استخراج بیت کوین دقیقا به چه معناست؟

استخراج بیت کوین دقیقا به چه معناست؟


استخراج ارزهای رمزپایه سخت، پرهزینه و فقط به صورت پراکنده پاداش دارد. با این وجود، استخراج بیت کوین و ارزهای دیجیتالی برای بسیاری از سرمایه گذاران علاقه مند به ارز رمزنگاری شده جذابیت مغناطیسی دارد؛ زیرا ماینرها برای کار خود با رمز ارزها پاداش می گیرند. استخراج کردن بیت کوین امروز یکی از پر بحث ترین مباحث حوزه ارزهای دیجیتالی است که میتوانید با مطالعه این مقاله جامع به تمام اطلاعات مربوط به این زمینه دسترسی پیدا کنید.

 

استخراج ارز دیجیتال بیت کوین به چه معناست؟

پاداش بیت کوین که استخراج کنندگان دریافت می کنند انگیزه ای است که افراد را برای کمک به هدف اصلی استخراج سوق می دهد که شامل: مشروعیت بخشیدن و نظارت بر معاملات بیت کوین و اطمینان از اعتبار آنهاست. از آنجا که این مسئولیت ها در میان بسیاری از کاربران در سراسر جهان پخش شده است ، بیت کوین یک ارز رمزنگاری شده “غیرمتمرکز” است که برای نظارت بر مقررات آن به هیچ مرجع مرکزی مانند بانک مرکزی یا دولت اعتماد نمی کند.

بیت کوین یک ارز دیجیتالی است که در ژانویه ۲۰۰۹ پس از سقوط بازار مسکن ایجاد شد. این ایده را ساتوشی ناکاموتو مرموز و مستعار در یک مقاله بیان میکند. هویت شخص یا افرادی که این فناوری را ایجاد کرده اند هنوز یک معما است. بیت کوین نوید هزینه های معامله کمتر از مکانیزم های پرداخت آنلاین سنتی را می دهد و برخلاف ارزهای صادرشده توسط دولت، توسط یک مرجع غیرمتمرکز اداره می شود.

 

نحوه استخراج بیت کوین

کارگران معدن در ازای کار خود به عنوان حسابرس حقوق می گیرند. آنها در حال بررسی اعتبار قانونی بودن معاملات بیت کوین هستند. این کنوانسیون برای حفظ صداقت کاربران بیت کوین است و توسط بنیانگذار بیت کوین ، ساتوشی ناکاموتو طراحی شده است. با تأیید معاملات، ماینرها به جلوگیری از ” مشکل هزینه دو برابر” کمک می کنند .

دوبار خرج کردن، سناریویی است که در آن صاحب بیت کوین همان بیت کوین را دو بار غیرقانونی خرج می کند. با ارز فیزیکی، این مسئله مهم نیست: هرگاه اسکناس ۲۰ دلاری را برای خرید یک بطری ودکا به شخصی تحویل دهید ، دیگر آن را ندارید ، بنابراین خطری وجود ندارد که بتوانید از همان اسکناس ۲۰ دلاری برای خرید بلیط های لوتو در همسایگان خود استفاده کنید. اگرچه امکان ساخت پول نقد تقلبی وجود دارد، اما دقیقاً مشابه دو برابر هزینه واقعی کلمه یک دلار نیست. با وجود ارز دیجیتال ،”این خطر وجود دارد که دارنده بتواند کپی توکن دیجیتال را بسازد و با حفظ نسخه اصلی آن را برای یک تاجر یا طرف دیگر ارسال کند.”

بیایید بگوییم شما یک اسکناس قانونی ۲۰ دلاری داشتید و یک تقلبی از همان ۲۰ دلار. اگر بخواهید هم قبض واقعی و هم جعلی را خرج کنید، شخصی که به زحمت نگاهی به شماره سریال هر دو صورتحساب می اندازد، می بیند که آنها شماره یکسانی هستند و بنابراین یکی از آنها باید نادرست باشد. کاری که یک استخراج کننده بیت کوین انجام می دهد مشابه آن است – آنها تراکنش ها را بررسی می کنند تا مطمئن شوند کاربران سعی نکرده اند به طور نامشروع دو بیت کوین مشابه را دو بار خرج کنند. این یک تشبیه کامل نیست – ما در زیر جزئیات بیشتری را توضیح خواهیم داد.

 

استخراج بیت کوین به وسیله کلنگ

 

هنگامی که ماینرها تراکنش های بیت کوین به ارزش ۱ مگابایت را تأیید کردند ، که به عنوان “بلاک” شناخته می شود ، این ماینرها واجد شرایط دریافت پاداش بیت کوین هستند. محدودیت ۱ مگابایتی توسط ساتوشی ناکاموتو تعیین شد و جای بحث دارد، زیرا برخی از ماینرها معتقدند که برای قرار دادن داده های بیشتر ، باید اندازه بلوک افزایش یابد ، که به معنای موثر این است که شبکه بیت کوین می تواند معاملات را سریعتر پردازش و تأیید کند.

از نظر تئوری ۱ مگابایت تراکنش می تواند به اندازه یک معامله کوچک باشد (اگرچه این اصلاً معمول نیست). این بستگی به این دارد که معاملات چه مقدار داده را به خود اختصاص می دهند.

برای به دست آوردن بیت کوین ۲ شرط پیش روی شماست؛ اولین مسئله تلاش است، دیگری مسئله شانس است.

۱. شما باید معاملات ۱ مگابایتی پوندی را تأیید کنید، این بخش آسان ماجراست.

۲. شما باید اولین معدنچی باشید که به یک جواب صحیح یا نزدیکترین پاسخ به یک مسئله عددی می رسد؛ این فرایند به عنوان اثبات کار نیز شناخته می شود.

خبر خوب: هیچ ریاضی یا محاسبات پیشرفته ای در کار نیست. شاید شنیده باشید که ماینرها در حال حل مسائل دشوار ریاضی هستند؛ این دقیقاً درست نیست. کاری که آنها در واقع انجام می دهند تلاش برای اولین استخراج کننده ای است که با یک عدد هگزادسیمال ۶۴ رقمی) هش ( که کمتر یا برابر هش هدف است، آمده است؛ اساساً حدس و گمان است.

خبر بد: این امر با حدس پیش میرود؛ اما با توجه به تعداد کل حدس های احتمالی برای هر یک از این مشکلات در حد تریلیون ها، کار فوق العاده دشواری است. برای حل یک مشکل ابتدا، استخراج کنندگان به قدرت محاسباتی زیادی احتیاج دارند؛ برای استخراج موفقیت آمیز باید “نرخ هش” بالایی داشته باشید که بر حسب مگا هش در ثانیه (MH / s) ، گیگاگاث در ثانیه (GH / s) و تراهش در ثانیه (TH / s) اندازه گیری می شود؛ این تعداد زیادی هش است.

 

اگر می خواهید تخمین بزنید که با نرخ هش درکل استخراج خود چه مقدار بیت کوین می توانید استخراج کنید، سایت  Cryptocompare یک ماشین حساب مفید ارائه می دهد.

بلاکچین نوع خاصی از پایگاه داده است؛ تفاوت آن با یک پایگاه داده معمولی در نحوه ذخیره اطلاعات است، بلاکچین ها داده ها را در بلوکی ذخیره می کنند که سپس این بلوک ها به یکدیگر متصل می شوند. با ورود اطلاعات جدید، آنها وارد یک بلوک جدید می شوند؛ هنگامی که بلوک با داده ها و اطلاعات پر شد، آن را به بلوک قبلی زنجیر می زنند که باعث می شود داده ها به ترتیب زمانی با هم زنجیر شوند.

مطلب پیشنهادی پرطرفدار:  بهترین و معتبرترین سایت های استخراج بیت کوین

 

استخراج و گردش بیت کوین

استخراج علاوه بر پوشاندن جیب استخراج کنندگان و پشتیبانی از اکوسیستم بیت کوین ، هدف حیاتی دیگری را نیز در اختیار دارد: این تنها راه آزاد کردن ارز رمزپایه جدید در گردش است. به عبارت دیگر ، ماینرها در اصل “ضرب” ارز می کنند. به عنوان مثال ، از نوامبر ۲۰۲۰ ، حدود ۱۸.۵ میلیون بیت کوین در گردش بود. گذشته از سکه هایی که از طریق بلوک genesis ضرب شده است (اولین بلوکی که توسط بنیانگذار ساتوشی ناکاموتو ایجاد شد)، هر یک از این بیت کوین ها به دلیل استخراج کنندگان به وجود آمد. در غیاب استخراج کنندگان ، بیت کوین به عنوان یک شبکه همچنان وجود داشته و قابل استفاده است ، اما هرگز بیت کوین اضافی وجود نخواهد داشت. سرانجام زمانی فرا خواهد رسید که استخراج بیت کوین به پایان می رسد. طبق پروتکل بیت کوین ، تعداد کل بیت کوین ۲۱ میلیون خواهد بود با این حال ، از آنجا که میزان “استخراج” بیت کوین با گذشت زمان کاهش می یابد ، بیت کوین نهایی تا حدود سال ۲۱۴۰ منتشر نخواهد شد. این به این معنی نیست که تأیید معاملات متوقف می شود. ماینرها به منظور حفظ یکپارچگی شبکه بیت کوین ، به بررسی معاملات ادامه می دهند و برای این کار هزینه ای به آنها پرداخت می شود.

گذشته از پرداخت کوتاه مدت بیت کوین ، استخراج کننده سکه می تواند به شما قدرت “رأی دادن” را هنگام ارائه تغییرات در پروتکل شبکه بیت کوین بدهد. به عبارت دیگر ، معدن کاران تا حدی در روند تصمیم گیری در مواردی مانند  چنگ زدن تأثیر دارند.

 

یک معدنچی یا استخراجگر چقدر درآمد دارد؟

جوایز استخراج بیت کوین هر چهار سال به نصف کاهش می یابد. هنگامی که بیت کوین برای اولین بار در سال ۲۰۰۹ استخراج شد ، با استخراج یک بلاک می توانید ۵۰ BTC کسب کنید. در سال ۲۰۱۲ ، این مقدار به ۲۵ BTC کاهش یافت. تا سال ۲۰۱۶ ، این دوباره به ۱۲.۵ BTC کاهش یافت. در ۱۱ مه ۲۰۲۰ ، پاداش دوباره نصف شد و به ۶.۲۵ BTC رسید. در نوامبر سال ۲۰۲۰ ، قیمت بیت کوین در حدود ۱۷۹۰۰ دلار برای هر بیت کوین بود ، به این معنی که شما برای تکمیل یک بلاک ۱۱۱،۸۷۵ دلار (۶.۲۵ ۱۷ ۱۷۹۰۰) دلار درآمد دارید .

برای اطلاع از زمان دقیق هالوینگ، میتوانید به صفحه اصلی سایت بیت کوین سیگنال مراجعه کنید.

اگر می خواهید دقیقاً زمان وقوع این کاهش ها را پیگیری کنید ، می توانید با ساعت Bitcoin که این اطلاعات را در زمان واقعی به روز می کند مشورت کنید . جالب اینجاست که قیمت بازار بیت کوین در طول تاریخ خود معمولاً با کاهش سکه های جدید در گردش مطابقت داشته است. این کاهش نرخ تورم ، کمبود را افزایش داده و از نظر تاریخی قیمت با آن افزایش یافته است.

اگر شما علاقه دارید ببینید که تاکنون چند بلوک استخراج شده است ، سایت های مختلفی از جمله  Blockchain.info وجود دارد که این اطلاعات را در زمان واقعی به شما می دهند.

 

برای استخراج بیت کوین چه لوازمی لازم دارم؟

لوازم مورد نیاز استخراج و ماینینگ بیت کوین

 

اگرچه در اوایل تاریخ بیت کوین افراد ممکن است بتوانند برای یک بلوک با یک رایانه معمولی در خانه رقابت کنند ، اما دیگر این مورد وجود ندارد. دلیل این امر این است که دشواری استخراج بیت کوین با گذشت زمان تغییر می کند. به منظور اطمینان از عملکرد روان بلاکچین و توانایی آن در پردازش و تأیید معاملات ، شبکه بیت کوین قصد دارد هر ۱۰ دقیقه ،تقریباً یک بلاک تولید کند. با این حال ، اگر یک میلیون دکل استخراج معادن برای حل مشکل هش وجود داشته باشد ، احتمالاً سریعتر از سناریویی که ۱۰ دکل استخراج معدن روی همان مشکل کار می کنند ، به راه حلی می رسند. به همین دلیل ، بیت کوین برای ارزیابی و تنظیم دشواری ،استخراج هر ۲،۰۱۶ بلوک یا تقریباً هر دو هفته طراحی شده است. وقتی قدرت محاسباتی بیشتری وجود دارد که بطور کلی برای بیت کوین کار می کند ،سطح دشواری استخراج افزایش می یابد تا تولید بلوک را با سرعت پایدار حفظ کند. قدرت محاسباتی کمتر به معنی کاهش سطح دشواری است. هنگامی که بیت کوین در سال ۲۰۰۹ راه اندازی شد ، سطح دشواری اولیه یک بود ، برای درک اینکه چه مقدار قدرت محاسباتی درگیر است.از نوامبر ۲۰۱۹ ، بیش از ۱۳ تریلیون است.

همه اینها به این معناست که ، برای استخراج رقابتی ، ماینرها اکنون باید در تجهیزات رایانه ای قدرتمند مانند GPU (واحد پردازش گرافیک) یا واقع بینانه تر ، یک مدار مجتمع مخصوص برنامه (ASIC) سرمایه گذاری کنند. اینها می توانند از ۵۰۰ دلار تا ده ها هزار دلار باشد. برخی از استخراج کنندگان – به ویژه استخراج کنندگان Ethereum – کارت های گرافیکی جداگانه (GPU) را به عنوان راهی کم هزینه برای سنگفرش کردن عملیات استخراج خریداری می کنند.

 

احتمال و برد در ماینینگ بیت کوین

درک درستی از اطلاعات استخراج بیت کوین به سختی ممکن است. این مثال گویای نحوه کار با مشکل هش را در نظر بگیرید: من به سه دوست خود می گویم که به یک عدد بین یک تا ۱۰۰ فکر می کنم و آن شماره را روی یک کاغذ می نویسم و ​​در یک پاکت مهر می کنم. دوستان من لازم نیست تعداد دقیق را حدس بزنند، آنها فقط باید اولین نفری باشند که هر عددی را که کمتر یا برابر عددی است که فکر می کنم حدس بزند و حدس زیادی برای حدس زدن آنها وجود ندارد.

مطلب پیشنهادی پرطرفدار:  روش های نوین به دست آوردن و استخراج بیت کوین‌

بیایید بگوییم که من به عدد ۱۹ فکر می کنم. اگر دوست A 21 را حدس بزند ، آنها به دلیل ۲۱> 19 می بازند. اگر دوست B 16 و دوست C 12 حدس بزند ، به دلیل تئوری ۱۶ <19 و ۱۲ <19 ، هر دو از نظر تئوری به جوابهای مناسبی رسیده اند. برای دوست B هیچ “اعتبار اضافی” وجود ندارد ، حتی اگر پاسخ B به جواب هدف ۱۹ نزدیکتر بود. حال تصور کنید که من سوال “حدس بزنم به چه شماره ای فکر می کنم” را مطرح کنم ، اما من فقط سه را نمی پرسم دوستان ، و من به یک عدد بین ۱ تا ۱۰۰ فکر نمی کنم. در عوض ، من از میلیون ها ماینر احتمالی می پرسم و به یک شماره هگزادسیمال ۶۴ رقمی فکر می کنم. اکنون می بینید که حدس زدن جواب درست بسیار سخت خواهد بود.

اگر B و C هر دو به طور همزمان جواب دهند ، آنگاه قیاس ELI5 خراب می شود.

از نظر بیت کوین ، پاسخ های همزمان به طور مکرر اتفاق می افتد ، اما در پایان روز ، فقط یک پاسخ برنده وجود دارد. هنگامی که چندین پاسخ همزمان ارائه می شود که برابر یا کمتر از تعداد هدف هستند ، شبکه بیت کوین با اکثریت ساده تصمیم می گیرد – ۵۱٪ – که ماینر از آن احترام می گذارد. به طور معمول این معدنچی است که بیشترین کار را انجام داده است یا به عبارت دیگر ، یکی است که بیشترین معاملات را تأیید می کند. بلوک از دست رفته سپس به یک ” بلوک یتیم ” تبدیل می شود . بلاک های یتیم آنهایی هستند که به زنجیره بلوک اضافه نمی شوند. ماینرهایی که مشکل هش را با موفقیت حل می کنند اما بیشترین معاملات را تأیید نکرده اند ، پاداش بیت کوین دریافت نمی کنند.

 

عدد هگزادسیمال ۶۴ رقمی چیست؟

خوب ، در اینجا مثالی از چنین عددی آورده شده است:

۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۵۷fcc708cf0130d95e27c5819203e9f967ac56e4df598ee

عدد فوق ۶۴ رقم دارد، درک آن تا اینجا به اندازه کافی آسان میباشد؛ همانطور که احتمالاً متوجه شده اید، این عدد فقط از اعداد تشکیل نشده، بلکه از حروف الفبا نیز در آن استفاده شده است؛ چرا؟

برای درک اینکه این حروف در وسط اعداد چه می کنند ، بیایید کلمه “هگزادسیمال” را باز کنیم.

همانطور که می دانید ، ما از سیستم “اعشاری” استفاده می کنیم ، به این معنی که پایه آن ۱۰ است. این به نوبه خود به این معنی است که هر رقم از یک عدد چند رقمی، دارای ۱۰ احتمال صفر تا نه است.

از طرف دیگر ، “هگزادسیمال” به معنی پایه ۱۶ است ، زیرا “هگز” از کلمه یونانی شش و “دکا” از کلمه یونانی ۱۰ گرفته شده است. در یک سیستم هگزادسیمال ، هر رقم ۱۶ امکان دارد؛ اما سیستم عددی ما فقط ۱۰ روش نمایش اعداد (صفر تا نه) را ارائه می دهد. به همین دلیل شما باید حروف را به طور خاص حروفa ، b، c، d،e  و f بچسبانید.

اگر در حال استخراج بیت کوین هستید، نیازی به محاسبه مقدار کل آن شماره ۶۴ رقمی (هش) نیست؛ دوباره تکرار می کنم: نیازی به محاسبه مقدار کل یک هش نیست.

 

بنابراین “اعداد هگزادسیمال ۶۴ رقمی” با استخراج بیت کوین چه ارتباطی دارد؟

آن قیاس ELI5 را به یاد دارید، جایی که شماره ۱۹ را روی یک کاغذ نوشتم و آن را در یک پاکت مهر و موم شده قرار دادم؟ در اصطلاح استخراج بیت کوین، به آن عدد استعاری نامعلوم در پاکت، هش هدف گفته می شود. کاری که ماینرها با آن کامپیوترهای عظیم و ده ها فن خنک کننده انجام می دهند حدس زدن هش هدف است.

 

Nonce کوتاه شده “عددی است که فقط یک بار استفاده می شود” .

 nonceکلید تولید این اعداد هگزادسیمال ۶۴ بیتی است که مدام درباره آن صحبت می کنیم. در استخراج بیت کوین ، اندازه یک ۳۲ ,nonce  بیت است – بسیار کوچکتر از هش ، که ۲۵۶ بیت است. اولین ماینری که nonce هش آن کمتر یا برابر با هش هدف تولید می کند ، برای تکمیل آن بلاک اعتبار دریافت می کند و غنایم ۶.۲۵ BTC به وی تعلق می گیرد.

از لحاظ تئوری می توانید با ۶۴ بار غلت دادن یک قالب ۱۶ طرفه به همان هدف برسید تا به تعداد تصادفی برسید، اما چرا می خواهید روی زمین این کار را انجام دهید؟

بنابراین چگونه می توانم هش هدف را حدس بزنم؟

همه هش های هدف با صفر شروع می شوند – حداقل هشت صفر و حداکثر ۶۳ صفر.

حداقل هدف وجود ندارد ، اما حداکثر هدف تعیین شده توسط پروتکل بیت کوین وجود دارد. هیچ هدفی نمی تواند بیشتر از این تعداد باشد:

۰۰۰۰۰۰۰۰ffff00000000000000000000000000000000000000000000000000000000

 

چگونه شانس خود را برای حدس زدن هش هدف قبل از هر کس دیگری به حداکثر برسانم؟

شما باید یک دستگاه استخراج سریع استخراج کنید ، یا واقعیت تر ، به استخر استخراج بپیوندید – گروهی از استخراج کنندگان سکه که قدرت محاسباتی خود را با هم ترکیب می کنند و بیت کوین استخراج شده را تقسیم می کنند .

استخرهای استخراج با آن دسته از کلوپ های Powerball قابل مقایسه هستند که اعضای آنها بطور دسته جمعی بلیط های قرعه کشی را خریداری می کنند و توافق می کنند که هرگونه برد را به اشتراک بگذارند. تعداد زیادی از بلوک ها در استخرها استخراج می شوند تا استخراج کنندگان منفرد.

مطلب پیشنهادی پرطرفدار:  آیا استخراج بیت کوین در ایران قانونی است یا خیر؟

به عبارت دیگر ، این به معنای واقعی کلمه فقط یک بازی اعداد است. نمی توانید الگو را حدس بزنید یا براساس هش های قبلی هدف پیش بینی کنید. سطح دشواری  از مهمترین و بلوک های اخیر در زمان نوشتن است در مورد ۱۷۵۹۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰، به این معنی که احتمال هر فعلی با توجه به تولید یک رشته هش زیر به هدف در ۱۷۵۹۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰ است. اگر با خودتان کار می کنید ، حتی با یک دکل استخراج فوق العاده قدرتمند ، احتمال زیادی نیست.

 

چگونه تصمیم بگیرم که آیا بیت کوین برای من سودآور خواهد بود؟

معدن کاران نه تنها باید هزینه های مربوط به تجهیزات گران قیمت را که برای از بین بردن شانس حل مشکل هش لازم است ، در نظر بگیرند،آنها همچنین باید مقدار قابل توجهی از سکوهای استخراج نیروگاه الکتریکی را که در تولید مقادیر گسترده ای از سایر تجهیزات در جستجوی راه حل استفاده می کنند ، در نظر بگیرند.

استخراج بیت کوین از زمان نوشتن این مقاله برای اکثر استخراج کنندگان بسیار سودآور نیست؛ سایت Cryptocompare  یک ماشین حساب مفید ارائه می دهد که به شما امکان می دهد اعدادی مانند سرعت هش و هزینه برق خود را برای تخمین هزینه ها و مزایا وصل کنید.

 

استخرهای استخراج سکه چیست؟

استخر و سبدهای استخراج سکه بیت یا بیت کوین

 

جوایز استخراج به ماینر پرداخت می شود که در ابتدا راه حل معما را کشف می کند و احتمال اینکه یک شرکت کننده در کشف راه حل مشارکت داشته باشد برابر با بخشی از کل توان استخراج در شبکه است. شرکت کنندگان با درصد کمی از توان استخراج شانس بسیار کمی برای کشف بلوک بعدی به خودی خود دارند. به عنوان مثال ، یک کارت استخراج که می توان آن را به مبلغ دو هزار دلار خریداری کرد ، کمتر از ۰.۰۰۱٪ از توان استخراج شبکه را نشان می دهد. با وجود چنین شانس کمی در یافتن بلوک بعدی ، مدت زیادی طول می کشد تا ماینر یک بلوک پیدا کند و دشواری بالا رفتن شرایط را حتی بدتر می کند. استخراج کننده ممکن است هرگز سرمایه خود را پس نگیرد. پاسخ این مشکل استخرهای استخراج است. استخرهای استخراج توسط اشخاص ثالث اداره می شوند  و گروه های معدنچیان را هماهنگ میکند

. با همکاری در استخر و تقسیم پرداخت ها بین همه شرکت کنندگان ، ماینرها می توانند از روز فعال کردن ماینر خود ، یک بیت کوین ثابت داشته باشند. آمار برخی از استخرهای استخراج را می توان در  Blockchain.info مشاهده کرد .

 

استخراج را فراموش کنید، آیا راهی برای استفاده از ارزهای رمزپایه کمتر سخت گیرانه وجود دارد؟

همانطور که در بالا ذکر شد ، ساده ترین راه برای به دست آوردن بیت کوین خرید ساده آن در یکی از مبادلات مختلف است . به طور متناوب ، شما همیشه می توانید از “استراتژی کلنگ” استفاده کنید. این بر اساس نظریه قدیمی است که در طی هجوم طلای کالیفرنیا در سال ۱۸۴۹ ، سرمایه گذاری هوشمندانه این نبود که طلا را جستجو کنیم ، بلکه ساخت وفروش کلنگ است. یا به عبارت مدرن ، در شرکت هایی که این کلنگ ها را تولید می کنند سرمایه گذاری کنید. در زمینه ارزهای رمزنگاری شده ، معادل کلنگ شرکتی است که تجهیزات مورد استفاده برای استخراج بیت کوین را تولید می کند. شما ممکن است به عنوان مثال در جستجوی شرکتهایی باشید که بجای آن تجهیزات ASIC یا GPU تولید می کنند.

 

آیا استخراج بیت کوین قانونی است؟

قانونی بودن استخراج بیت کوین کاملاً به موقعیت جغرافیایی شما بستگی دارد. مفهوم بیت کوین می تواند سلطه ارزهای فیات و کنترل دولت بر بازارهای مالی را تهدید کند؛ به همین دلیل بیت کوین در مکان های خاص کاملاً غیرقانونی است.

مالکیت و استخراج بیت کوین در بیشتر کشورها قانونی است. برخی از نمونه های مکان های غیرقانونی آن الجزایر، مصر، مراکش، بولیوی، اکوادور، نپال و پاکستان است. به طور کلی، استفاده و استخراج بیت کوین در بیشتر نقاط جهان قانونی است.

 

خطرات استخراج

خطرات استخراج معادن ، خطرات مالی و نظارتی است. همانطور که گفته شد ، استخراج بیت کوین و به طور کلی استخراج ، یک خطر مالی است. می توان تمام تلاش خود را برای خرید تجهیزات استخراج معادل صدها یا هزاران دلار صرف کرد که ممکن است بازدهی از سرمایه نداشته باشد. گفته می شود ، با عضویت در استخرهای استخراج معدن می توان این خطر را کاهش داد. اگر می خواهید استخراج کنید و در منطقه ای ممنوع زندگی می کنید ، باید در این مورد تجدید نظر کنید. همچنین ممکن است ایده خوبی باشد قبل از سرمایه گذاری در تجهیزات استخراج ، در مورد مقررات و احساسات کلی کشورها نسبت به ارز رمزنگاری شده تحقیق کنید.

بیت کوین سیگنال با بررسی دقیق بازارهای ارزهای دیجیتالی بهترین سیگنال های خرید و فروش بیت کوین و آلت کوین هارا ارائه مینماید؛ این سیگنال ها توسط متخصصین و تحلیل گران حرفه ای بازرهای رمز ارزها تهیه شده و به صورت تخصصی از کانال بیت کوین سیگنال ارائه میگردد. شما عزیزان میتوانید با پیوستن به تیم قدرتمند و تحلیلگر بیت سیگنال به بهترین و جدیدترین اخبار روز بازار بیت کوین دسترسی داشته باشید؛ ارائه سیگنال ترید آلت کوین رایگان نیز در این کانال قرار گرفته که میتوانید از آنها بهره ببرید.

۱
۲
۳
۴
۵
میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۲ رای

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *