سیگنال به بهترین و جدیدترین اخبار روز بازار بیت کوین دسترسی داشته باشید؛ ارائه سیگنال ترید آلت کوین رایگان نیز در این کانال قرار گرفته که میتوانید از آنها بهره ببرید.

 

کلید خصوصی بیتکوین چیست؟

این کلید کیف پول دیجیتال یک رمزی و مخفی است. این کلید به عنوان رمز عبور کار می کند و مالکیت دارایی رمزنگاری شده را تعیین می کند، و به کلام دیگر، امکان گشوده شدن قفل و ارسال بیت کوین را فراهم می کند. یعنی شما برای پرداخت با بیتکوین، احتیاج به این کلید دارید.

 معمولا هر کیف پول ارز دیجیتال یک کلید خصوصی برای کاربران ایجاد می کند. داشتن ارز رمز نگاری شده اساساً به معنای داشتن این کلید است. هر کلید  امضای منحصر به فردی را ایجاد می کند که معامله بیت کوینی را برای مالک مجاز می نماید. این کلید به این جهت خصوصی نامیده می شود زیرا قرار است خصوصی مانده و به افراد دیگر نشان داده نشود.

به خاطر داشته باشید که اگر این کلید را اشتباه قرار دهید یا فراموش کنید، نمی توانید به بیت کوین یا سایر دارایی های رمزنگاری شده خود دسترسی پیدا کنید.

کلید عمومی بیتکوین چیست؟

کلید عمومی بیت کوین عدد بزرگ دیگری است که امکان می دهد بیت کوین را قفل و دریافت شود. این کلید عمومی نامیده می شود زیرا قرار است به صورت عمومی به اشتراک گذاشته شود، و شما را قادر به دریافت وجه می کند.

مطلب پیشنهادی پرطرفدار:  بهترین و قوی ترین کانال تحلیل بیت کوین در سال 2021

بنابراین، همانطور که از نام آن مشخص است، کلید عمومی آدرسی است که همه می توانند آن را ببینند و توسط افراد دیگر برای ارسال دارایی های رمزنگاری شده به شما استفاده می شود. توجه داشته باشید که یک کلید عمومی با استفاده از یک کلید خصوصی بیت کوین قابل بازیابی است.

آدرس بیتکوین چیست؟

آدرس بیتکوین یک نسخه کوچکتر و درهم سازی (hash) شده از کلید عمومی است، که خود کلید عمومی هم به نوبه خود، نسخه کوچکتر شده‌ای از کلید خصوصی بیت کوین است.

کلید خصوصی و رمزی بیت کوین

چگونه کلید خصوصی بیت کوین را ایمن نگه داریم؟

یکی از راه هایی که می توان این کلید بیت کوین را با خیال راحت حفظ کرد، ذخیره آن بر روی رایانه های خود در دیسک رمزگذاری شده است. همچنین می توانید آن را روی یک کاغذ چاپ کنید. با استفاده از pywallet می توان به این مهم دست یافت. Pywallet برنامه‌ای نرم افزاری است که بر اساس زبان برنامه نویسی python ساخته شده و به کاربران امکان می دهد کلیدهای خصوصی را از پرونده های کیف پول دیجیتال خود استخراج کنند. پرونده های استخراج شده را می توان با استفاده از چاپگر روی کاغذ چاپ کرد.

کلید خصوصی بیت کوین برای چه منظوری استفاده می شود؟

برای انجام معامله، کاربر باید ابزار یا برنامه‌ای را در دسترس داشته باشد که امکان وارد کردن کلید خصوصی بیت کوین را فراهم کند. برخی از کیف پول‌ های دیجیتال ممکن است بدون نیاز به وارد کردن این کلید معامله کنند. اما سایر کیف پول‌ها به وارد کردن آن نیاز دارند. هنگام انجام معامله دیجیتال، برای آنکه تراکنش شما به آدرس مقصد اعلام شده، و عملیات بالانس هر دو حساب انجام بگیرد، لازم است ابتدا کلید خصوصی بیت کوین شما طی عبور از فرآیند سوئیپینگ، اجازه انجام تراکنش را فراهم کند.

مطلب پیشنهادی پرطرفدار:  از سیر تا پیاز عرضه اولیه + مزایا، معایب و عملکرد عرضه اولیه

 

نحوه وارد کردن کلید خصوصی بیت کوین

نحوه وارد کردن کلید خصوصی بیت کوین

کاربر چگونه می تواند این کلید بیت کوین را وارد کند؟ یکی از روش ها شامل استفاده از وبسایت blockchain.info است. این ابزار آنلاین به کاربران کمک می کند تا کلیدها را به راحتی وارد کنند. این امر از طریق سرویس کیف پول دیجیتال آنها حاصل می شود که از آن به عنوان یک کیف پول ترکیبی یاد می شود. از آنجا که این یک ابزار آنلاین است، اطلاعات کیف پول شما را ذخیره نمی کند. این اطلاعات در مرورگر شما به عنوان یک فایل رمزگذاری شده نگهداری خواهند شد. لازم است رمز ورود یا نام مستعار خود را برای دسترسی به حساب خود صادر کنید.

سرویس های BIPS (خدمات پرداخت بیتکوینی) نیز اجازه می دهند تا کلیدهای خصوصی بیت کوین را به راحتی وارد کنید و به راحتی به کاربر اجازه می دهند تا کلید را به صورت دستی از کیف پول کاغذی تایپ کند یا آن را با استفاده از یک برنامه QR Reader از طریق دوربین گوشی هوشمند اسکن کند. یک ارائه دهنده دیگر سرویسMycelium است که یک برنامه اندرویدی را هم برای اینکاراز طریق Google play ارائه می دهد. این برنامه به شما امکان می دهد کد را از روی کاغذ، و یا از روی از فضای ذخیره سازی اسکن کنید.

 

انواع کیف پول دیجیتال

انتخاب کیف پول دیجیتال مناسب برای ذخیره بیت کوین بسیار مهم است، زیرا این امر اطمینان از ایمن بودن دارایی های رمزنگاری شده را برایتان فراهم می کند.

دو نوع کیف پول دیجیتال وجود دارد. کیف پول داغ، که به اینترنت متصل است، و کیف پول سرد که به شما امکان می دهد دارایی های رمزنگاری شده خود را به صورت آفلاین، از جمله در کیف پول های سخت افزاری و  یا کاغذی ذخیره کنید.

به گفته آشیش سینگال، مدیر اجرایی و بنیانگذار CoinSwitch Kuber، یکی از پلت فرم‌ های سرمایه گذاری ارزهای رمزنگاری شده: “کامپیوترهای بانک ها اطلاعات شما را در سیستم‌های خادم ذخیره می کنند. آنها رمز عبورهای  پیچیده ای برای مدیریت خودتان در اختیار شما نمی گذارند. رمز های عبور بانک ها، رمزهای عبور از پیش مدیریت شده هستند. درست مانند بانک ها ، پلت فرم هایی مانند CoinSwitch Kuber یا Coinbase هم کیف پول‌های از پیش مدیریت شده اند. در اینجا کاربران نگران کلیدهای عمومی یا خصوصی نیستند. این پلت فرم ها از طرف کاربر بودجه را مدیریت می کنند. بنابراین اگر مشکلی در این شرکت ها رخ دهد یا مورد حمله هکر ها واقع شوند، پول کاربران در معرض خطر قرار می گیرد.

مطلب پیشنهادی پرطرفدار:  شناخت کامل معاملات مارجین در ارزهای دیجیتال

به خاطر داشته باشید که در بلاکچین، تمام معاملات برگشت ناپذیر هستند.

دسته دیگری از کیف پول‌های دیجیتال نیز وجود دارد که کیف پول مستقلی بوده و به کاربران امکان مدیریت یا ایجاد کلید خصوصی بیت کوین خود را می دهند.

در این دسته از کیف پول ها، هنگام ایجاد آن به کاربر یک کلید اختصاصی فردی داده می شود که کاربر باید آن را یادداشت کرده یا به صورت امن آن را ذخیره کند. مالکیت وجوه فقط به کاربر متکی است.

سینگال افزود: “صاحبان سرمایه های کوچک که نمی خواهند وارد پیچیدگی های مدیریت کلید خصوصی بیت کوین خود شوند، می توانند سرمایه‌گذاری های خود را از طریق کیف پول آنلاین مدیریت کنند. اما اگر اهل فن و فن آوری هستید و یک سرمایه گذار آگاه، و یا مبلغ بالاتری سرمایه گذاری می کنید، باید مفاهیم کلیدها  را درک کنید و دارایی های رمزنگاری شده را در کیف پول های خود مدیریت کنید.

به احتمال زیاد شمانیز ازآن دسته اشخاصی هستید که روی ارز‌های دیجیتال سرمایه‌گذاری کرده‌اید، اما پس از گذشت مدت زیادی هنوز هم از سود آنچنانی بهره‌مند نشده‌اید. دلیل اصلی این موضوع رابطه مستقیم با بررسی دقیق نمودارها، شرایط بازار ارزهای دیجیتال و رفتار بیت کوین دارد. سیگنال خرید بیت کوین در واقع می‌تواند اطلاعات مفیدی در زمینه بهترین زمان خرید و فروش کوین مورد نظر را برای شما به همراه داشته باشد.

۱
۲
۳
۴
۵
میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *