اصلی ترین دلایل اهمیت هیدرو ماینینگ در استخراج بیت کوین

هیدروماینینگ برای استخراج رمز ارز

هیدروماینینگ برای استخراج رمز ارزها


هیدرو ماینینگ روش خاصی از استخراج ارز دیجیتال است که اتکاء آن به سیستم برق آبی و خنک کننده های آبی برای ایجاد یک عملیات استخراج با بهره وری از انرژی و با سودآوری بالا است. به بیان ساده هیدرو ماینینگ، استخراج ارز دیجیتال فرآیند ایجاد سکه های دیجیتالی جدید و تأیید همزمان این معاملات است. افراد دائماً از طریق شبکه ای به نام بلاکچین ارزهای رمزنگاری شده مانند بیت کوین را برای یکدیگر ارسال می کنند.

برای پیگیری همه این معاملات، شبکه بلاکچین تمام تراکنش های انجام شده در یک بازه زمانی مشخص را در یک لیست یا “بلاک” جمع  آوری می کند. کار ماینر تأیید این معاملات و نوشتن آنها بر روی دفتر عمومی تغییرناپذیر از طریق اجرای معادلات پیچیده ریاضی است. این فرایند به قدرت محاسباتی زیادی احتیاج دارد که به نوبه خود مقدار زیادی برق را می سوزاند.

تازه واردان دنیای ارزهای دیجیتال ممکن است تحت اصطلاحات ارز دیجیتال گیج شوند ، چرا HODL؟ نهنگ چیست؟ اما وحشت نکنید ، برای همه تعریف ساده­ای وجود دارد. وقتی صحبت از صنایعی می شود که برای مردم روزمره گیج کننده هستند ، بازارهای سهام و دنیای برنامه نویسی رایانه می­توانند در این لیست قرار گیرند. ارز دیجیتال این دو را با هم ترکیب می­کند، همه تفاوت های ظریف تجارت در بخش مالی ، در پیچیدگی زبان کامپیوتر انجام می­شود.

 

آیا استخراج بیتکوین با گذشته فرق کرده است؟

روند کار هنوز همان است، اما مقیاس عملیات بسیار بزرگتر شده. استخراج ارزهای رمزنگاری قبلاً کاری بود که سخت افزارهای غیر تخصصی می توانستند انجام دهند. اما  هر چه بازار تکامل پیدا کرد، استخراج کنندگان ناگزیر شدند به سیستم ها و کارت های گرافیک بسیار قدرتمند تری برای پردازش سودآوری محاسبات روی آورند.

در سالهای گذشته استخراج ارزهای رمزنگاری شده از خانه و با رایانه شخصی برای افراد سودآور بود، اما این صنعت به مزارع استخراج در مقیاس بزرگ تبدیل شده است که از مقادیر زیادی انرژی استفاده می کنند. هزینه آن برای استخراج کننده های انفرادی که بتوانند در خانه این کار را انجام دهند بسیار گران شده است و به همین دلیل دیگر گزینه ای عملی نیست.

مطلب پیشنهادی پرطرفدار:  روش های استخراج بیت کوین به همراه تجهیرات مورد نیاز جهت ماینینگ

این همچنین بدان معناست که در چند سال گذشته استخراج ارز رمزنگاری شده رشدی انفجاری را طی نموده، و در همین حال مصرف برق مربوط به مزارع بزرگ استخراج بیتکوین نیز افزایشی سرسام آور را  طی کرده است. اگر این صنعت برای بقاء خود به سوزاندن انرژی حاصل از سوخت های فسیلی تجدید ناپذیرادامه دهد، به صورت آلودگی و گازهای گلخانه ای تغییر دهنده آب و هوا، آسیب قابل توجهی به محیط زیست وارد می کند.

استخراج ارزهای رمزپایه سخت، پرهزینه و فقط به صورت پراکنده پاداش دارد. با این وجود، استخراج بیت کوین وارزهای دیجیتالی برای بسیاری از سرمایه گذاران علاقه مند به ارز رمزنگاری شده جذابیت مغناطیسی دارد؛ زیرا ماینرها برای کار خود با رمز ارزها پاداش می گیرند. طرز کار و احتمال برنده شدن در عمل استخراج را به طور کامل در مقاله تخصصی مطالعه کنید.

 

چرا هیدروماینینگ برای استخراج رمز ارز حائز اهمیت است؟

این یک منبع انرژی غیر متکی به سوخت فسیلی را برای بدست آوردن ارز رمزنگاری شده تشنه قدرت نیرو می کند. در زمانی که حساسیت‌ها نسبت به محیط زیست افزایش بیشتری پیدا کرده، بزرگترین انتقاد علیه استخراج ارزهای رمزپایه این است که برای اجرای آن به مقدار زیاد برق است نیاز وجود دارد.

ماینینگ بیت کوین و اتریوم، دو فقره اصلی از ارزهای رمزنگاری شده، از مقدار انرژی معادل کل مصرف مراکش، کشوری با جمعیت نزدیک به ۳۶ میلیون نفر استفاده می کنند.

یک معامله اتریوم به تنهایی۵۳ کیلووات ساعت برق مصرف می کند. در مقایسه، یک دستگاه ماشین ظرفشویی به طور متوسط ۲۸۸ کیلووات ساعت در تمام سال مصرف می کند. این بدان معنی است که فقط برای تأمین برق مورد نیاز تراکنش ۵ اتریوم، به مقداری معادل کل مصرفی سالانه یک ماشین ظرفشویی نیروی برق نیاز دارید.

مطلب پیشنهادی پرطرفدار:  بهترین و معتبرترین سایت های استخراج بیت کوین

و اگر در نظر بگیرید که روزانه حدود ۳۰۰۰۰۰ تراکنش در شبکه اتریوم در حال پردازش است، آنگاه حساب کنید که چند دستگاه ظرفشویی میتوانست شبانه‌ روز در حال کارکردن باشد.

در واقع، طبق داده های جمع آوری شده توسط Digiconomist، یک معامله واحد در شبکه اتریوم می تواند برق یک خانواده معمولی را برای مدت ۱.۵ روز تأمین کند. با مصرفی معادل ۵.۵ روز یک خانوار برای هر معامله، بیت کوین حتی اشتهای بسیار بیشتری برای بلعیدن انرژی برق دارد.

نمودار زیر نشان می دهد که چگونه فقط در ظرف یک ماه مصرف انرژی در استخراج بیت کوین به شدت افزایش یافته است.

مصرف انرژی در استخراج بیت کوین به شدت افزایش یافته

بدون رمزنگاری، فناوری بلاکچین یکی از مزایای اصلی خود یعنی امنیت را از دست می دهد. متأسفانه، حل الگوریتم های پیچیده برای رمزگشایی رمزنگاری نیاز به مقدار زیادی برق دارد، که بیشتر اوقات با از استفاده از منابع انرژی تجدید ناپذیر است.

شرکتی مانند HydroMiner از انرژی آبی برای تأمین عملیات استخراج خود استفاده می کند که یکی از موثرترین و کم هزینه ترین و انرژی های تجدید پذیر در سطح جهان است. سازگار با محیط زیست ، کربن خنثی و طبیعی است.

علاوه بر این، استفاده از آب برای خنک سازی تجهیزات استخراج می تواند هزینه را تا ۸۵ درصد کمتر از متوسط هزینه برق کاهش دهد.

از نظر زیست محیطی، بنابراین برای هیدروماینینگ ارزهای رمزپایه مهم است که به یک منبع انرژی سازگار با محیط زیست بروید که نه تنها هزینه مصرف برق را کاهش می دهد بلکه آن را از منابع تجدید پذیر تولید می کند، اثرات کربنی چنین عملیاتی را به حداقل می رساند.

 

فواید استخراج بیتکوین توسط هیدرو ماینینگ چیست؟

فواید استخراج بیتکوین توسط هیدرو ماینینگ

هیدروماینینگ علاوه بر استخراج  با استفاده از برق حاصل شده از منابع انرژی سازگار با محیط زیست، قابلیت اطمینان، صرفه جویی در هزینه و افزایش عملکرد را فراهم می کند.

استخراج به تجهیزات رایانه ای قدرتمند و ویژه ای نیاز دارد تا در طول روز تحت بارهای بسیار زیاد به طور مداوم کار کنند. این بدان معناست که خرابی ها و از کار افتادگی های در اثر گرمای بیش از حد، یک مسئله کاملا واقعی در استخراج ارز رمزنگاری شده است. هر روز، حتی هر ساعت از کار افتادگی به معنای ضرر در انجام این عملیات است.

مطلب پیشنهادی پرطرفدار:  نحوه استخراج بیت کوین توسط ماینرها چگونه است؟

استفاده از سیستم های خنک کننده آبی در فرایند استخراج هیدرو ماینینگ تضمین می کند که سخت افزارهای ماینینگ و پردازنده ها با هزینه کمتری در دمای عملیاتی امن نگهداری می شوند. این امر باعث می شود که با حداقل زمان از دست رفته به دلیل خرابی ، استخراج قابل اطمینان تری امکانپذیر باشد.

همچنین به دلیل مکانیسم های خنک کننده پیشرفته، به عنوان مثال هیدرو ماینینگ می تواند دمای پایین تر را حین تراکم بسیار بالای عملیات حفظ کند. بنابراین می توان عملکرد تجهیزات استخراج را برای بالاترین توان استخراج ممکن با یک سرعت ثابت بهینه کرد.

برق همچنین بزرگترین هزینه سربار در هر عملیات استخراج است. با استفاده از یکی از ارزان ترین و طبیعی ترین اشکال تولید برق، یعنی برق آبی، مصرف انرژی به طور قابل توجهی کمتر از مزارع  معمولی استخراج بیتکوین است. مصرف کمتر انرژی به معنای صرفه جویی بیشتر در هزینه و حاشیه سود بیشتر است که منافع آن می تواند به سرمایه گذاران باز گردد.

بیت کوین سیگنال با بررسی دقیق بازارهای ارزهای دیجیتالی بهترین سیگنال های خرید و فروش بیت کوین و آلت کوین هارا ارائه مینماید؛ این سیگنال ها توسط متخصصین و تحلیل گران حرفه ای بازرهای رمز ارزها تهیه شده و به صورت تخصصی از کانال بیت کوین سیگنال ارائه میگردد. شما عزیزان میتوانید با پیوستن به تیم قدرتمند و تحلیلگر بیت سیگنال به بهترین و جدیدترین اخبار روز بازار بیت کوین دسترسی داشته باشید؛ ارائه سیگنال ترید آلت کوین رایگان نیز در این کانال قرار گرفته که میتوانید از آنها بهره ببرید.

۱
۲
۳
۴
۵
میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۴ رای

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *