هک شدن بیت کوین امکان دارد

هک شدن بیت کوین امکان دارد


شبکه بیت کوین توسط فناوری بلاکچین پشتیبانی می شود که هک شدن بیت کوین را بسیار دشوار می کند. در فناوری بلاکچین ، داده ها در یک سرور مرکزی ذخیره نمی شوند ، بلکه در شبکه عظیمی از رایانه ها ذخیره می شوند که دائماً در حال بررسی و صحت سوابق هستند، این مسئله است که هک شدن بیت کوین را بسیار دشوارتر می کند ، چون یک هکر برای جمع آوری اطلاعات مجبور است تعداد زیادی از سرورها را خراب کند.

بلاکچین نوع خاصی از پایگاه داده است؛ تفاوت آن با یک پایگاه داده معمولی در نحوه ذخیره اطلاعات است، بلاکچین ها داده ها را در بلوکی ذخیره می کنند که سپس این بلوک ها به یکدیگر متصل می شوند. با ورود اطلاعات جدید، آنها وارد یک بلوک جدید می شوند؛ هنگامی که بلوک با داده ها و اطلاعات پر شد، آن را به بلوک قبلی زنجیر می زنند که باعث می شود داده ها به ترتیب زمانی با هم زنجیر شوند.

 

 هک شدن بیت کوین از ابتدا تا کنون

از زمان ایجاد بیت کوین در سال ۲۰۰۹ ، کل شبکه هنوز هک نشده است. مواردی از تبادل یا کیف پول هک شده است اما درباره کل شبکه اینگونه نیست. البته ، در مراحل مختلف روند تجارت بیت کوین خطرات امنیتی بالقوه ای وجود دارد. از آنجایی که بیت کوین در کیف پول ذخیره می شود و از طریق صرافی های ارز دیجیتال خرید و فروش می شود، بنابراین دسترسی به کیف پول افراد دیگر و سرقت سکه های آنها برای کاربران دشوار نیست. اگرچه معمولاً از یک فرآیند شناسایی دو عاملی به عنوان اقدام امنیتی استفاده می شود ، اما اگر هکرها به برخی اطلاعات شخصی مربوط به ارزهای رمزنگاری نشده کاربر دسترسی داشته باشند ، ممکن است بتوانند به کیف پول نفوذ کرده و بیت کوین را بدزدند. بنابراین ، به تمام سرمایه گذاران بیت کوین توصیه می شود که اقدامات احتیاطی مناسبی را برای محافظت از سکه های خود انجام دهند. بیت کوین و سایر ارزهای رمزپایه ای که با هم جمع شده اند بالغ بر ۲۸۰ میلیارد دلار ارزش دارایی دارند، که از اولین روزهای ارز رمزنگاری شده ، هک ها ، ترک ها ، هواپیماربایی ها و فیش ها آن را تهدید کرده اند. تا به امروز ، حملات به ارز رمزنگاری شده در اطراف آن ها بوده است، حتی وقتی Mt. Gox – صرافی ارز رمزنگاری مستقر در توکیو که بین سالهای ۲۰۱۰ و ۲۰۱۴ کار می کرد هک شد . بر اساس گزارش فوربس ، منتشر شده در ۲۳ دسامبر سال ۲۰۲۰ ، تخلف گسترده­ای در داده ها رخ داده است که شامل اطلاعات شخصی بیش از ۲۷۰،۰۰۰ کاربر بیت کوین و ارزهای رمزپایه است که به صورت آنلاین منتشر شده است.

مطلب پیشنهادی پرطرفدار:  جدیدترین و مهمترین اخبار ارز دیجیتال بیت کوین

 

چرا بیت کوین ضد هک محسوب می شود؟

بیت کوین ضد هک محسوب می شود زیرا بلاکچین بیت کوین به طور مداوم توسط کل شبکه بررسی می شود. بنابراین ، حمله به خود بلاکچین بسیار بعید است و کار هک شدن بیت کوین را هم بعید می کند، به لطف ماهیت غیرمتمرکز و توزیع شده ، فناوری بلاکچین برای دفع حملات هکرها بسیار مناسب است .

فیشینگ (Phishing) جرم فریب مردم برای به اشتراک گذاشتن اطلاعات محرمانه مانند رمزهای عبور و شماره کارت اعتباری است. فیشینگ همانند ماهیگیری، بیش از یک روش برای گرفتن قربانی دارد. در میان همه روش ها، فیشینگ یک روش رایج تر و پرکاربرد تر است. برای کسب اطلاعات کامل در مورد فیشینگ و روش های جلوگیری از این حمله، مقاله تخصصی و جامع بیت کوین سیگنال را مطالعه نمایید.

 

هک شدن بیت کوین چگونه است ؟

هک شدن بیت کوین به چه معناست؟

یکی از انواع هک شدن بیت کوین به عنوان حمله ۵۱٪ شناخته می شود. خود بیت کوین از بدو تأسیس هک نشده است ، اما رابط هایی مانند کیف پول هایی که ارزهای رمزپایه در آن کار می کنند هنوز در برابر حملات آسیب پذیر هستند، برعکس ، افراد و وب سایت ها هک شده اند زیرا برای هدف هک شدن بسیار آسان­تر هستند. در این مقاله می آموزید که چرا هک کردن بلاکچین سخت است .

 

هک کردن بلاکچین

برای افزودن یک بلاک جدید که شامل مجموعه ای از معاملات است ، هر شرکت کننده (ماینر) که دفتر بیت کوین را به روز می کند ، به طور مداوم مسائل پیچیده ریاضی را حل می کند. این مشکلات پیچیده ریاضی توسط عملکرد هش رمزنگاری بیت کوین ایجاد می شود. اگر یک بلوک خاص به پایگاه داده اضافه شود ، هر گره در شبکه باید در مورد اعتبار این بلوک توافق کند. فقط در صورت موافقت همه گره ها ، دفتر بیت کوین بلافاصله به روز می شود. دستکاری یک شبکه ارز رمزنگاری شده بسیار دشوار است. پاک کردن یا رونویسی بلوک از بیت کوین که قبلاً خرج شده است و به عنوان هزینه مضاعف شناخته می شود ، که با ویژگی های غیرمتمرکز ، تقویمی و محاسباتی بلاکچین بیت کوین غیرممکن هست.

مطلب پیشنهادی پرطرفدار:  4 مورد انواع کلاهبرداری بیت کوین

 

چه اتفاقی می افتد وقتی کسی می خواهد بلاکچین بیت کوین را هک کند؟

همانطور که قبلاً می دانید ، یک نسخه از بلاکچین بیت کوین وجود ندارد. در عوض هزاران نسخه در گره های یک شبکه کامپیوتری ذخیره شده است. این گره ها در تمام کره زمین پراکنده شده اند و شامل تمام معاملات بیت کوین است که تاکنون انجام شده است. یک هکر ، که می خواهد دفتر توزیع شده بیت کوین یا هر شبکه دیگر مبتنی بر فناوری بلاکچین را تغییر دهد ، لازم است نتها یک ، بلکه بیش از نیمی از رایانه های شرکت کننده را هک کند که به آن حمله ۵۱% گفته می شود.

 

حمله ۵۱٪ چیست؟

حمله ۵۱٪ احتمالاً مهمترین تهدید برای بلاکچین و هک شدن بیت کوین است. چنین سناریویی به این شکل خواهد بود: اگر یک فرد یا سازمان واحد ، موفق به کنترل بیشتر قدرت استخراج شبکه شود ، می توان تاریخ معاملات شبکه بیت کوین را تغییر داد و بازنویسی کرد. اکثریت از این رو که ۵۱٪ همیشه برای تصمیم گیری در مورد تأیید معاملات و کاهش معاملات مورد نیاز است. این بدان معنی است که اکثریت ۵۱٪ می توانند به طور بالقوه دفتر توزیع شده بلاکچین را تغییر دهند به گونه ای که هزینه مضاعف (اجرای چندین بار معامله مشابه) فعال شود. با این حال ، دستیابی به این وضعیت بسیار دشوار است و بسیار بعید است که هک شدن بیت کوین اتفاق بیفتد.

 

امنیت بیت کوین

بیت کوین در سال ۲۰۰۹ به عنوان یک ارز دیجیتال غیرمتمرکز راه اندازی شد ، به این معنی که تحت نظارت و تنظیم هیچ یک از مدیران مانند دولت یا بانک قرار نخواهد گرفت. معاملات دیجیتال به رشد دنیای ارز دیجیتال دامن زده و بیت کوین نیز در طول خط مقدم بوده است. موضوع امنیت از زمان توسعه بیت کوین مسئله اساسی بوده است. از یک طرف ، هک شدن بیت کوین بسیار دشوار است و این بیشتر به دلیل فناوری بلاکچین است که از آن پشتیبانی می کند دشوار است . از آنجا که بلاکچین به طور مداوم توسط کاربران بیت کوین در حال بررسی است ، هک بعید است. از طرف دیگر ، دشوار بودن هک شدن بیت کوین به معنای لزوماً یک سرمایه گذاری مطمئن نیست. در مراحل مختلف فرآیند معاملات پتانسیل خطرات امنیتی وجود دارد.

 

مطلب پیشنهادی پرطرفدار:  طریقه ساخت کیف پول بیت کوین تراست ولت و اتمیک ولت

انواع هک شدن بیت کوین از طریق مراحل آن

  1. کیف پول

بیت کوین در کیف پول نگهداری می شود و از طریق صرافی های ارز دیجیتال مانند Coinbase معامله می شود  خطرات امنیتی مختلفی در هر یک از این دو مولفه وجود دارد. توسعه دهندگان همیشه در حال بهبود امنیت کیف پول هستند ، اما همچنین افرادی هستند که به دنبال دسترسی غیرقانونی به کیف پول باشند.

  1. روند معامله

در فرآیند معامله ، معمولاً از شناسایی دو عاملی به عنوان معیار امنیتی استفاده می شود. مطمئناً ، داشتن امنیت معامله ای که به یک آدرس ایمیل یا شماره تلفن همراه مرتبط است به این معنی است که هرکسی به آن اجزا دسترسی دارد می تواند تراکنش ها را تأیید کند. اگر هکرها بتوانند برخی از اطلاعات شخصی شما را که مربوط به ارزهای رمزنگاری نشده است ، تعیین نکنند ، بدون توجه به این موارد ، ممکن است بتوانند در معاملات شما در آن فضا نفوذ کنند.

  1. تبلیغات

به طور گسترده کلاهبرداری و هک شدن بیت کوین تبلیغ شده است که در زمان کوتاهی افراد می توانند به تمامی داری دسترسی داشته باشند ، این امر سرمایه گذاران منفرد و حتی مبادلات عمده ارزهای رمزنگاری شده را آزار داده است. بخشی از مسئله صرفاً به جدید بودن فناوری و فضا بر می گردد. در حالی که این باعث می شود ارزهای رمزنگاری شده مانند بیت کوین سرمایه گذاری های فوق العاده هیجان انگیز ، و بالقوه بسیار سودآور داشته باشد ، اما همچنین به این معنی است که کسانی هستند که می خواهند از حفره های امنیتی قبل از اصلاح آنها استفاده کنند. به تمام سرمایه گذاران بیت کوین توصیه می شود که اقدامات احتیاطی مناسبی را برای محافظت بهتر از دارایی های خود و هک شدن بیت کوین انجام دهند.

 

بیت کوین سیگنال با بررسی دقیق بازارهای ارزهای دیجیتالی بهترین سیگنال های خرید و فروش بیت کوین و آلت کوین هارا ارائه مینماید؛ این سیگنال ها توسط متخصصین و تحلیل گران حرفه ای بازرهای رمز ارزها تهیه شده و به صورت تخصصی از کانال بیت کوین سیگنال ارائه میگردد. شما عزیزان میتوانید با پیوستن به تیم قدرتمند و تحلیلگر بیت سیگنال به بهترین و جدیدترین اخبار روز بازار بیت کوین دسترسی داشته باشید؛ ارائه سیگنال ترید آلت کوین رایگان نیز در این کانال قرار گرفته که میتوانید از آنها بهره ببرید.

۱
۲
۳
۴
۵
میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *