روش های مختلف تحلیل رفتار بیت کوین

روش های مختلف تحلیل رفتار بیت کوین


بیت کوین ارزشمندترین ارز دیجیتال در بین سایر رمز ارزها می باشد.  و سرمایه گذاران زیادی نیز بر روی این ارز حساب باز کرده و به دنبال کسب درآمد از طریق بیت کوین هستند. اما طی سال های اخیر میزان بالا و پایین شدن قیمت آن بسیار زیاد بوده و ممکن است افراد در زمان های خاص دچار سود زیاد یا خسارت های جبران ناپذیری شده اند. به همین خاطر کارشناسان اعتقاد دارند افرادی که می خواهند در این بازار موفق باشند باید از دانش تحلیل رفتار بیت کوین برخوردار شوند. اما تحلیل رفتار دقیقا چیست و از چه طریقی می توان دست به تحلیل رفتار بیت کوین زد،  سوالاتی است که در ذهن بسیاری از افراد وجود دارد. به همین خاطر ما در این مقاله سعی کرده ایم به این سوالات پاسخ دهیم.

بیت کوین یک ارز دیجیتالی است که در ژانویه ۲۰۰۹ پس از سقوط بازار مسکن ایجاد شد. این ایده را ساتوشی ناکاموتو مرموز و مستعار در یک مقاله بیان میکند. هویت شخص یا افرادی که این فناوری را ایجاد کرده اند هنوز یک معما است. بیت کوین نوید هزینه های معامله کمتر از مکانیزم های پرداخت آنلاین سنتی را می دهد و برخلاف ارزهای صادرشده توسط دولت، توسط یک مرجع غیرمتمرکز اداره می شود.

 

تحلیل رفتار بیت کوین چیست؟

سود در بازار این ارز دیجیتال به تحلیل رفتار بیت کوین بستگی دارد. به این شکل که اگر فردی که ادعا می کند در بازار خرید و فروش بیت کوین تحلیل گر هست و شما نیز به ادعا او اعتماد کنید و دست به خرید یا فروش بیت کوین بزنید و همچنین اگر حرف فرد اشتباه باشد شما حتما ضرر خواهید کرد. همچنین اگر شما براساس شانس وارد معامله خرید یا فروش شوید نیز ممکن است دچار ضررهای زیادی شوید.

تحلیل رفتار در واقع بازار را پیش بینی می کند و به افراد می گوید که چه زمان ارزش بیت کوین پایین و کجا و چه وقت قیمت آن صعودی می شود. حتی این امکان را ایجاد می کند که میزان این بالا و پایین رفتن چقدر خواهد بود. کسی که تحلیل گر رفتار بیت کوین است صرفا فقط حرف نمی زند بلکه از طریق نمودارها و اتفاقاتی که رخ داده یا ممکن است رخ دهد به تحلیل رفتار بیت کوین می پردازد. این نکته را نیز در نظر بگیرد  زمانی که یک تحلیل گر با قاطعیت به شما می گوید که در معامله پیش رو به هیچ وجه ضرر نمی کنید باید بدانید که این شخص یک تحلیلگر حرفه ای نیست. چرا که در این بازار هیچ قطعیتی وجود ندارد.

مطلب پیشنهادی پرطرفدار:  وب مانی چیست؟ صفر تا صد ثبت نام و انجام معاملات به وسیله وب مانی

سیگنال ارز دیجیتال ابزار یا وسیله‌ای برای ارزیابی دقیق بازار درزمان تبادل رمز ارزها به حساب می‌آید. با بهره گیری از سیگنال ارز دیجیتال و تحلیل آن، سرمایه گذاران و دارندگان ارزهای دیجیتال می‌توانند کوین های خود رابه سمت سوددهی حرکت دهند. اگر از سیگنال ارز دیجیتال اطلاعات دقیقی ندارید، حتما مقاله کامل بیت کوین سیگنال را مطالعه نمایید تا چم و خم سیگنال چیست را به دست آورید و بتوانید در این بازار به سوددهی برسید.

 

راه های تحلیل رفتار بیت کوین

تحلیل رفتار بیت کوین و روش های محیطی

تحلیل رفتار بیت کوین کاری بسیار سخت است ولی با این حال روش های وجود دارد که شما از این طریق می توانید قیمت و ارزش آتی بیت کویین را پیش بینی کنید.

اساسی ترین ابزار یک معامله گر و سرمایه گذار دانشی است که از تحلیل بورس و سرمایه گذاری به دست می آورد. یادگیری و آموزش تحلیل بیت کوین ممکن است به نظر سخت و دلهره آور باشد اما یادگیری آن به موفقیت و سود دهی  فعالیت هایتان کمک می کند؛ پس به شما پیشنهاد میکنیم تا مقاله تخصصی بیت کوین سیگنال را با دقت مطالعه نمایید تا به یک معامله گر خبره بدل شوید.

 غرایز حیوانی

مدت هاست که کارشناسان اقتصادی به ایده تأثیر عوامل روانی سرمایه گذاران در تصمیمات سرمایه گذاری آنها اشاره کرده اند. آنها عوامل روانی را “روح حیوانات” خواندند و اظهار داشتند که سرمایه گذاران تصمیمات خود را براساس رفتار سایر سرمایه گذاران شرکت کننده در بازار ، بر اساس شهود و بینش خود تصمیم می گیرند ، نه تجزیه و تحلیل دقیق بازار. و این عامل بسیار مهمی است که می توان با اندازه گیری هیجانات بازار دست به تحلیل رفتار بیت کوین زد.

مطلب پیشنهادی پرطرفدار:  درک و تجزیه روش تحلیل کریپتو کارنسی جهت انجام خرید و فروش

پوشش های خبری

تجزیه و تحلیل قیمت بیت کوین نشان می دهد که پوشش رسانه ای مثبت یکی از عوامل اصلی افزایش قیمت ارز است. پوشش مثبت رسانه ها از طریق فناوری های جدید باعث چرخه اغراق در رسانه ها می شود که ابعاد آن کاملاً مشخص است. وقتی فعالیت سرمایه گذاران و اشتهای آنها برای ارز به اوج خود برسد ، بلافاصله پس از آن “افت شدید ناامید کننده” ارزش ارز رخ می دهد.

این الگو در روزهای ابتدایی خبر ، زمانی که رسانه های مهم شروع به گزارش جزئیات ارز می کنند، باعث افزایش کوتاه مدت در ارزش ارز و به دنبال آن سقوط قیمت می شود.، با توجه به افزایش پوشش خبری اخبار و نوسانات ارزی توسط رسانه ها و تحلیل های که صورت گرفت ولی با توجه به اینکه عوامل دیگری نیز می تواند در این روند موثر باشند، تعیین تأثیر رسانه ها به تنهایی دشوار است.

 

تحلیل قیمتی و رفتاری بیت کوین در نمودار و بازار جهانی

 

خطرات سیاسی

خطرات سیاسی تاثیرگذار بر ارزهای ملی نیز می تواند بر قیمت بیت کوین تأثیر بگذارد ، زیرا برخی از افراد به عنوان اقدامی پیشگیرانه در برابر نوسانات قیمت ارزهای خاص یا به دلیل نیاز به انتقال مبالغ زیادی پول از یک کشور به کشور دیگر یا از دیگری ، از آن استفاده می کنند.

طبق بسیاری از گزارش ها ، بحران اقتصادی یونان در سال ۲۰۱۵ با افزایش قابل توجه خرید بیت کوین توسط شهروندان یونانی ، به امید حفظ ارزش ثروت آنها ، افزایش قیمت این ارز را در کوتاه مدت به دنبال داشت. با وجود این ، این تاثیری بر قیمت بیت کوین در بازارهای جهانی نداشت ، بلکه قیمت ها در بیشتر سال جاری بین ۳۰۰ تا ۴۰۰ دلار ثابت ماند. با این حال ، آشفتگی حاکم در جریان همه پرسی ملی برای خروج از اتحادیه اروپا در ۲۳ ژوئن ۲۰۱۶ ، منجر به افزایش قیمت بیت کوین با وجود کاهش ارزش پوند استرلینگ شد.

سقوط پوند از ۲۰ مه ۲۰۱۶ آغاز شد. تا ۲۵ ژوئن نیز ادامه داشت و  قبل از رای گیری در مورد Brexit بیش از ۱۰ درصد ارزش خود را از دست داده بود. در حالی که قیمت بیت کوین در همین مدت بیش از ۶۵ درصد افزایش یافت و قیمت آن از ۳۰۲ به ۵۰۲ پوند افزایش یافت. دو ماه پس از انتخاب دونالد ترامپ به عنوان رئیس جمهور ایالات متحده آمریکا نیز شاهد افزایش چشمگیر قیمت بیت کوین بود. بسیاری دلیل این امر را عدم اطمینان در فضای اقتصادی ایالات متحده دانستند.

مطلب پیشنهادی پرطرفدار:  3 دلیل تغییرات نوسان که در کانال سیگنال بیت کوین به کمک شما می آید

اقدامات نظارتی

نهادهای نظارتی در سراسر جهان باید با افزایش قیمت بیت کوین همگام باشند. آنها باید تصمیم بگیرند ، به عنوان مثال ، سیستم مالیات چگونه این افزایش را کنترل می کند ، یا تصمیم بگیرند که کدام مقررات را در این مورد اعمال کنند.

برای مثال اعلام ایجاد رمز ارز بیت کوین به عنوان ابزاری قانونی برای معاملات در ژاپن منجر به افزایش ۲ درصدی قیمت ارز در مدت زمان فقط ۲۴ ساعت شد ، در حالی که قیمت ارز طی دو ماه آینده ۱۶۰ درصد در جهان افزایش یافت. تصمیم چین برای کم اثر کردن چندین سیستم عامل معاملاتی بیت کوین و ممنوعیت پیشنهادات اولیه نقدی منجر به سقوط ۲۴ درصدی قیمت بیت کوین در کمتر از ۲۴ ساعته شد.

البته این تنها فقط چندین راه برای تحلیل رفتار بیت کوین بود و بی شک موارد بیشتری نیز وجود دارد که ممکن است تحلیلگران حرفه ای صرفا فقط  خود از آنها استفاده می کنند.

بیت کوین سیگنال با بررسی دقیق بازارهای ارزهای دیجیتالی بهترین سیگنال های خرید و فروش بیت کوین و آلت کوین هارا ارائه مینماید؛ این سیگنال ها توسط متخصصین و تحلیل گران حرفه ای بازرهای رمز ارزها تهیه شده و به صورت تخصصی از کانال بیت کوین سیگنال ارائه میگردد. شما عزیزان میتوانید با پیوستن به تیم قدرتمند و تحلیلگر بیت سیگنال به بهترین و جدیدترین اخبار روز بازار بیت کوین دسترسی داشته باشید؛ ارائه سیگنال ترید آلت کوین رایگان نیز در این کانال قرار گرفته که میتوانید از آنها بهره ببرید.

۱
۲
۳
۴
۵
میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *