زمان دقیق تولد بلاکچین و بیت کوین چه زمانی است؟

زمان دقیق تولد بلاکچین

زمان دقیق تولد بلاکچین


Blockchain در سال ۲۰۰۸ و در پروژه بیت کوین متولد شد. بلاکچین با ترکیب فناوری شبکه موجود(p2p) و تکنیک های پیشرفته رمزنگاری توسعه یافته است. هدف پروژه بیت کوین چیزی جز تضمین امنیت، شفافیت و حفظ حریم خصوصی در بین کاربران در شرایطی که تعداد معدودی از شرکت ها، از طریق سرورهای ذخیره سازی و مدیریت داده های خاص مشتری اینترنت را کنترل می کنند، نبود.

بلاکچین نوع خاصی از پایگاه داده است؛ تفاوت آن با یک پایگاه داده معمولی در نحوه ذخیره اطلاعات است، بلاکچین ها داده ها را در بلوکی ذخیره می کنند که سپس این بلوک ها به یکدیگر متصل می شوند. با ورود اطلاعات جدید، آنها وارد یک بلوک جدید می شوند؛ هنگامی که بلوک با داده ها و اطلاعات پر شد، آن را به بلوک قبلی زنجیر می زنند که باعث می شود داده ها به ترتیب زمانی با هم زنجیر شوند.

از اواخر دهه ۱۹۹۰ تاکنون، نحوه استفاده از اینترنت پیشرفت قابل ملاحظه ای داشته است. اما مدل این صنعت از آن زمان تاکنون بدون تغییر مانده است. شرکت هایی که اینترنت را مدیریت می کنند از طریق داده ای شخصی و تجاری ما این کار را انجام می دهند. برای ” کسی بودن” در اینترنت، باید حداقل یک حساب ایمیل، نمایه در شبکه اجتماعی یا دامنه ای را برای یک صفحه وب اجاره کنیم/ بخریم. هر یک از این اقدامات به طور خودکار ما را وادار می کند اطلاعات شخصی خود را برای این شرکت ها ارسال کنیم. در واقع حریم خصوصی ما کاملا در معرض این شرکت ها قرار دارد. حتی، در بسیاری از موارد، آنها از اطلاعات ما برای اهداف تجاری استفاده می کنند. ما در مورد شفافیت استفاده از داده های شخصی خود، ضمانت بسیار کمی داریم. علاوه براین، نباید فراموش کرد اگر سروهای مرکزی این شرکت ها مشکل داشته باشد، ما به عنوان کاربر توانایی محافظت از اطلاعات خود را نداریم.

 

مشکلی که شبکه های بلاکچین حل می کنند چیست؟

به نظر می رسد شبکه های بلاکچین مشکلاتی که در بالا برای استفاده از اینترنت ذکر شد را حل می کنند. مدل متمرکز اینترنت از طریق تبادل غیر مستقیم اطلاعات(معاملات) کار می کند. در حالی که، شبکه های Blockchain امنیت و شفافیت معاملات را از طریق ارتباط مستقیم و غیرمتمرکز تضمین می کند. به این ترتیب، کاربران می توانند پول خود را کنترل کنند و وجود واسطه ها در این فرایند برطرف می شود. سپس آنها بخشی از یک بانک بزرگ می شوند که در آن هر یک از آنها به عنوان یک شرکت کننده و مدیر دفاتر حساب این بانک در می آیند.

مطلب پیشنهادی پرطرفدار:  بلاک چین (Blockchain) یا زنجیره های بلاک چیست؟

بلاکچین نوع خاصی از پایگاه داده است؛ تفاوت آن با یک پایگاه داده معمولی در نحوه ذخیره اطلاعات است، بلاکچین ها داده ها را در بلوکی ذخیره می کنند که سپس این بلوک ها به یکدیگر متصل می شوند. ۷ مورداز کاربردهای بلاکچین یا زنجیره بلاک را در مقاله اختصاصی بیت کوین سیگنال مطالعه نمایید تا بتوانید در انتخاب استفاده از بلاکچین، بهترین انتخاب را داشته باشید.

 

چرا امنیت بلاک ها نسبت به سرورها بیشتر است؟

پایگاه داده Blockchain به یک دفتر بزرگ عمومی شباهت دارد که سوابق مربوط به هر معامله را با هدف حفاظت از حریم خصوصی و امنیت معاملات رمزگذاری شده، ثبت می کند و سپس آن را به تمام اعضای شبکه توزیع می کند. یعنی همه کامپیوترهای متصل به شبکه Blockchain می توانند به کلیه اطلاعات تاریخی معاملات انجام شده دسترسی داشته باشند. به همین دلیل از بلاکچین به عنوان یک پایگاه داده معاملاتی یاد می شود. به عنوان مثال، دانستن اینکه فایل ها از کجا می آیند و به کجا می روند، به ما امکان می دهد تغییرات یا کپی های احتمالی را کنترل کنیم.

 

رابطه بلاکچین و بیت کوین

رابطه بلاکچین و بیت کوین

بیت کوین در سال ۲۰۰۹ منتشر شد، اولین ارز رمزنگاری شده که از نوع جدیدی از دفتر توزیع معروف به Blockchain استفاده می کند. بلاکچین بیت کوین به طور مداوم در حال رشد است زیرا بلاک های جدید به معاملات بیت کوین که به تازگی تکمیل شده اند، اضافه می شوند. هر رایانه ای که به شبکه بیت کوین  متصل شده و بیت کوین جدید تولید می کند یا آنهایی را که قبلا تولید شده است مدیریت می کند، دارای یک نسخه ۱:۱ از بلاکچین کامل است که اندازه آن در حال حاضر حدود ۲۸۴ گیگابایت است. به جز بیت کوین سایر ارزهای رمزپایه(سکه های دیجیتالی که از روش های رمزنگاری برای اطمینان از امنیت مبادلات بین کاربران استفاده می کنند) نیز از شبکه بلاکچین برای مبادلات خود استفاده می کنند.

مطلب پیشنهادی پرطرفدار:  مهمترین مزایای بلاک چین در مقابل اصلی ترین معایب آن

برای اطمینان از امنیت و حریم خصوصی افرادی که در معاملات شرکت می کنند، در طی زمان، یک روش رمزگذاری بسیار خاص به شبکه های بلاکچین اضافه شد. هنگامی که معاملات در یک شبکه Blockchain انجام می شود، لازم است که یک فرایند تایید اعتبار انجام شود. پس از تایید تراکنش های جدید توسط شبکه، block miners وظیفه پیکربندی گروه ها (بلاک ها) معاملات را به عهده دارد که از نظر ریاضی با بلاک های معتبر قبلی سازگار هستند. به این ترتیب هر بلاک مستقیما با بلاک قبلی مرتبط است. بنابراین، می توان تاریخچه کلیه تراکنش های شبکه Blockchain را دنبال کرد. کاربرد اصلی Blockchain، بیت کوین است و تمامی معاملات انجام شده با این ارز در آن ثبت می شوند. اما، نباید فراموش کرد که پروژه های بی شماری وجود دارد که از مدل شبکه Blockchain برای ایمن سازی انواع پرونده ها استفاده می کنند.

 

مزایا و معایب بلاکچین چیست؟

بر اساس دفتر توزیع شده (دفتر کل)، هر معامله ای برای همه افراد شرکت کننده به صورت ایمن مستند و شفاف است. این بدان معنی است که داده های ذخیره شده در زنجیره بلوک، دقیق، شفاف و سازگار است و همه کاربران مجاز می توانند به آنها دسترسی پیدا کنند.

امنیت یک دارایی بزرگ برای Blockchain است، در شبکه های Blockchain تقریبا غیر ممکن است که هکرها داده های معامله را به خطر بیندازند. بنابراین  Blockchain از نظر تئوریک برای همه سناریوهایی که طرفین اطلاعات مهم رد و بدل می کنند مناسب است.

Blockchain سرعت بیشتری را در معاملات تجاری سنتی فراهم می کند. هر کسی که از فرایندهای مبتنی بر کاغذ یا ایمیل استفاده می کند، از مدت زمان و حساسیت به خطاهای تراکنش های پیچیده با بسیاری از طرف ها اطلاع دارد. “حسابداری دیجیتال مرکزی”، مانند آنچه توسط فناوری دفتر دیجیتال ممکن شده است، اصطکاک و بی نظمی کمتری را تضمین می کند. بنابراین تسویه حساب می تواند سریعتر انجام شود. در واقع، کاهش قابل توجهی در هزینه های مدیریت و همچنین معاملات مالی و گزارشگری داخلی و خارجی قابل انتظار است. کسانی که به بلاکچین اعتماد می کنند به افراد ثالث یا ارگان های دیگر برای تضمین نیاز ندارند زیرا می توان کاملا به داده های موجود در بلاکچین اعتماد کرد.

مطلب پیشنهادی پرطرفدار:  مهمترین کاربردهای بلاکچین یا زنجیره بلاک

معایب بلاکچین

Blockchain با هر بلوک، رشد می کند و نیازهای ذخیره سازی نیز با آن همراه است. اگر داده های در محدوده ترابایت تولید شوند، باید در هر گره از شبکه ذخیره شوند، که واقع بینانه نیست.

همچنین تایید معاملات و همگام سازی آنها در شبکه های Blockchain مدت زمان زیادی طول می کشد(زمان بر است).

بیت کوین سیگنال با بررسی دقیق بازارهای ارزهای دیجیتالی بهترین سیگنال های خرید و فروش بیت کوین و آلت کوین هارا ارائه مینماید؛ این سیگنال ها توسط متخصصین و تحلیل گران حرفه ای بازرهای رمز ارزها تهیه شده و به صورت تخصصی از کانال بیت کوین سیگنال ارائه میگردد. شما عزیزان میتوانید با پیوستن به تیم قدرتمند و تحلیلگر بیت سیگنال به بهترین و جدیدترین اخبار روز بازار بیت کوین دسترسی داشته باشید؛ ارائه سیگنال ترید آلت کوین رایگان نیز در این کانال قرار گرفته که میتوانید از آنها بهره ببرید.

۱
۲
۳
۴
۵
میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *