تعداد بیت کوین ها به همراه تعداد باقی مانده در سال ۲۰۲۱

تعداد بیت کوین ها به همراه تعداد باقی مانده

تعداد بیت کوین ها به همراه تعداد باقی مانده


در سال ۲۰۰۸، ساتوشی ناکاموتو، مخترعی که هنوز هویت وی مشخص نیست، پروژه اولین ارز رمزنگاری شده بیت کوین را در لیست پستی کارشناسان رمزنگاری ارائه داد. در روزهای اولیه، بیت کوین برای علاقه و آزمایش نرم افزار به کاربران ارسال می شد. اولین استفاده واقعی از بیت کوین برای خرید چیزی در سال ۲۰۱۰ انجام شد که لازلو هانیکز در ازای دریافت ۱۰ هزار بیت کوین، در انجمن بیت کوین یک پیتزا سفارش داد. این اولین معامله برای این تعداد بیت کوین یا دارایی محسوب می شود.

در سال های اولیه وجود بیت کوین، هیچ  صرافی برای تبدیل ارزهای فیات به بیت کوین یا باالعکس وجود نداشت. این نیاز اساسی توسط جد مک کالب رفع شد، وی دامنه خود را mtgox.com به اولین صرافی بیت کوین به نام Mt.Gox تبدیل کرد. تا سال ۲۰۱۴، Mt.Gox 70 درصد از معاملات جهانی بیت کوین را انجام می داد. در سال ۲۰۱۹، بیت کوین ده ساله شد و یک دارایی دیجیتال شناخته شده بود که حدود ۳۸۷۰ دلار معامله می شد. اکنون در سال ۲۰۲۱ بیت کوین یک ارز جهانی محسوب می شود که درصد بالایی از مبادلات را به خود اختصاص داده است.

کل بیت کوین ها چه تعداد است؟

 بسیاری از کاربران این سوال را از خود می پرسند. پاسخ این سوال ساده است، زیرا از زمان معرفی این ارز اینترنتی تعداد بیت کوین مشخص شده است. تعداد کل بیت کوین های منتشرشده حداکثر ۲۱ میلیون BTC است، مادامی که این سکه ها هنوز تولید نشده اند، استخراج کنندگان این فرصت را دارند که برای تجارت رمزنگاری سکه کسب کنند.

تعداد بیت کوین های باقی مانده

در زمان نوشتن این مقاله، ۱۸.۹ میلیون BTC استخراج شده و در گردش هستند. این بدان معنا است که تقریبا ۲.۱ میلیون بیت کوین دیگر برای استخراج وجود دارد. با توجه به مدل ریاضی، نمودار انتشار و بلاکچین رمز نگاری شده، سال ۲۱۴۰ آخرین مهلت برای تولید بیت کوین است. هر چهار سال، تعداد بیت کوین تولید شده در هر بلوک به نصف کاهش می یابد. نصف شدن زمانی اتفاق می افتد که سود حاصل از استخراج بلوک های جدید به نصف کاهش یابد، این بدان معنا است که ماینرها برای تایید معاملات ۵۰ درصد بیت کوین کمتری دریافت می کنند. این نصف شده بیت کوین تا زمانی که شبکه حداکثر ۲۱ میلیون بیت کوین تولید نکند، اتفاق می افتد. آخرین نصف شده بیت کوین در ۱۱ مه سال ۲۰۲۰ اتفاق افتاد و باعث شد پاداش هر بلاک از ۱۲.۵ به ۶.۲۵ بیت کوین کاهش یابد. تولید بلوک ده دقیقه زمان می برد. پیش بینی می شود پاداش استخراج در سال ۲۰۲۴، هر چهار سال یکبار به  BTC3.125 در هر بلوک کاهش یابد، تا زمانی که منبع تغذیه کاهش یابد. در حال حاضر ۹۰۰ BTC در روز استخراج می شود.

مطلب پیشنهادی پرطرفدار:  هک شدن بیت کوین به چه معناست؟

تعداد بیت کوین های از دست رفته

در سال ۲۰۱۸، کارشناسان این صنعت تخمین زدند که حداقل ۴ میلیون BTC وجود دارد که از دست رفته است، این در حالی است که ۲ میلیون BTC سرقت شده است، یعنی در حال حاضر نزدیک به ۱۴.۵ میلیون سکه در گردش هستند.

 تخمین های افراطی تری از سکه های از دست رفته نیز وجود دارد، مانند مقاله تحقیقاتی آوریل ۲۰۲۰ توسط تیموتی پیترسون، مدیر مشاوران جایگزین Cane Island که ادعا می کند ۱۵۰۰ سکه بیت کوین هر روز از دست می رود، به این معنی که فقط ۱۴ میلیون سکه در گردش است.

 

بعد از اتمام ۲۱ میلیون سکه بیت کوین چه اتفاقی می افتد؟

بعد از اتمام 21 میلیون سکه بیت کوین

هنگامی که میزان عرضه در گردش به حداکثر میزان خود یعنی ۲۱ BTC برسد، دیگر هیچ بیت کوین جدیدی به گردش نخواهد پرداخت. پیش بینی می شود این اتفاق حدودا در سال ۲۱۴۰ رخ دهد. بلاکچین بیت کوین حول اصل تامین کنترل طراحی شده است، به این معنی که فقط تعداد معینی از بیت کوین تازه ضرب شده می تواند هر ساله استخراج شود تا اینکه ۲۱ میلیون سکه ضرب شود.

 

چرا محدودیت عرضه بیت کوین ۲۱ میلیون تعیین شده است؟

مانند بسیاری از ارزهای رمزنگاری شده دیگر، بیت کوین (BTC) نیز بر اساس اصل عرضه محدود طراحی شده است. این بدان معنی است که یک حد بالای ثابت در مورد تعداد بیت کوین وجود دارد. هنگامی که ۲۱ میلیون BTC استخراج شد، شبکه تا حد زیادی همان عملکرد فعلی را خواهد داشت، اما یک تفاوت اساسی برای استخراج کنندگان خواهد داشت.

مطلب پیشنهادی پرطرفدار:  تاثیر تازه ترین اخبار آنلاین بیت کوین مربوط به کرونا و ایلان ماسک فقید

آخرین بیت کوین چه زمانی استخراج می شود؟

تقریبا هر ده دقیقه، استخراج کنندگان بیت کوین یک بلوک جدید را کشف می کنند و یک معمای رمزنگاری را حل می کنند که به استخراج کننده موفق امکان می دهد بلوک تازه کشف شده را به بلاکچین اضافه کند. در مقابل کشف یک بلاک، ماینر پاداش ثابت بلاک بیت کوین دریافت می کند. هنگامی که بیت کوین برای اولین بار راه اندازی شد، پاداش ۵۰ BTC تعیین شد اما پس از کشف ۲۱۰۰۰۰ بلوک جدید، همانطور که بالاتر بیان کردیم به صورت دوره ای نصف می شود.

استخراج کنندگان بیت کوین می توانند تا زمان جمع آوری ۲۱ میلیون BTC، پاداش بلوکی خود را ادامه دهند اما پس از آن هیچ بیت کوین جدیدی وارد گردش نمی شود. تاکنون کمی بیش از ۱۸.۹ میلیون BTC تولید شده است اما  به دلیل کاهش تدریجی که هر چهار سال یک بار در نتیجه فرایند نصف شدن اتفاق می افتد، ۱۱۹ سال دیگر طول می کشد تا آخرین بیت کوین استخراج شود.

وقتی همه بیت کوین ها استخراج شدند ماینرها چه خواهند کرد؟

 پس از کشف ۲۱ میلیون بیت کوین، استخراج کنندگان می توانند همچنان در روند کشف بلاک شرکت کنند، اما دیگر پاداش بلوکی بلوکی دریافت نمی کنند. این به این معنا نیست که به آنها پاداش داده نمی شود. علاوه بر پاداش بلوکی، استخراج کنندگان بیت کوین، تمام هزینه های صرف شده برای تراکنش های موجود در هر بلوک تازه کشف شده را نیز دریافت می کنند. در حال حاضر، هزینه معاملات بخش کمی از درامد یک استخراج کننده را تشکیل می دهد، زیرا استخراج کنندگان در حال حاضر حدود ۹۰۰ BTC (39.8 میلیون دلار) در روز ضرب می کنند، اما هر روز بین ۶۰ تا ۱۰۰ BTC(2.6 تا ۴.۴ میلیون دلار) هزینه معاملات کسب می کنند. این بدان معنا است که هزینه معاملات در حال حاضر ۶.۵ درصد از درامد یک ماینر را تشکیل می دهد.

مطلب پیشنهادی پرطرفدار:  4 مورد انواع کلاهبرداری بیت کوین

پیش بینی می شود با رشد بیت کوین و ارزهای رمزپایه، قیمت آنها نیز به میزان قابل توجهی افزایش یابد همچنین با کارامد شدن فرایند استخراج و فراگیر شدن انرژی های تجدید پذیر، هزینه های برق استخراج کنندگان کاهش می یابد و به آنها این اجازه را می دهد که در شغل خود باقی بمانند و به امنیت شبکه ادامه دهند.

بیت کوین سیگنال با بررسی دقیق بازارهای ارزهای دیجیتالی بهترین سیگنال های خرید و فروش بیت کوین و آلت کوین هارا ارائه مینماید؛ این سیگنال ها توسط متخصصین و تحلیل گران حرفه ای بازرهای رمز ارزها تهیه شده و به صورت تخصصی از کانال بیت کوین سیگنال ارائه میگردد. شما عزیزان میتوانید با پیوستن به تیم قدرتمند و تحلیلگر بیت سیگنال به بهترین و جدیدترین اخبار روز بازار بیت کوین دسترسی داشته باشید؛ ارائه سیگنال ترید آلت کوین رایگان نیز در این کانال قرار گرفته که میتوانید از آنها بهره ببرید.

۱
۲
۳
۴
۵
میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۴ رای

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *