هدف گیری اشتباه و چرا در معاملات ضرر میکنیم

شاید افرادی را دیده باشید که با ضرر های متعدد در بازار بورس رو به رو هستند واین سوال برایشان پیش میاید که چرا ما در معاملات ضرر میکنیم؟ در واقع باید بگوییم که معامله گر های قدیمی عملکرد بسیار بهتری نسبت به عقب معامله‌گر هایی دارند که به تازگی وارد بورس و ارز دیجیتال شدند. دلیل اینکه ضرر های بیش از حدی در بورس و ارز دیجیتال اتفاق می‌افتد این است که معامله گر های تازه کار شاید بتوانند سود بسیار خوبی از معاملات کسب نمایند اما نمی‌توانند زبان بندی درستی را داشته باشند همین امر موجب می شود که در بورس ضررهایی به افراد وارد شود ما در این مقاله می خواهیم جوابهای را برای شما بیان کنیم که چرا در معاملات ضرر می‌کنیم؟

در حالی که درک مفاهیم اساسی تحلیل تکنیکال نسبتاً آسان است، اما تسلط بر آن کاری دشوار است.  وقتی مهارت جدیدی را یاد می گیرید، کاملا طبیعی است که در آن مسیر، اشتباهات زیادی را انجام دهید. این امر می تواند به ویژه در مورد سرمایه گذاری پر ضرر نیز باشد. اگر از اشتباهات خود درس نگیرید، خطر از دست دادن قسمت زیادی از سرمایه خود را دارید. ۵ اشتباه تریدرهای ارز دیجیتالی رابرای شما بررسی نموده ایم تا با مطالعه آن بتوانید به اشتباهات خود پی برده و در جهت اصلاح این اشتباهات بکوشید.

 

دلایل ضرر در معاملات

یکی از اولین و مهمترین دلایل ضرر های شما در معاملات سرمایه اولیه پایین می باشد.

دلایل شکست در معاملات ارز دیجیتالی و سرمایه

۱) ضرر در معاملات به دلیل سرمایه اولیه پایین

یکی از مهمترین ضررها همانطور که گفته شد سرمایه اولیه پایین است بیشتر افراد به دو دلیل وارد بورس می‌شود یا می‌خواهند بدهی‌های خود را تسویه کنند یا می خواهند پول بسیار بیشتری به دست آورند.

اگر سرمایه اولیه ای که شما داخل بورس گذاشتیدپایین باشد باید با دانش و تحلیل های ما مناسب معاملات خود را آغاز کنید تا بتوانید با این کار سرمایه اولیه خود را با بازدهی بسیار بالا به دست بیاورید. اما در این شرایط بهتر است برای سود دهی بالا سرمایه سرعت سرعت خود را افزاریش دهید تا در زمان های مناسب سود های خود  را کسب نمایید.

پس در جواب سوال بعضی از افراد که می‌گویند چرا ما در معاملات ضرر میکنیم می توانم بگویم به دلیل اینکه سرمایه اولین شما بسیار پایین می باشد شما در بازار بورس ضرر خواهد کرد.

 

ضرر در معاملات ارزهای دیجیتالی

سیگنال ارز دیجیتال ابزار یا وسیله‌ای برای ارزیابی دقیق بازار درزمان تبادل رمز ارزها به حساب می‌آید. با بهره گیری از سیگنال ارز دیجیتال و تحلیل آن، سرمایه گذاران و دارندگان ارزهای دیجیتال می‌توانند کوین های خود رابه سمت سوددهی حرکت دهند. اگر از سیگنال ارز دیجیتال اطلاعات دقیقی ندارید، حتما مقاله کامل بیت کوین سیگنال را مطالعه نمایید تا چم و خم سیگنال چیست را به دست آورید و بتوانید در این بازار به سوددهی برسید.

 

مطلب پیشنهادی پرطرفدار:  در دوره آموزش آنلاین تحلیل بیت کوین چه چیزهایی یاد میگیریم؟

۲) عدم مدیریت ریسک

یکی دیگر از دلایلی که شما در معاملات ضرر خواهید کرد این می باشد که دانش و کافی را برای مدیریت و یا حتی جلوگیری ریسک ندارید اما اینجا ممکن است که شما یک معامله گر حرفه‌ای باشید و باز هم ندانید چگونه ریسک های خود را مدیریت نمایید.

در اینجا قابل ذکر است که بدانید اولین وظیفه شما در بازار بورس می‌باشد که سرمایه خودتان را حفظ نمایید و پس از آن می توان سرمایه خود را با تحلیل مناسب مورد دریافت سود نمایید در ادامه به چند نمونه از راهکارها در مدیریت ریسک و همچنین نگهداری سرمایه‌های آن اشاره خواهیم کرد.

گزینه توقف ها :در واقع باید گفت که شما نباید این گزینه‌ها را دست‌کم بگیرید .شما باید  پس از آنکه در سرمایه‌گذاری‌های تا به سود خوبی رسید به جای طمع از این گزینه استفاده کنید تا سودهای شان از دستتان نرود.

شما می‌توانید از لات سایت‌ها استفاده کنید که با میزان سرمایه هایتان تضاد نداشته باشد و در کنار هم اوکی باشند.

باید بداند که در زمانی پشت معاملات تان منطقی وجود ندارد از طریق از آن خارج نشوید و ریسک نکنید.

 

افسوس ضرر در معاملات بازار سرمایه

ترید کریپتوکارنسی ها از مباحثی است که به آموزش دقیق و شرح کامل نحوه ترید ارز دیجیتال نیازمند است؛ یکی از پرسودترین کسب و کارهای دنیای امروز، ترید ارزهای دیجیتالی است که با شیوع ویروس کرونا خیلی بیشتر از قبل بر سر زبا ها آمد، جهت آشنایی کامل با نحوه خرید و فروش یا ترید بیت کوین و همچنین ارزهای دیجیتالی به مقاله جامع تیم تخصصی ما رجوع کنید.

 

۳) هر سرمایه گذاری و سود

اگر شما جزو آن افرادی می باشید که در سرمایه‌گذاری و معاملات باید تا آخر سود سرمایه خود را افزایش دهید دست نگه دارید این عمل می تواند ضرر بسیار بزرگی به سرمایه و همچنین سرمایه گذاران باشد.

روزانه در بازار بورس پتانسیل های زیادی برای کسب سود وجود دارد اما باید توجه داشته باشید که زیاده‌روی در گرفتن سود برایتان کارساز نمی باشد.و موجب ضرر معامله گر ها می شود باشد.

شما باید بدانید که در دیگر موقعیت های بورس می‌توانید سود مورد نظر خود را کسر نمایید و هدفتان  را از یک گزینه بردارید و بر روی گزینه ها و حتی موقعیت های دیگر قرار دهید تا بتوانید سود بسیار خوبی از معاملات خود کسب نمایید و مطمئن باشید که فرصت بعدی برای شما می‌تواند سود بسیار بیشتری را برای شما کسب کند.

پس یکی دیگر ازپاسخ هایی که افراد برای سوال چرا ما در معاملات ضرر میکنیم این است که شما باید از ضررهای بزرگ در بازار بورس دوری کنید.

سیگنال های ارز دیجیتال به شما خواهند گفت که بهترین زمان خرید یا فروش ارز دیجیتال چه موقع است. اگر در بازار ارزهای دیجیتال فعالیت داشته باشید لازم است اطلاعات کافی در مورد سیگنال های آلت کوین نیز داشته باشید. در مقاله کاملا جامع و تخصصی بیت کوین سیگنال قصد داریم شما را با سیگنال های خرید و فروش آلت کوین به طور کامل آشنا کنیم.

مطلب پیشنهادی پرطرفدار:  اساسی ترین مقدمات ترید بیت کوین

 

هدف گیری اشتباه و شکست در معاملات

 

۴) تردید در معامله

یکی دیگر از دلایلی که بیشتر افراد در معاملات ضرر می کنم تردید است. اگر در معامله وارد شدید می‌دانید که نیست این معامله زیادی برایتان سود اور نیست و اکنون تردید دارید یکی از گزینه ها این است که نیمه لیوان را ببینید و به جای رویاپردازی سریع از آن معاملهخارج شوید تا ضرری شما را تهدید نکند.

گاهی اوقات افراد تصمیم هاییمی گیرند و بعد از آن پشیمان می‌شود باید بدانید که شما در یک معامله زمان زیادی نیاز دارید تا به سوددهی برسید زمانی که شما وارد یک معامله خواهید شد و بعد از مدتی این تفکر را دارید که از جهت نادرست وارد شدید و از آن معامله خارج میشوید و برخلاف ان  راه حرکت خواهید کرد آن وقت پی می‌برید که معامله درست  ان راه بوده که در در جهت مخالفش در حال حرکت میباشید.

در واقع راهکار درست اینگونه می باشد که به جای تردید و پشیمانی یک جهت ورود درست را در معاملات پیدا کنید و در همان راه شروع به فعالیت نماید ومدام جهت حرکت خود را تغییر ندهید که دچار مشکل شوید.در اینجا بسیار مهم این است که به راهی که می روید باید اعتماد داشته باشیم و اعتماد به نفس خود را به درستی حفظ نماید یکی از دلایل اینکه شما ضرر می کنید یا افرادی که سوال می پرسند چرا ما در معاملات ضرر می‌کنیم این جواب آنها می باشد که شما تردید و پشیمانی را در معاملات خود راه می دهید که این کار موجب می‌شود شما راه را به درستی پی  نکنید یا تصمیمات اشتباهی در این مورد بگیرید.

 

راه های اشتباه و درست در معاملات ارز دیجیتالی

مراحل آموزش اینترنتی ترید بیت کوین با کمک استراتژی های بسیار پر کاربرد و شناخته شده در بازار بیت کوین، چراغی است که مسیر تریدینگ را برای شما روشن میکند تا با خیالی آسوده به انجام خرید و فروش ارز دیجیتال بپردازید؛ برای آنکه بتوانید یک ترید موفق و سودآور را داشته باشید لازم است که اطلاعات کافی درمورد این استراتژی ها داشته باشید؛ استراتژی ها و موارد مورد نیاز تریدینگ را در مقاله مربوطه به طور کامل مطالعه نمایید.

 

۵) معامله در سقف یا کف بازار

اگر هنوز جواب سوال تان برایتان واضح نشده که چرا شما در معاملات ضرر می کنید و جواب هیچ کدام از دلایل بالا برایتان مذکور نخواهد بود باید پی ببرید که احتمالاً همان اشتباه معامله‌گران تازه کاربر تازه وارد را انجام می دهید.

بسیاری از معامله‌گران های تازه کار و تازه وارد در بازار بورس و از نقاط بازگشت جفت ارزها را پیدا خواهند کرد و سپس در همان نقطه ها معاملات خود را انجام می دهند و متعدد پوزیشن های خود را افزایش می دهد زیرا می دانند که سرمایه خود را به درستی حفظ می‌کنند و سود بسیار خوبی از این راه کسب می‌کنند. اما باید گفت که این راه به شدت اشتباه است و اگر به این شیوه سرمایه‌گذاری فعالیت می کنید باید بگویم که این شیوه باعث از دست رفتن سرمایه شما و موجب ریسک بسیار بزرگی می‌شود. پس بهتر است که دست نگه دارید.ممکن است پذیرش اشتباه شما سخت باشد پس شما باید از دیگران کمک بگیرید. اما شما باید بدانید که در این بازار باید از اشتباهات خود درس بگیرید یا از تجربه دیگران استفاده کنید که این اتفاق ها برایتان رخ ندهد راهکار ما در واقع برای شما این می باشد که اگر فهمیدید در معامله خود به اشتباه کردیم سریعاً معامله را رها کنید و راه دیگری را برای یافتن سود خوب در معامله خود پیدا نمایید.

مطلب پیشنهادی پرطرفدار:  4 نکته طلایی آموزش ترید بیت کوین

 

فرو ریخت قیمت و سهام در ارز دیجیتال

 

۶) امتناع از قبولی اشتباهات خود

بیشتر افراد می‌گویند که چرا ما در معاملات ضرر میکنیم اما اشتباهاتی که در معاملات انجام می دهند را به طور کامل نمی پذیرد باید سعی کنید که اشتباه خود را بپذیرید و بر روی تصمیم های کاذب رویا نسازید بهتر است که در انجام معاملات پس از آن که مرتکب اشتباه شدید اشتباه خود را به طور کامل بپذیرید و آن را ادامه ندهید تا حسابتان خالی شود.

در اخر باید گفت اگر شما سوال هایی همچون این دارید که چرا ما در معاملات ضرر میکنیم باید از راه هایی که بالا ذکر شد کمک بگیرید تا در معاملات ضرر نکنید.

تلاش برای ضرر نکردن در معاملات ارز دیجیتالی

 

حتما شما نیز تا کنون با ارز دیجیتال آشنا شده اید و می دانید که یکی از مطمئن ترین و بهترین روش ها برای سرمایه گذاری و همچنین برای دستیابی به سود بیشتر این است که شما بتوانید سیگنال های ارز دیجیتال را تحلیل کنید. احتمالاً اصطلاحی به نام خرید یا فروش سیگنال ها را شنیده اید یکی از روش ها برای رسیدن به سود دهی سیگنال ها هستند و شما برای دریافت سیگنال ها باید به سایت سیگنال های ارز دیجیتال مراجعه کنید و بدون پرداخت هزینه از آن سیگنال‌ ها استفاده کنید اما در بعضی از مواقع شما برای استفاده از سیگنال ها باید هزینه را نیز پرداخت کنید.

بیت کوین سیگنال با بررسی دقیق بازارهای ارزهای دیجیتالی بهترین سیگنال های خرید و فروش بیت کوین و آلت کوین هارا ارائه مینماید؛ این سیگنال ها توسط متخصصین و تحلیل گران حرفه ای بازرهای رمز ارزها تهیه شده و به صورت تخصصی از کانال بیت کوین سیگنال ارائه میگردد. شما عزیزان میتوانید با پیوستن به تیم قدرتمند و تحلیلگر بیت سیگنال به بهترین و جدیدترین اخبار روز بازار بیت کوین دسترسی داشته باشید؛ ارائه سیگنال ترید آلت کوین رایگان نیز در این کانال قرار گرفته که میتوانید از آنها بهره ببرید.

 

۱
۲
۳
۴
۵
میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *