روش های استخراج بیت کوین به همراه تجهیرات مورد نیاز جهت ماینینگ

روش های استخراج بیت کوین به همراه تجهیرات مورد نیاز

روش های استخراج بیت کوین به همراه تجهیرات مورد نیاز


استخراج بیت کوین که این روزها تبدیل به یکی از موضوعات داغ سرمایه‌گذاری شده و برای سرمایه گذاران اینترنتی جذابیت زیادی دارد، روش های استخراج متفاوتی دارد اما قبل از دانستن روش های استخراج بیت کوین باید خود بیت کوین را بشناسید، روش های استخراج بیت کوین در فضای امن این شبکه‌ی ارز دیجیتال را بدانید و بتوانید با توجه به این دانسته های بدست آمده به صورت اصولی بیت کوین استخراج کنید یا به فرد دیگری بیت کوین انتقال دهید حتی از طریق آن معملات آنلاین انجام دهید. در دنیای امروز داشتن درامد دلاری بسیار مهم است.

 

درباره‌ی بیت کوین

بیت کوین چیست؟ بیت کوین سال ۲۰۰۸ به عنوان ارز دیجیتال معرفی شد و از اوایل سال ۲۰۰۹ شروع به کار کرد و از این طریق توانست نظر بسیاری را به خود جلب کند. پیدایش بیت کوین در دنیایی که به دنبال پیشرفت تکنولوژیست قدمی بزرگ و تاریخی بود! هدف پیدایش بیت کوین از میان برداشتن بانک در انتقالات بانکی و انجام پذیری انتقالات ارز در بستری امن و جلوگیری از چاپ پول های کاغذی بوده است.

بیت کوین متعلق به هیچ سازمانی نیست و کسی مالک بیت کوین نیست. نظارت بر آن توسط تمامی اعضای این شبکه ی ارز دیجیتال انجام میگیرد و هر شخصی که وارد این شبکه میشود به عنوانی عضوی از آن وظیفه‌ای برعهده دارد.

پشتوانه ی بیت کوین در واقع اعتماد بین افراد است و مانند سکه و طلا پشتوانه‌ا‌ی از جنس فلزات گران‌بها ندارد.

سرمایه گذاری یا خرید و فروش؟ اگر سوالی در ذهنتان نقش بسته‌است که از بیت کوین به عنوان سرمایه‌گذاری استفاده میکنند یا خرید اینترنتی باید بگویم تجربیات و امار نشان میدهد بیشتر مردم از بیت کوین به عنوان سرمایه‌گذاری استفاده میکنند و درصد کمتری از بیت کوین برای خرید محصول اینترنتی استفاده مینمایند.ارزش بیت کوین در بازار بر اساس عرضه و تقاضا مشخص میشود.اگر تقاضای بیت کوین زیاد و عرضه کم باشد نمودار قیمت رو به بالا میرود و اگر عرضه زیاد و تقاضا کم باشد نمودار قیمت ریزش میکند و رو به پایین می‌آید.اما ارزش پایه را استخراج کنندگان(ماینر) مشخص میکنند.

مطلب پیشنهادی پرطرفدار:  اصلی ترین دلایل اهمیت هیدرو ماینینگ در استخراج بیت کوین

 

استخراج بیت کوین

به استخراج بیت کوین ماینینگ میگوییم و به شخصی که بیت کوین استخراج میکند ماینر میگوییم.استخراج بیت کوین از طریق دستگاههایی به نام ای‌سیک انجام میشوند بنابراین نباید آن را با لپتاپ استخراج کرد.

پس از استخراج، بیت کوین به کیف پول دیجیتال شما انتقال میابد و تمامی تراکنش‌ها شفاف‌اند و توسط همگان قابل مشاهده خواهند بود.

بلاک ها معمای ریاضی‌ای دارند و هر کس بتواند زود تر این معمای ریاضی را حل کند جایزه‌اش بیت کوین است. حل این معمای ریاضی توسط کامپیوتر انجام می‌شود که اعداد مختلف را کنار هم قرار میدهد تا در آخر بتواند معما را حل کند.پاداش تولید هر بلاک یا همان استخراج، ۶.۲۵ واحد بیت کوین است.

استخراج ارزهای رمزپایه سخت، پرهزینه و فقط به صورت پراکنده پاداش دارد. با این وجود، استخراج بیت کوین وارزهای دیجیتالی برای بسیاری از سرمایه گذاران علاقه مند به ارز رمزنگاری شده جذابیت مغناطیسی دارد؛ زیرا ماینرها برای کار خود با رمز ارزها پاداش می گیرند. طرز کار و احتمال برنده شدن در عمل استخراج را به طور کامل در مقاله تخصصی مطالعه کنید.

 

روش‌های استخراج بیت کوین

همانطور که گفته‌شد پاداش حل معمای ریاضی، بیتکوین است که به کیف پول مجازی شما واریز می‌شود.

دو روش استخراج بیت کوین را به شما معرفی میکنیم

۱- استخراج بیت کوین به صورت فردی

۲- استخراج بیت کوین از استخر استخراج

استخراج فردی بیت کوین

استخراج بیت کوین در گذشته با تجهیزات خاصی به صورت فردی انجام میشد اما با افزایش تقضا روش های استخراج بیت کوین محدود شد و نیازمند تجهیزات گسترده تری بود. رفته رفته با وجود تجهیزات استخراج بیت کوین بسیار سخت و گاهی غیر ممکن شد.

مطلب پیشنهادی پرطرفدار:  نحوه استخراج بیت کوین توسط ماینرها چگونه است؟

 

تجهیرات مورد نیاز برای این روش استخراج بیت کوین

تجهیزات مورد نیاز استخراج یا ماینینگ بیت کوین

 

  • یک کامپیوتر قدرتمند
  • تجهیزات رایانه‌ای قدرتمند از جمله CPU و مداریک یکپارچه ASIC  یا همان دستگاه استخراج مخصوص
  • کیف پول دیجیتال بیت کوین
  • اینترنت دائمی ثابت که حجم آن خیلی حائز اهمیت نیست اما نباید قطع شود و به طور دائمی وصل باشد
  • برق با قدرت قوی و کابل و تجهیزات برقی کامل که البته در قوانین کشور ایران استفاده از برق خانگی برای استخراج بیت کوین قانونی نیست
  • سیستم تهویه و فن قوی چون دستگاه استخراج بیت کوین بسیار زیاد داغ می‌کند و اگر از سیستم‌های خنک کننده استفاده نکنید عمر دستگاه استخراج کننده‌ی بیت کوین به شدت کاهش میابد.

این موارد گفته شده در یکی از روش های استخراج بیت کوین به میزان هش (سرعت حل معما توسط دستگاه استخراج کننده بیت کوین) بستگی دارد.

اگر بخواهم به طور کلی بگویم این روش استخراج بیت کوین با توجه به سختی استخراج بیت کوین، نیاز به امکانات زیاد و قوی دارد که از نظر اقتصادی و میزان ماین کردن بیت کوین به صرفه نیست.

 

استخراج بیت کوین از استخر استخراج

یکی دیگر از روش های استخراج بیت کوین استفاده از استخر استخراج است.به این صورت که گروهی از ماینر ها در فضایی مجازی کنار یکدیگر قرار میگیرند و با استفاده از دستگاهایی بسیار قدرتمند بیت کوین استخراج میکنند و بیت کوین استخراج شده بین اعضای این گروه ماینرها تقسیم میشود.البته باید گفت در این روش استخراج بیت کوین همه ماینر های این گروه مجازی برای استخراج یک بیت کوین تلاش میکنند.هر کدام که دستگاه پر قدرت تری را ارائه دهد سهم بیشتری در این بیت کوین استخراج شده دارد.با توجه به تقریبا صفر بودن احتمال استخراج بیت کوین به صورت فردی این روش استخراج بیت کوین الویت آخر ماست.بهتر است برای استخراج بیت کوین به این گروه های مجازی بپیوندید زیرا اگر بخواهید به صورت فردی عمل کنید جز ضرر دستاورد دیگری نخواهید داشت.

مطلب پیشنهادی پرطرفدار:  آیا استخراج بیت کوین در ایران قانونی است یا خیر؟

در این روش استخراج بیت کوین، استخرها به رقابت با یکدیگر میپردازند.ماینرها امکانات خود را در اختیار استخر استخراج بیت کوین قرار میدهند تا از امکانات آنها برای استخراج بیت کوین استفاده کنند.برای انتخاب استخر باید به امنیت آن، نظم در پرداخت و اندازه‌ی استخر توجه کرد.

 

روش های استخراج بیت کوین به صرفه اند؟

هر کاری بدون آموزش با خطا رو به رو خواهد شد.

از میان روش های استخراج بیت کوین که در بالا توضیح دادیم با توجه به مزایا و معایب آنها یکی از روش‌های استخراج بیت کوین را انتخاب و درامد دلاری کسب کنید.زیرا با توجه به افزایش قیمت دلار داشتن شغل دومی که درامد دلاری داشته باشد برای پیشرفت ما بسیار مناسب خواهد بود.

بله روش های استخراج بیت کوین که پیشتر توضیح دادیم به صرفه هستند اما اگر بخواهید به صورت فردی تمام این امکانات را تهیه کنید و بیت کوین استخراج کنید احتمال ضرر بسیار بالاست.پیشنهاد میکنیم از استخر های استخراج برای استخراج بیت کوین استفاده کنید.این روش استخراج بیت کوین کارامد تر و بی ضرر تر از سایر روش هاست.

بیت کوین سیگنال با بررسی دقیق بازارهای ارزهای دیجیتالی بهترین سیگنال های خرید و فروش بیت کوین و آلت کوین هارا ارائه مینماید؛ این سیگنال ها توسط متخصصین و تحلیل گران حرفه ای بازرهای رمز ارزها تهیه شده و به صورت تخصصی از کانال بیت کوین سیگنال ارائه میگردد. شما عزیزان میتوانید با پیوستن به تیم قدرتمند و تحلیلگر بیت سیگنال به بهترین و جدیدترین اخبار روز بازار بیت کوین دسترسی داشته باشید؛ ارائه سیگنال ترید آلت کوین رایگان نیز در این کانال قرار گرفته که میتوانید از آنها بهره ببرید.

 

۱
۲
۳
۴
۵
میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *