داستان و دلیل افزایش قیمت بیت کوین چه بود؟

دلایل و داستان افزایش قیمت بیت کوین

دلایل و داستان افزایش قیمت بیت کوین


اگر کمی با ارزهای دیجیتال و بیت کوین آشنایی داشته باشید حتما متوجه شدید که در ماه های اخیر قیمت بیت کوین سر به فلک کشیده است . از آنجایی که بیت کوین امروزه به یک منبع درآمد دیجیتالی مهم تبدیل شده است اقتصاد دانان و کاربران توجه ویژه ای به این فراز و نشیب ها در قیمت بیت کوین داشته اند. سوالی که در اینجا مطرح می شود این است که دلیل افزایش قیمت بیت کوین چیست ؟ چند عامل در پشت افزایش چشمگیر ارز رمزنگاری شده یا بیت کوین وجود دارد، در این مقاله ما به برخی از آن عوامل خواهیم پرداخت.

به احتمال زیاد شمانیز ازآن دسته اشخاصی هستید که روی ارز‌های دیجیتال سرمایه‌گذاری کرده‌اید، اما پس از گذشت مدت زیادی هنوز هم از سود آنچنانی بهره‌مند نشده‌اید. دلیل اصلی این موضوع رابطه مستقیم با بررسی دقیق نمودارها، شرایط بازار ارزهای دیجیتال و رفتار بیت کوین دارد. سیگنال خرید بیت کوین در واقع می‌تواند اطلاعات مفیدی در زمینه بهترین زمان خرید و فروش کوین مورد نظر را برای شما به همراه داشته باشد.

 

عوامل موثر در افزایش قیمت بیت کوین

اگر به ارز رمزنگاری یا بیت کوین علاقه داشته باشید نمی توانید این اطلاعات را از دست بدهید. پس در ادامه این مقاله با ما همراه باشید.

 از ماه اکتبر ، قیمت بیت کوین افزایش چشمگیری در ارزش خود تجربه کرده است . ارزش بین کوین در سال جاری از زیر ۱۰ هزار یورو در سپتامبر شروع شد ، اما در پایان ماه نوامبر با بیش از ۱۵ هزار یورو معامله شد . پس از آن در ۲۵ دسامبر ۲۰ هزار یورو ، قبل از اینکه در ۳ ژانویه به بیش از ۲۷ هزار یورو برسد ، معامله شد.

قیمت بیت کوین یا ارز رمزنگاری شده هرگز به چنین اوج هایی در ارزش خود نرسیده بود. رکورد مطلق قبلی آن ، که در ۱۵ دسامبر سال ۲۰۱۷ با کمی بیش از ۱۴۱۲۲ یورو ایجاد شده بود ، در سال جدید شکسته شد. دلیل افزایش قیمت ها در سال ۲۰۱۷ را می توان وجود سرمایه گذارانی دانست که به رشد این تکنولوژی در آینده امیدوار بودند . اما در سال جدید شرایط متفاوت است یکی از دلایل بسیار مهم در افزایش چشمگیر قیمت بیت کوین می تواند سرمایه گذاری کمپانی های مشهوری مانند robinhood , cash appو مهم تر از همه papal  ( سرویسی برای معاملات بیت کوین کاربران آمریکایی ) است، در ادامه توضیحات بیشتری در این باره خواهیم داد.

مطلب پیشنهادی پرطرفدار:  طریقه ساخت کیف پول بیت کوین تراست ولت و اتمیک ولت

 سقف جدید ایجاد شده در اوایل سال ۲۰۲۰ تقریبا دو برابر بیشتر از گذشته است. با این حال ، از ۳ ژانویه ، به نظر می رسد این روند درحال متوقف شدن است ، در واقع ، قیمت کاهش قابل توجهی (حدود ۱۰ درصد) را مشاهده کرده است . ارزش بیت کوین پس از رسیدن به ۲۲۰۰۰ یورو ، اکنون حدود ۲۴۰۰۰ یورو است.

 

دلایل انفجار در افزایش قیمت بیت کوین

چگونه می توان چنین هیجانی ، که باعث جهش ارز مشهور الکترونیکی در مدت زمان نسبتاً کوتاهی شده است را توضیح داد؟ عوامل مختلفی در این امر نقش داشته اند. به نقل از خبرگزاری های معتبر، از زمانی که کمپانی papal درگیر این امر شد افزایش قیمت شروع شد زیرا این شرکت آمریکایی در اواخر ماه اکتبر یک سرویس خرید و فروش بیت کوین یا ارز رمزنگاری شده را راه اندازی کرد که شامل پرداخت ها نیز می شود.

اما علیرغم این واقعیت که این ارز گاهی دچار تغییرات ناگهانی و غیر قابل پیش بینی می شود ، علاقه فزاینده صندوق های سرمایه گذاری نیز در این میان وجود دارد. گریگوری ریموند در یک تحلیلگر بانک های بزرگ که بیت کوین را ردیابی می کند در ۳۱ دسامبر نوشت: “بسیاری از سرمایه گذاران با بیت کوین به عنوان یک دارایی جایگزین ، کمی شبیه طلا رفتار می کنند. “بیت کوین از عدم اطمینان نسبت به آینده ارزهای سنتی بسیار سود می برد و از رکوردی به رکورد دیگر در حال رشد است.”

 ارز رمزنگاری شده ، بیت کوین به طور فزاینده ای برای متنوع کردن نمونه کارها و کاهش وابستگی به دولت ها و سیستم مالی سنتی انتخاب می شود.

 برخی از تحلیل گران تاکید می کنند که ورود وجوه نهادی بسیار زیاد “دلیل اصلی” افزایش قیمت ها در پایان سال میلادی است. از جمله ، به عنوان مثال ، Guggenheim Partners MicroStrategy و Ruffer ، جایی که هر بار به خرید ده ها هزار بیت کوین اقدام می شود.

مطلب پیشنهادی پرطرفدار:  ساتوشی ناکاموتو که بود و چه کرد؟

 همچنین خاطرنشان می شود که مدیر عامل شرکت مایکل سایلور ، مدیر MicroStrategy ، “پس از خرید بیش از ۱ میلیارد دلار بیت کوین ، موجب افزایش قیمت بیت کوین شد. ایده پشت این امر این است که بهتر است وجوه خود را در چیز دیگری غیر از دلار که ارزش آن رو به زوال است ، سرمایه گذاری کنید.  مایکل سیلور سرمایه گذاری خود را در تاریخ ۲۰ دسامبر اعلام کرد که چند ماه نیز به طول انجامید.

عنصر دیگری که ممکن است در این روند افزایش چشمگیر قیمت بیت کوین نقش داشته باشد: “نصف شدن” (در اصطلاح اصطلاحاً ، حق بیمه استخراج آن به نصف کاهش می یابد) بیت کوین باشد.

این رویداد در سال های ۲۰۰۹ ، ۲۰۱۲ ، ۲۰۱۶ و ۲۰۲۰ رخ داده است. رویداد بعدی ، احتمالاً در سال ۲۰۲۴ اتفاق می افتد.  به طور خلاصه می توان گفت دسترسی به استخراج بیت کوین کم و کمتر خواهد شد و در نتیجه قیمت افزایش خواهد یافت . “۸۸ درصد بیت کوین ها قبلاً تولید شده است. در پایان ، هرچه زمان به جلو پیش می رود ، بیت کوین کمیاب تر می شود ، که در واقع بر ارزش ارز رمزپایه تأثیر می گذارد.

افزایش قیمت بیت کوین

مرحله کشف قیمت برای بیت کوین

علاوه بر روند رو به رشد ارزش ارزهای دیجیتال ، قیمت بیت کوین مرحله کشف مشخصی را نیز تجربه می کند.  “بنابراین با گذشت زمان و پس از شروع افزایش قیمت ها در سال ۲۰۱۷ و شکسته شدن رکورد افزایش قیمت در سال جاری در واقع در مرحله کشف قیمت قرار گرفته است”. به عبارت دیگر ، قیمت به خودی خود و بدون دلیل خاص دیگری شروع به افزایش می کند.

اثرات اصلاحی که بیت کوین برای چند ساعت متحمل شده نیز بخشی از روند طبیعی است و به این معنی نیست که قیمت محکوم به فروپاشی یا راکد شدن است.

در سال ۲۰۱۷ ، هنگامی که بیت کوین بالاترین سطح خود یعنی  ۱۲۰۰ دلار را شکست ، و بعد از آن  اولین گام افزایش به ۳۰۰۰ دلار بود ، سپس در پایان سال به تدریج به ۲۰،۰۰۰ دلار رسید.”

مطلب پیشنهادی پرطرفدار:  بررسی مزایا و معایب بیت کوین در کنار یکدیگر

به گفته تحلیلگران ، بیت کوین می تواند رکورد روزی ۱۰۰۰۰۰ دلار را هم بشکند و با توجه به نوسانات افسانه ای آن ، پیش بینی اینکه چه اتفاقی برای بیت کوین خواهد افتاد ، دشوار است . اما به نظر می رسد احتمالاً شبیه به سال ۲۰۱۷ خواهد بود ، همچنین برای سال ۲۰۲۰ و ۲۰۲۱ ، شروع بسیار بالاتر است و به گفته بسیاری از تحلیلگران ، این احتمال وجود دارد که از آستانه ۱۰۰۰۰۰ دلار هم فراتر رود. با این حال به طور واضح این روند رشد تضمین نشده است.

بیت کوین ارزشمندترین ارز دیجیتال در بین سایر رمز ارزها می باشد.  و سرمایه گذاران زیادی نیز بر روی این ارز حساب باز کرده و به دنبال کسب درآمد از طریق بیت کوین هستند. اما طی سال های اخیر میزان بالا و پایین شدن قیمت آن بسیار زیاد بوده و ممکن است افراد در زمان های خاص دچار سود زیاد یا خسارت های جبران ناپذیری شده اند. به همین خاطر کارشناسان اعتقاد دارند افرادی که می خواهند در این بازار موفق باشند باید از دانش تحلیل رفتار بیت کوین برخوردار شوند. اما تحلیل رفتار دقیقا چیست و از چه طریقی می توان دست به تحلیل رفتار بیت کوین زد، سوالاتی است که در ذهن بسیاری از افراد وجود دارد؛ به همین علت نگارش موضوع بالا را برای شما شرح انجام داده‌ایم تا اطلاعات دقیقی از این رفتار به دست آورید.

بیت کوین سیگنال با بررسی دقیق بازارهای ارزهای دیجیتالی بهترین سیگنال های خرید و فروش بیت کوین و آلت کوین هارا ارائه مینماید؛ این سیگنال ها توسط متخصصین و تحلیل گران حرفه ای بازرهای رمز ارزها تهیه شده و به صورت تخصصی از کانال بیت کوین سیگنال ارائه میگردد. شما عزیزان میتوانید با پیوستن به تیم قدرتمند و تحلیلگر بیت سیگنال به بهترین و جدیدترین اخبار روز بازار بیت کوین دسترسی داشته باشید؛ ارائه سیگنال ترید آلت کوین رایگان نیز در این کانال قرار گرفته که میتوانید از آنها بهره ببرید.

۱
۲
۳
۴
۵
میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *