ساتوشی ناکاموتو که بود و چه کرد

ساتوشی ناکاموتو که بود و چه کرد


ساتوشی ناکاموتو لقبی است که خالق بیت کوین با آن شناخته می شود. ما نمی دانیم چه کسی پشت این لقب است و آیا یک یا چند نفر است. این خالق ناشناخته مقدار زیادی بیت کوین دارد ، این تعداد ۱.۱ میلیون BTC تخمین زده شده است. این امر برای مدتی پس از رسیدن بیت کوین به مرز ۵۰ هزار دلار ، آن را در میان بزرگترین ثروت های جهان قرار داد. آخرین اثر ساتوشی ناکاموتو پیامی در تالار گفتمان BitcoinTalk به تاریخ ۱۲ دسامبر ۲۰۱۰ است.اگرچه ایده ارز رمزنگاری سال ها پیش پدیدار شد ، اولین ذکر بیت کوین در نوامبر ۲۰۰۸ و کد منبع آن در سال ۲۰۰۹ منتشر شد.عملکرد این پروژه و بلاکچین معروف آن توسط یکی از ساتوشی ناکاموتو معرفی شد. این یک اسم مستعار است که تحت آن فرد یا گروهی از افراد می توانند پنهان شوند. هیچ کس دقیقاً نمی داند.شخصی که نمادین ترین رمزنگاری را ایجاد کرده است در پشت نام مستعار ساتوشی ناکاموتو پنهان شده و هویت واقعی او مشخص نیست.

 

ساتوشی ناکاموتو

وقتی نوبت به ورود به دنیای مالی دیجیتال می رسد ، بسیاری ترجیح می دهند در قدیمی ترین ارز رمزنگاری شده بیت کوین سرمایه گذاری کنند .تاریخ ساخت آن مربوط به سال ۲۰۰۹ است و شامل مجموعه ای از اسرار است که هنوز فاش نشده است مثل خالق این ارز رمز نگاری شده.

برای اکثر مردم ، ساتوشی ناکاموتو رمزآلودترین شخصیت در ارز رمزنگاری شده است. تا به الان مشخص نشده است که این اسم به یک فرد یا تیمی از افراد اطلاق می شود. آنچه شناخته شده است این است که ساتوشی ناکاموتو مقاله ای را در سال ۲۰۰۸ منتشر کرد که شروع به توسعه ارز رمزپایه می کند.

از زمان آغاز به کار آن ، تاریخچه این رمزنگاری تا حدی رسوا کننده است. در اواخر سال ۲۰۰۸ مقاله بیت کوین: سیستم نقدی الکترونیکی کاربر به کاربر با امضای معمایی ساتوشی ناکاموتو منتشر شد که پایه و اساس اولین ارز رمزنگاری شده در جهان را بنا نهاد:

“یک نسخه کاملاً الکترونیکی از پول نقد که اجازه می دهد پرداخت های آنلاین مستقیماً از یک نهاد به نهاد دیگر بدون نیاز به مراجعه به یک موسسه مالی ارسال شود.”

مطلب پیشنهادی پرطرفدار:  طریقه ساخت کیف پول بیت کوین تراست ولت و اتمیک ولت

با این حال ، تنها در سال ۲۰۰۹ نیست که اولین بلاکچین با ارزش ۵۰ بیت کوین ایجاد می شود و در سال ۲۰۱۰ نرم افزار خرید و فروش منتشر می شود. از این لحظه به بعد ، زمانی است که دانستن ساتوشی ناکاموتوکیست ، هرچه بیشتر مورد توجه قرار می گیرد.

تردید در مورد اینکه ساتوشی ناکوموتو کیست به قدری زیاد است که نظریه هاگمره کننده هستند. برخی معتقدند که این نام از مخفف کلمات SAmsung ، TOSHIba ، NAKAmichi و MOTOrola آمده است. برخی دیگر می گویند ، سیستم یا نرم افزاری است که توسط برخی از بخش های اطلاعاتی ایالات متحده ایجاد شده است.

 

در این سند ، اولین چیزی که در زیر عنوان ظاهر می شود ، نام مستعار ، ایمیل و دامنه ای است که چند ماه پیش ثبت شده بود. هویت سازنده ارز رمزنگاری شده یکی از سوالات زیادی است که توسط کسانی که به این ارزش مجازی نزدیک می شوند ، مطرح می شود.برخی از اطلاعات احتمالی در مورد ساتوشی ناکاموتو چه کسی است شناخته شده است:

بومی یا مقیم ژاپن هستند.

او مردی متولد ۵ آوریل ۱۹۷۵ است.

بر اساس مطالعات انجام شده در متن خود ، او با “انگلیسی بومی ” می نویسد

یک میلیون بیت کوین در اختیار دارد.

به گفته همکارانش ، او یک برنامه نویس عالی است .

سایر اطلاعاتی که به ما سرنخی درمورد شخص ساتوشی ناکاموتو می دهد ، همه اطلاعات ثبت شده در اولین معاملات بیت کوین است. اگر افراد نزدیک به ناکاموتو نبودند ، چه افراد دیگری ترغیب به سرمایه گذاری در ارزهای رمزپایه می شوند.

 

ساتوشی ناکاموتو و اولین مشتری هایش

برنامه نویس هال فینی اولین کسی بود که در ۱۲ ژانویه ۲۰۰۹ بیت کوین دریافت کرد ، مجموع ۱۰ BTC. دیگر حامیان اولیه این فناوری Wei Dai و Nick Szabo بودند. هر سه سازنده سیستم های پیش ساز ارز رمزنگاری شده هستند و هم چنین هر سه به عنوان نامزدهای ساتوشی ناکاموتو شناخته شده اند ، اگرچه آنها آن را انکار کرده اند.

توسعه دهنده Laszlo Hanyecz که یک پیتزا به قیمت ۱۰،۰۰۰ BTC خریده است ، به عنوان یک داوطلب در توسعه بیت کوین در سال ۲۰۱۰ شرکت کرد. در آن زمان وی ایمیل هایی را با ساتوشی ناکاموتو به اشتراک گذاشت ، اما اطمینان می دهد که همه صحبت های او محدود به ارز رمزپایه است. وی در ادامه اظهار داشت که  ساتوشی ناکاموتو “کمی عجیب و غریب” بود ، عقیده ای که توسط گاوین آندرسن ، که به یک توسعه دهنده اصلی بیت کوین تبدیل خواهد شد ، و همچنین پارانویا و خواستار مشترک است.

مطلب پیشنهادی پرطرفدار:  صفر تا صد بیتکوین چیست؟

 

چرا این شخص از نام مستعار استفاده می کند؟

نظریه های مختلفی وجود دارد که سعی می کنند توضیح دهند که چرا ساتوشی ناکاموتو با استفاده از یک نام مستعار هویت خود را نقاب می کند.

برای جلوگیری از تضاد منافع ، ممکن است بنیانگذار تصمیم گرفته باشد که ناشناس بماند. به عنوان مثال ، هنگامی که بنیانگذار LTC (چارلی لی) یک توییت مربوط به این دارایی رمزنگاری را ارسال کرد ، قیمت مستقیماً تحت تأثیر قرار گرفت. بنابراین این مسئله ، مسئله بی طرفی را به وجود آورد و چارلی لی سرانجام تصمیم گرفت تمام Litecoin خود را بفروشد. دانستن نام خالق بیت کوین هم چنین می تواند به آن شخص اجازه دهد قیمت ها را هر طور که می خواهد دستکاری کند ، این مغایر با طرح اولیه است.

ساتوشی ناکاموتو هم چنین می تواند از نام مستعار استفاده کند تا از مشکلات قانونی جلوگیری کند. در ایالات متحده افرادی هستند که قبلاً تلاش کرده اند ارزهایی را ایجاد کنند که بتواند جایگزینی برای دلار باشد ، اما آن ها قربانی اقدامات قانونی بوده و هستند. علاوه بر این ، BTC می تواند توسط همه و برای بسیاری از موارد، از جمله فعالیت های غیرقانونی استفاده شود. هم چنین می توانست باعث ایجاد مشکلات زیادی برای سازنده آن شود.یک نظریه حتی این ایده را مطرح می کند که خالق بیت کوین خطر قربانی شدن یک فرقه را دارد. برای جلوگیری از این موضوع ، ناشناس ماندن یک انتخاب ضروری بود.

 

آیا مشکل این است که مخترع BTC هویت واقعی خود را پنهان می کند؟

برخی از افراد به دلیل عدم شفافیت بیت کوین به دلیل عدم توانایی در ردیابی به خالق آن ، انتقاد می کنند.با این حال ، این استدلال ها واقعاً معتبر نیستند. پروتکل بیت کوین یک پروتکل فوق العاده شفاف است و همه معاملات را می توان توسط هر کسی که به بلاک چین عمومی مراجعه می کند مشاهده می کند. هم چنین ، کد منبع عمومی است ، به این معنی که هر کسی می تواند نحوه کار آن را در داخل و خارج مشاهده کند. بنابراین هیچ فریبی وجود ندارد.هر آنچه از زمان ایجاد این رمزنگار اتفاق افتاده است ، در بلاک چین آن ثبت شده است. بعلاوه ، جعل اطلاعات نوشته شده در آن جا غیرممکن است. علاوه بر این ، بیت کوین از بدو تأسیس تاکنون هرگز هک نشده است.

مطلب پیشنهادی پرطرفدار:  درواقع داستان پیتزای بیت کوین چیست؟

 طبق آنچه در بالا گفته شد ساتوشی ناکاموتو (۱۹۷۵ تاکنون) نام ساختگی شخص (یا گروهی از افراد) است که بیت کوین ایجاد کرده است.اگرچه هویت وی نامشخص است ، اما چندین نسخه از هویت واقعی وی وجود دارد. بدیهی است که برخی از نسخه ها نسبت به نسخه های دیگر ارزش  بیشتری دارند. در هر صورت ، اعتقاد بر این است که مشخصات وی مربوط به یک ریاضیدان و رمزنگار در ۴۰ سالگی است. او با وجود اصالت ژاپنی ، انگلیسی کامل صحبت می کند. از این رو ، برخی از نسخه ها شک دارند که توسعه دهنده بیت کوین در واقع ژاپنی است.البته هم اکنون اطلاعات دقیقی درباره حقیقی بودن این شخص در دسترس نیست و تنها نطریه هایی در این مورد وجود دارد.

 

بیت کوین سیگنال با بررسی دقیق بازارهای ارزهای دیجیتالی بهترین سیگنال های خرید و فروش بیت کوین و آلت کوین هارا ارائه مینماید؛ این سیگنال ها توسط متخصصین و تحلیل گران حرفه ای بازرهای رمز ارزها تهیه شده و به صورت تخصصی از کانال بیت کوین سیگنال ارائه میگردد. شما عزیزان میتوانید با پیوستن به تیم قدرتمند و تحلیلگر بیت سیگنال به بهترین و جدیدترین اخبار روز بازار بیت کوین دسترسی داشته باشید؛ ارائه سیگنال ترید آلت کوین رایگان نیز در این کانال قرار گرفته که میتوانید از آنها بهره ببرید.

۱
۲
۳
۴
۵
میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۲ رای

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *