انواع کلاهبرداری بیت کوین

انواع کلاهبرداری بیت کوین


یکی از انواع کلاهبرداری بیت کوین ، کلاهبرداری با تبلیغات است ، متأسفانه افرادی هستند که دنبال پول شما هستند. آنها سعی خواهند کرد شما را با تبلیغات ستاره ها یا سود تضمین شده یا بازده بالا فریب دهند که در ابتدا از شما خواسته می شود مبلغ مشخصی را پرداخت کنید. در اینجا توضیح می دهیم که چگونه می توانید چنین اقدام کلاهبرداری را تشخیص دهید و خواهیم گفت اگر قربانی کلاهبرداری شده اید چه کار کنید.

 

کلاهبرداری بیت کوین

اغلب اوقات ، نام و تصاویر افراد مشهور بدون اجازه آنها برای جلب توجه شما در تبلیغات برای کلاهبرداری بیت کوین استفاده می شود. در تبلیغات گفته شده است که شخص مشهور با سرمایه گذاری در بیت کوین از طریق یک پلتفرم یا برنامه خاص سرمایه گذاری درآمد زیادی کسب کرده است. وقتی روی تبلیغ کلیک می کنید ، به یک وب سایت حرفه ای هدایت می شوید که می توانید برای برنامه سرمایه گذاری ثبت نام کنید که در بیشتر موارد اینگونه عمل می کند:

 1. بعد از کلیک بر روی تبلیغات وارد سیستم می شوید.
 2. کلاهبرداری که هرگز ملاقات نکرده اید با شما تماس می گیرد.
 3. کلاهبردار مرتباً با شما تماس می گیرد تا شما را متقاعد کند که پول بیشتری در این سیستم سرمایه گذاری کنید.

در برخی موارد کلاهبرداری بیت کوین ، کلاهبردار به شما توصیه می کند “TeamViewer” یا “AnyDesk” را بارگیری کنید. این برنامه ها به کلاهبردار اجازه می دهد فعالیت روی صفحه رایانه شما را ببیند. همچنین می­تواند کامپیوتر شما را کنترل کند. کلاهبردار سود بسیار بالایی را به شما نوید می دهد ، اما هرگز جزئیات نحوه دستیابی به آن سود را شرح نمی دهد. در حالی که ارزش سرمایه گذاری شما افزایش می یابد ، اما وقتی شما برخی از سودها را می خواهید ، هیچ چیز به شما تعلق نمی گیرد. زمانی که شما برای جمع آوری برنده های خود با سیستم عامل در ارتباط هستید. با این حال به شما گفته می شود که ابتدا باید مالیات پرداخت کنید و شما باید این را در بیت کوین منتقل کنید. کلاهبرداران سود زیادی از پرداخت های شما به دست می آورند و بیت کوین را بابت مالیات های ادعایی منتقل می کنند. در بیشتر موارد کلاهبرداری بیت کوین ، مراکز تماس کلاهبرداران در خارج از کشور قرار دارند. اغلب اوقات از شماره تلفن انگلستان یا سوئیس با شما تماس گرفته می شود. تماس گیرنده معمولاً یک نام انگلیسی دارد. متأسفانه ، در گذشته اتفاق افتاده است که کلاهبرداران به شما توصیه کرده اند که Bitcoin را از BTC Direct خریداری کنید. دلیل آن همکاری ادعایی با آنهاست.

مطلب پیشنهادی پرطرفدار:  بررسی مزایا و معایب بیت کوین در کنار یکدیگر

 

وقتی قربانی کلاهبرداری بیت کوین شدیم چه کار کنیم ؟

اگر چنین اتفاقی برای شما افتاده باشد ، حتما شما یک قربانی هستید، در صورت کلاهبرداری بیت کوین ما به شما توصیه می کنیم تماس فوری با کلاهبردار را قطع کنید. هیچ پول یا بیت کوین بیشتری منتقل نکنید، اگر قبلا پول یا بیت کوین منتقل کرده اید ، به شما توصیه می کنیم با پلیس تماس بگیرید.

 

چگونه کلاهبرداری بیت کوین را تشخیص دهیم ؟

همیشه نمی توان سیستم عامل های متقلبانه را از سیستم عامل های واقعی ، آسان تشخیص داد. با این حال ، برخی علائم وجود دارد که باید آن ها را بدانید .

 • یک سخنرانی کاملاً براق .
 • کلاهبرداران از تکنیک های شناخته شده استفاده می کنند.
 • آنها پس از اینکه اطلاعات تماس خود را در سایتی قرار دادند که برای سرمایه گذاری در “ارزهای رمزپایه” سرمایه گذاری می کند ، با قربانی آینده خود تماس می گیرند.
 • آنها اول از همه بسیار مهربان هستند و به دنبال ایجاد جو اعتماد هستند. گفتار آنها همیشه بسیار مفصل است. آنها بر رونق اخیر “ارزهای رمزپایه” ، به ویژه بیت کوین تأکید دارند و ارز ۲.۰ را با بازدهی بسیار جذاب معرفی می کنند.
 • برای جدی تر به نظر رسیدن ، برخی آموزش آنلاین ، به عنوان مثال تجارت بیت کوین را ارائه می دهند.
 • عدم وجود اطلاعیه های قانونی در سایت.
 • حتی در صورت اعلامیه های قانونی ، هوشیار باشید: بسیاری ادعا می کنند دفتر مرکزی خود را در خارج از کشور دارند یا آدرس هایی را در فرانسه نشان می دهند که در صورت واقعی بودن آدرس فقط جعبه های پست هستند.

کلاهبرداری بیت کوین زمانی تأیید می شود که قادر به بازیابی وجوه خود نباشید. آن وقت دیگر خیلی دیر است، مخاطبین شما غیرقابل دسترسی هستند یا بهانه های مختلفی برای بازپرداخت پول شما پیدا می کنند مانند: مبلغ مسدود شده برای حداقل مدت ، مشکل فنی و غیره. در برخی موارد ، آنها حتی شما را به انجام سایر پرداخت ها مانند: پرداخت مالیات و غیره ترغیب می کنند.

مطلب پیشنهادی پرطرفدار:  تاثیر تازه ترین اخبار آنلاین بیت کوین مربوط به کرونا و ایلان ماسک فقید

 

انواع کلاهبرداری بیت کوین

انواع کلاهبرداری بیت کوین

 

 1. مبادلات رمزنگاری جعلی

رایج ترین شکل کلاهبرداری بیت کوین که با آن روبرو خواهید شد مبادلات جعلی است. این مبادلات یک شبه فوران کرد و شروع به لاف زدن در مورد ویژگی های جدید خود ، هزینه های کم و تبلیغات وسوسه انگیز کرد. شما باید در مورد چنین صرافی هایی بسیار محتاط باشید زیرا هرگاه به آنها اعتماد کنید و سکه ها یا پول خود را در آنجا واریز کنید ، دیگر راهی برای پس گرفتن آنها ندارید. برای جلوگیری از این موضوع ، باید به صرافی های معروف ارز رمزنگاری شده که با مقررات دولتی  مطابقت دارند ، پایبند باشید.

 

 1. کیف پول های تقلبی

در محیطی مانند بازار ارزهای رمزنگاری شده امروز ، سرمایه گذاران بالقوه باید بسیار مراقب باشند و در مورد سرمایه گذاری در پول خود تحقیق داشته باشند . با افزایش ارزهای رمزپایه ، بسیاری از کیف پول های اندرویدی متقلبانه نیز در فروشگاه Google Play راه اندازی شده اند. گوگل در تلاش است تا این پوسترها را ریشه یابی کند و سیستم عامل آنها را با امنیت بیشتری حفظ کند ، اما آنها به طور کامل قادر به شناسایی همه این برنامه های کلاهبرداری نیستند. از استفاده از کیف پول های ناآشنا که مدت هاست وجود ندارد و معمولاً سایه دار هستند خودداری کنید. توصیه می کنیم فقط از کیف پول های معروف در بازار استفاده کنید.

 

 1. کلاهبرداری فیشینگ

کلاهبرداری فیشینگ یکی از انواع پیچیده کلاهبرداری رمزنگاری است. کلاهبرداران برای هزاران نفر ایمیل های مخربی ارسال می کنند و مردم را فریب می دهد که فکر می کنند پول در می آورند. آنها با استفاده از دستکاری روانشناختی به شما اعتماد می کنند که سایت قانونی است. به طور طبیعی ، این صفحه دقیقاً مانند یک سرویس تجارت رمزنگاری قانونی به نظر می رسد. هنگامی که نام کاربری و رمز ورود خود را وارد می کنید ، آنها به اطلاعات شما دسترسی پیدا می کنند و پول شما را می دزدند. برای اطمینان از قانونی بودن وب سایت ، نام را بسیار دقیق بررسی کنید. به هیچ وجه امکان استفاده از نام دامنه دقیقاً مشابه وب سایت اصلی شما وجود ندارد.

فیشینگ (Phishing) جرم فریب مردم برای به اشتراک گذاشتن اطلاعات محرمانه مانند رمزهای عبور و شماره کارت اعتباری است. فیشینگ همانند ماهیگیری، بیش از یک روش برای گرفتن قربانی دارد. در میان همه روش ها، فیشینگ یک روش رایج تر و پرکاربرد تر است. برای کسب اطلاعات کامل در مورد فیشینگ و روش های جلوگیری از این حمله، مقاله تخصصی و جامع بیت کوین سیگنال را مطالعه نمایید.

مطلب پیشنهادی پرطرفدار:  داستان و دلیل افزایش قیمت بیت کوین چه بود؟

 

 1. Pumping and Dumping Groups

کلاهبرداری پمپ و دامپ در واقع یکی از قدیمی ترین کلاهبرداری های جهان است. در حقیقت ، تحلیلگران اقتصادی استدلال کرده اند که این نوع تقلب به ابتدای قرن هجدهم برمی گردد. این یک توطئه است که قیمت های خاص ارزهای رمزپایه را با هدف خرید کم و گران فروشی تورم می کند. کلاهبرداران معمولاً در Facebook Messenger ، Telegram یا Slack جمع می شوند. به طور متوسط ​​، چنین گروهی حدود ۱۰۰۰۰۰ عضو دارد. این کلاهبرداری زمانی کار می کند که کلاهبرداران سکه های بدست آمده نادرست خود را دور بریزند ، قیمت ها کاهش می یابد و منجر به از دست دادن سریع سرمایه گذاران می شود.

تازه واردان دنیای ارزهای دیجیتال ممکن است تحت اصطلاحات ارز دیجیتال گیج شوند ، چرا HODL؟ نهنگ چیست؟ اما وحشت نکنید ، برای همه تعریف ساده­ای وجود دارد. وقتی صحبت از صنایعی می شود که برای مردم روزمره گیج کننده هستند ، بازارهای سهام و دنیای برنامه نویسی رایانه می­توانند در این لیست قرار گیرند. ارز دیجیتال این دو را با هم ترکیب می­کند، همه تفاوت های ظریف تجارت در بخش مالی ، در پیچیدگی زبان کامپیوتر انجام می­شود.

تریدر ها می توانند با شناخت مجموعه های ارزهای دیجیتالی جدید و تحلیل الگوها و نمودارها از میزان سود و بهره وری آن باخبر شوند و با ارائه این دانش به بازدهی افراد کمک کنند. به زبان ساده تر تریدرها می گویند که کدام ارز دیجیتالی در کدام زمان را با قیمتی مناسب می توان خرید و آن را در چه زمانی و با چه قیمتی می توان فروخت تا به سود آن دست یافت. کانال سیگنال بیت کوین منبعی برای ارائه آموزش های تریدینگ و تحلیل قیمتی میباشد که با ورود به آن میتوانید به بهترین آموزش های تحلیل و خرید و فروش دست پیدا کنید.

۱
۲
۳
۴
۵
میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای

۲ دیدگاه

 • منم تو دام یکی از کلاه بردارا تو حوزه ارز دیجیتال که تو زمینه دوج کوین فعالیت میکرد افتادم و کلی سرمایه از دست دادم که برگشتشون برام غیر ممکنه؛ کاش اون زمان یه مقاله ای چیزی بود میخوندم :(((((

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *